Topic: Težave z gigabyte HD 3870!!!!!

Neglede na to katere gonilnike naložim (7.1 - 8.9) , mi grafična pači sliko že na namizju oz. v katerem koli programu.

Pojavljajo in izginjajo čudne prečne črte. Npr. na namizju se čez cel zaslon pojavi več prečnih črt,
ko zaslon osvežim izginejo čez nekaj sekund se pa zopet pojavijo.

Bi prilepu še sliko da vidite pa ne vem kako!

Pa še to, preko dvi-hdmi kabla nikakor ne morem poveza računalnika z LCD tv!

Uporabljam sistem XP, asus p5q, 2 giga rama, intel pentium dual core 3,2.....

Lepo prosim za pomoč!!!!!

Re: Težave z gigabyte HD 3870!!!!!

Ok prvo ali si si sam sestavil računalnik ali si takšnega že dobil? Drugo ali ti je že vedno tako delalo ko si dobil komp ali se je to začelo pred kratkim? Tretjo si kaj overclockal ali VoltModal? Za sliko pritisni na tipkovnici Print screen (tam nekje za F12 tipko), če je slika normalna in ne zabeleži nobenih nepravilnosti pa probaj slikati z digitalcem ali pa z mobitelom. Pol pa vseskupaj na http://www.shrani.si/ uploadaj pa svetujemo naprej. Pa BTW kakšne pa imaš temperature grafe? wink

Re: Težave z gigabyte HD 3870!!!!!

1. Računalnik sem sestavu sam (sestavne dele kupil na sestavi.si).
2. Ne, normalno je delalo kakšen mesec, nato problemi
3. Ne nisem niti overclockal niti Voltmodal!
Temperatura grafike je 42 stopinj!
Z nalaganjem slike se pa še ukvarjam!

4 (edited by bgregorc 2008-11-07 10:47:12)

Re: Težave z gigabyte HD 3870!!!!!

http://shrani.si/t/38/bF/pYmeNF8/img0600.jpg
pa še slikica!

Re: Težave z gigabyte HD 3870!!!!!

Če se ne motim bo to problem z grafo. Ampak prvo še probajmo izključiti da ni monitor kriv. Najbolje da mi poveš kateri LCD TV imaš in BTW kakšno imaš resolucijo na namizju wink

6 (edited by bgregorc 2008-11-07 12:07:34)

Re: Težave z gigabyte HD 3870!!!!!

Ok. Problem z tistimi črtami sn rešu(sem inštaliru ati-jev Hotfix 8.1), Še vedno pa ne morem Philips lcd tv povezat z računalnikom preko dvi-hdmi kabla. Zdej mam povezano preko tistih treh chinc kablov pa dela ok, ko pa hočem prek hdmi kabla mi pa sploh tv-ja ne zazna!
Res. na namizju je 1280*1024!

Re: Težave z gigabyte HD 3870!!!!!

smile

Podoben primer imel sam. Kater tv imas točen model. Js sm moral na svojem philipsu updejtat firmware, da ga je normalno prepoznalo....

Preveri še to.

Re: Težave z gigabyte HD 3870!!!!!

Zdej mi pa naj nekdo, če je možno, razloži kak se na tv-ju firmware updejta???