Re: Nakup računalnika - par vprašanj

Super. Zakaj vse kartice, ki si jih izberem, naenkrat zapustijo prodajo...
Saj, Za osnovno ploščo sem se odločil za P5Q PRO, tako da mi sedaj še manjka edino grafična, ki pa si jo bom moral najverjetneje izbrat tik pred nakupom ali pa rezervirati, ker če si jo bom samo nagledal, mi bo sped zginila pred nosom.
Se pravi lahko še enkrat postavim podobno vprašanje. Kaj menite, katero grafično kartico se bo za mojo resolucijo (1280*1024) najbolj splačalo kupiti čez en mesec in kakšne bodo cene (do 220€)?
Lp

Re: Nakup računalnika - par vprašanj

Najbolje se ti bo plačalo vzeti kakšno 48xx serijo ko bodo prišle wink

Re: Nakup računalnika - par vprašanj

Zanima me, če P5Q ve uravnavati hitrst ventilatorjev? Na podlagi česa in koliko jih lahko uravnava?
Iščem še neko 3,5 enoto, ki bo vsebovala FPA, 2x USB in znala prebrati nekaj kartic (vsaj par tistih, ki se po večini uporabljajo v mobitelih in fotoaparatih kot spomin (ne SIM kartice). Zaenkrat še nobene take nisem našel. Ve kdo za kako, oz. se da tu kaka taka dobiti?

Re: Nakup računalnika - par vprašanj

Čitalec bi lahko uzel ta. Pa se samo en usb porabi.

p5q zna uravnavat hitrost ventilatrojev (vklop v biosu)

Re: Nakup računalnika - par vprašanj

Deluje glede na dalovanje CPU/GPU ali glede na temperaturo? Kolko ventilatorjev lahko nadzira?

Čitalec naj bi imel FPA in USB, ker si bom najverjetneje doma naredil večino ohišja pa neom imel teh dveh zadev v ohišju

Re: Nakup računalnika - par vprašanj

Če se ne motim deluje na temperaturo plate ki si jo lahko izbereš v biosu. Cpu ventilator pa se regulira po potrebi čisto sam. Vsaj tako je pri moji P5K. Drugače pa ima:

1 x CPU Fan connector
2 x Chassis Fan connectors
1 x Power Fan connector

32 (edited by Vitamin-B 2008-08-03 16:06:07)

Re: Nakup računalnika - par vprašanj

Zdravo, po predahu sem se spet lotil izbire računalnika zanimajo me komentarji in predlogi na komponente in odgovori na vprašanja ter popravek mojih napačnih predpostavk.

(Osnovna plošča) Asus - Matična plošča Asus P5Q PRO S775/PCIE/S/R/F/L/F1600 (111.6)
-možnost kasnejše CF, ko bo grafična preslaba in se bo poceni dokupila še ena
-baje je novejša, boljša ter primerna za zmerno navijanje (e8400 na ene 4ghz)
->zanima me kako je s prilagajanjem hlajenja (koliko termometrov in fan regulatorjev premore)?

(Procesor) INTEL - Procesor Intel Core 2 Duo E8400 3.0GHZ, fsb 1333 S775 (137.9)
-po potrebi se navije na 4ghz
-relativno poceni varianta

(Pomnilnik) Mushkin - Pomnilnik Mushkin DDR2 4GB KIT 800/PC6400 RETAIL Extreme Performance (91.2)
-slišal sem nekaj slabih stvari o redline seriji
-so boljši od redline, ak jih treba naviti

(Grafična kartica) Sapphire - Grafična kartica Sapphire HD 4870 512M DDR5 PCIE 2DVI/TVO BULK (244.4)
-nevem v čem je razlika med lite in bulk (ak je kaj važnega)
-da se vezati v cf

(Trdi disk) Samsung - SAMSUNG 750GB SATA2, 32Mb, 7200rpm (HD753LJ) (105.75)
-velik, poceni, tih zmogljiv

(Trdi disk #2) Samsung - SAMSUNG 750GB SATA2, 32Mb, 7200rpm (HD753LJ) (105.75)
-po številnih crknjenih trdih diskih sem se odločil, da dokupim še en HD za backup
-> zanima me kaj je najboljša izbira (ni nujnega veliko prostora)
-> zanima me, ali se ga da izklopiti in vklopiti (ker bo res samo za tedenski back-up)
-> zanima me, ali obstaja boljša/cenejša rešitev

(Optična enota) Pioneer DVR 215DBK
-> se ga da dobaviti? Kako je z nerom?

optična enota 2:
- po potrebi dodaten fan regulator + termometri
- čitalec kartic (predvsem SD)
- Display (ne okrogel) - odvisno od ohišja

Ohišje: Thermaltake Xaser VI
-> zanimajo me okvirna cena za Thermaltake Xaser VI VG4000SNA; Thermaltake Xaser VI VG4000BNS ter Gigabyte 3D Aurora (starejši model - ne 570)

(Napajalnik)
Zanima me, kako močen (+ predlog) PSU rabim, če hočem za par let iti CF in imeti proc na 4 GHz ter mogoče še kako drugo overclockano stvar. Napajalnik mora biti tih.

