Topic: PC med nalaganjem XPjev zamrzne

Bratranec ima sledeč problem. Gremo od začetka:

- pred cca. 4 meseci mu je crknu napajalnik (dobesedno ga je skurlo, je kar zadimlo) smile
- pred enim tednom je nov napajalnik začel spuščat čudne zvoke (tukaj se je računalnik začel čudno obnašat - zamrzovati)
- včeraj pa je napajalnik dokončno crknu (odpovedal ventilator) in smo namontirali not novega LCja 560W

Po montaži je delalo vse normalno, sem odšel domov in čez par urc me je poklical, da mu PC spet zmrzuje. Danes sem skoču do njega in se odloču, da mu formatiram PC in na novo naložim XPje. In kaj se zgodi... med inštalacijo PC zamrzne. Približno 10min do konca inštalacije PC kar zamrzne in se ga lahko resetira samo fizično. Nato sem sprobal še ene windowse in pri teh gre inštalacija do konca, PC se normalno resetira in ko bi moglo it v windowse se to ne zgodi, ampak napiše setup will run again al nekaj v tem stilu in začne ponovno nalagat windowse.

Upam, da sem dobro razložil. V čem je problem? hmm Se je zaradi napajalnika še kakšna komponenta pokvarla?

Re: PC med nalaganjem XPjev zamrzne

Lahko da, če imaš v pcju več ramov probaj z različnimi z enim nato z drugim itd....

včasih je za to kriv cd/dvd enota (slabo bere), ide kabel za priklop diska ali cd/dvd,...

Lahko je v okvari tudi trdi disk

Re: PC med nalaganjem XPjev zamrzne

To so tudi moji glavni osumljenci. smile
Bom jutri skoču pogledat pa bomo vidli. Thx.