Ostalo:
Ker ob večerih poslušam tiho glasbo, mora biti računalnik dokaj tih (za zmerno ceno). Torej bo najverjetneje potrebno menjati ventilatočke. Zanima me kako dobri so stock hladilniki.

Hvala lp

hvala lp

Re: Nakup računalnika - par vprašanj

Vitamin-B kdaj si nameravaš kupiti računalnik? V kratkem ali čez kak mesec...!?

--->[Asus P5Q PRO]-[CORE 2 QUAD Q9450 watercooled]-[Mushkin DDR2 4GB]-[Sapphire HD5870 Vapor-X 1GB]-[Cooler Master HAF 932 FullTower]-[SteelSeries Siberia "Full-size" Black USB]<---

Re: Nakup računalnika - par vprašanj

enkrat do polovice septembra go hočem imeti doma, kasneje zagotovo ne
imel bi ga sicer čim prej, a do začetka septembra mi ga ne bo težko počakati in ga bom najverjetneje takrat naročil
mislil sem ga nabaviti že prej, ampak sem imel (in zaenkrat še imam) en kup obveznosti in le tu in tam kak frei dan

lp

Re: Nakup računalnika - par vprašanj

Pol nemoreš že zdaj sestavljat računalnika zato ker bodo takrat že zunaj druge reči...mogoče se boš takrat odločil za ATI HD4870x2...tak da počakaj pol pa kake 3-7dni prej napiši ker bo do takrat že veliko spremenjeno... wink

--->[Asus P5Q PRO]-[CORE 2 QUAD Q9450 watercooled]-[Mushkin DDR2 4GB]-[Sapphire HD5870 Vapor-X 1GB]-[Cooler Master HAF 932 FullTower]-[SteelSeries Siberia "Full-size" Black USB]<---

Re: Nakup računalnika - par vprašanj

tvoja grafična je zelo požrešna, poleg tega verjamem, da mi bo ena 4870 za naslednjih nekaj let zadostovala za najnovejše igre na 1024*1280, pa tudi ne mislim zapraviti veliko denarja zaenkrat za PC, tako da bo nekaj podobnega ostalo
recimo, da sem danes imel preveč časa, tako da me zanima le še, koliko ventilatorjev in koliko termomestrov premore p5q-e,
ter če kdo ve za kako elegantno ohišje, ki ima čim bolj skrite fp priključke in vratca za optične enote?

Re: Nakup računalnika - par vprašanj

Glej v roku 1 meseca nebo samo novih komponentov ampak se bodo spremenile tudi cene tako da bos dal not mogoce kaj boljsega... smile
glede ohišja pa ima enermax chakra pokrito od gumba za vklop računalnika do USB priklopov... wink

--->[Asus P5Q PRO]-[CORE 2 QUAD Q9450 watercooled]-[Mushkin DDR2 4GB]-[Sapphire HD5870 Vapor-X 1GB]-[Cooler Master HAF 932 FullTower]-[SteelSeries Siberia "Full-size" Black USB]<---

38 (edited by Vitamin-B 2008-08-05 20:03:06)

Re: Nakup računalnika - par vprašanj

zanima me, če bi bil 550w dovolj za CF :
P5Q PRO
Core 2 Duo E8400 (non-box) + Scythe MUGEN
SAMSUNG 750GB SATA2, 32Mb, 7200rpm
SAMSUNG 750GB SATA2, 32Mb, 7200rpm (samo za back-up)
mushkin pc6400 extreme
DVDRW
2 x Sapphire Radeon HD4870 512MB
2-3 vent

Re: Nakup računalnika - par vprašanj

Nope vsaj 750W rabiš za CF wink

40 (edited by Vitamin-B 2008-08-05 20:42:21)

Re: Nakup računalnika - par vprašanj

še eno zadnjih vprašanj:

ali se za 1050*1680 splača za naslednjih par let vzeti 4870, glede na to, da je za 90€ dražja od 4870?
kaj pa za 1024*1280?
igrale se bodo zadnje verzije CoD + manjše stvarce (se pravi če je kaka bistvena razlika, oz. če bom res rabil 70tko toliko bolj, kot je njena cena)?

41 (edited by Mc Čun 2008-08-05 21:14:43)

Re: Nakup računalnika - par vprašanj

Verjetno si mislil da je 4850 90€ cenejša od 4870 al? No kakor koli že če se striktno gleda na performance potem se ne splača, vendar je 4850 glasnejša in bolj vroča grafa kot 4870 wink

Re: Nakup računalnika - par vprašanj

Pa če to gledaš za nasl. par let, potem sigurno 4870 wink

43 (edited by Vitamin-B 2008-08-06 10:26:43)

Re: Nakup računalnika - par vprašanj

Nekako sem zaključil konfiguriranje (čeprav mi je bila prejšnja boljša, a sem zanjo prekratek):
(Osnovna plošča) Asus - Matična plošča Asus P5Q PRO S775/PCIE/S/R/F/L/F1600 (111.6)
(Pomnilnik) Mushkin - Pomnilnik Mushkin DDR2 4GB KIT 800/PC6400 RETAIL Extreme Performance (91.2)
(Grafična kartica) Sapphire - Grafična kartica HD 4870 512M DDR5 PCIE 2DVI/TVO LITE (242.73)
(Trdi disk) Samsung - SAMSUNG 750GB SATA2, 32Mb, 7200rpm (HD753LJ) (105.75)
(Trdi disk #2) Samsung - SAMSUNG 750GB SATA2, 32Mb, 7200rpm (HD753LJ) (105.75)
(Optična enota #2) Foxconn - Čitalec kartic Foxconn CR-03C (črn) (8.1)
(Napajalnik) LC Power - Napajalnik LC 550W LC6550GP2 140mmFANv2.2(24pin) (42.768)
Koliko časa bo potrebno čakati na vse komponente, ki niso na zalogi?

Za naslednje zadeve me zanima, ak jih je mogoče nabaviti in zmontirati ter kakša bi bila cena in kako dolgo bi se čakalo?
NZXT Hush silver
Scythe MUGEN (in zraven bi prosil, ak se da dobiti kaki tray e8400, ki bi bil cenejši od box)
Pioneer DVR 215DBK (pač hočem pioneera, ker imam dobre izkušnje od avtoradiev smile )

Ima še kdo kak zaključni kometar?
ali bognedaj še kako idejo, kako znižati ceno, ne da bi preformance preveč trpel smile

hvala, lp

ps: pa ima, da mi cene v 2 tednih padejo za 200€ tongue

Re: Nakup računalnika - par vprašanj

hehe...če bi si js dons kupu comp bi biu vsaj 300€ cenejši... hmm

--->[Asus P5Q PRO]-[CORE 2 QUAD Q9450 watercooled]-[Mushkin DDR2 4GB]-[Sapphire HD5870 Vapor-X 1GB]-[Cooler Master HAF 932 FullTower]-[SteelSeries Siberia "Full-size" Black USB]<---

Re: Nakup računalnika - par vprašanj

Jaz bi rad prišel z omenjeno konfiguracijo pod 900€; potem pa še 22' Samsung LCD (do 240€), tista škatla za printat in skenirat (do 80€), tipkovnica, miška, ... do max 1250€
kar pa je še vedno pol več kot pa je moj trenutni proračun smile
sem se pa končno odločil, kaj bom vzel:
P5Q PRO
Core 2 Duo E8400 (tray) + Scythe MUGEN
2x SAMSUNG 750GB (HD750LJ)
4GB 800 MHz DDR2 pcX 6400
Pioneer DVR 215DBK (ali NEC 7303S)
HD4870 512MB
LC gpX 550W
NZXT Hush silver
čitalec kartic (predvsem SD)

Re: Nakup računalnika - par vprašanj

Boš 100% rabil 1,5 TB prostora na diskih? tongue

47 (edited by Vitamin-B 2008-08-06 19:45:29)

Re: Nakup računalnika - par vprašanj

V bistvu je tako, da je kvaliteta+kapaciteta / cena pri tem disku izven konkurence.
En disk bi ziher bil ta 750 GB, drugi pa ja za back-up, ker mi je že crknil HD, pa nočem reskirati znova.
Ta drugi bo večinoma izklopljen. Da bi pa vzel 320 GB za 65€ pa še nižja kvaliteta, dam raje to razliko pa mam vsaj zagotovljenega dovolj prostora za arhive pa backupe, ker so fajli programov za fiziko kar zajetni.

Mc Čun, a imaš kje v rokavu kakšen uraden benchmark za 4870 in 50, ker ti, ki sem jih do zdaj videl kažejo, da je v idle 70tka bolj glasna in nekje enako vroča kot 50ka?

Re: Nakup računalnika - par vprašanj

Kakorkoli, sedaj bi prosil admina, da mi pove, ak je možno nabaviti vse to ter kolko časa se čaka na posamezen kos ter kolko bi bila cena zadnjih štirih vrstic:
P5Q PRO

2x SAMSUNG 750GB (HD750LJ)
4GB 800 MHz DDR2 pcX 6400
LC gp2 550W
čitalec kartic (predvsem SD)

Pioneer DVR 215DBK
HD4850 512MB (tray) + Arctic Cooling Accelero S1 rev.2 + Scythe Slip Stream 120mm
Core 2 Duo E8400 (tray) + Scythe MUGEN
NZXT Hush silver

Re: Nakup računalnika - par vprašanj

Evo ti:
http://www.tomshardware.com/reviews/rad … 64-16.html

http://www.tomshardware.com/reviews/rad … 64-17.html wink

Re: Nakup računalnika - par vprašanj

Hvala, sedaj sem se vseeno nekako odločil za 4850, ker je cenejša in poje manj W, zato mislim, da če zamenjam hladilnik, da bo dovolj hladna in tiha (mogoče celo bolj od 70tke). Pa slišal sem neke govorice, da če updateaš BIOSe, da je potem bolje.

Lp