1 (edited by Toxicated 2008-09-20 21:28:45)

Topic: 280gtx

Mam 280gtx in se pregreva ko prasica, kar povzroča da me meče vn med igrami, dobesedno ne morem igrati nobene novejše ker se tolko greje. Sm potegnu dol program za vent štimat sem ga našopal na 100% in se je kartica ko je bla v mirovanju ohladila na 40°C pol grem pa v igro (v tem primeru GRID) odšpilam eno dirko, za foro pogledam temperaturo grafične kartice in 90°C!!!!!

A je možno da je kak drug problem?

Stvar zgleda tko da ko začenem en špil ko je novejši pridem notr v meni vse lepo in prav pol pa začnem gameplay in po parih minutah (če ne sekundah) zaslon rata siv ali črn potem se pa PC avtomatsko resetira.


Zdej me pa zanima kam lahko pripeljem pc da ga vi pregledate če je mogoče hardware problem (kupil sem na sestavi.si pred cca. 3 tedni) Pa še če se da to kartico vrnit po nabavni ceni in vzeti HD4870 x2 od radeona, z doplačilom seveda.


LP,

Simon

P.S.: pc se resetira pri naslednjih igrah: Bioshock, cod4 singleplayer, cod4 multiplayer, combat arms, flat out 2, STALKER Clear sky, GRID...

Dela pa na: cod2 multi, Frontlines fuel of war in pa mercenaries 2.

Re: 280gtx

Sam imam Sapphire 4870X2 pa se sploh ne segreva tako kot tvoja gtx 280. Vent imam na 65% in se eno jedro segreva na 27 drugo pa na 35 stopinj (idle). V loadu pa 55 in 60 stopinj. Tako da ti priporočam X2.  Če se le da jo vrni, plačaj razliko in vzemi 4870X2.

Re: 280gtx

To je pa zlo nizko! Men je na 100% ventu sam do 40° uspel spravt pa sm meu še vent na ohijšu + 20centimetrov stran okn do konca odprt k je blo hladno. Upam da se bo dal menjat pol jo absolutno vzamem... a je kej glasna tvoja? k sm gledu ene teste k so pisal da je 280gtx tiha pa slab vent, 87 x2 pa zelo glasna

Re: 280gtx

To je pa težko povedat ker nevem kaj je za tebe glasno. Za mene pri 65% sploh ni glasno.

Re: 280gtx

Bixeon, tvoje temp. malo lažejo.. Z katerim programom gledaš temp.?
Take vrednosti so možne samo če maš vodno na tej grafični..

Re: 280gtx

Temperature spremljam preko CCC. Imam pa zato tako nizke temperature ker imam ob strani 25cm ventilator in direktno piha na jedri big_smile

Re: 280gtx

Prenesi si http://www.techpowerup.com/downloads/43 … l_0.26.exe pa povej kolko bo reko ati tool smile

Re: 280gtx

Sej jz gledam tewmperature u EVGA Precision in Everest Ultimate pa oba programa kažeta enako.

A mi lahko odgovori en k je zaposlen pri sestavi.si?

9 (edited by stany 2008-09-21 20:57:05)

Re: 280gtx

hmm... sicer nisem zaposlem pri sestavi.si... pač js mam tudi GTX 280 od XV...in se mi na namizju segreje do: 47°C in 39°C (tako mi kaže GPU-Z)...med igranjem pa imam 68°C in 60°C...pač približno...
P.S. Uporablam pa VTune ko sem ga dobu na CDju...;)

--->[Asus P5Q PRO]-[CORE 2 QUAD Q9450 watercooled]-[Mushkin DDR2 4GB]-[Sapphire HD5870 Vapor-X 1GB]-[Cooler Master HAF 932 FullTower]-[SteelSeries Siberia "Full-size" Black USB]<---

Re: 280gtx

Torej je očitno Toxicated da je z tvojo grafično nekaj narobe wink 4870 bi se moral bolj gret kot pa 280ka.

Re: 280gtx

Pojma nimam kva je to -.- pol sm pri igri GRID resolucijo znižal na 800x600 pa me ne meče vn več... samo zaboga to je 280gtx nebom dal 400€ za grafično ki ne dela pravilno

Re: 280gtx

Sej maš garancijo, zmeni se da prneseš nazaj pa ti jo menjajo wink

Re: 280gtx

Kaj te točno zanima Toxicated?

Re: 280gtx

Zanima me če se da grafično vrnt po nabavni ceni in z doplačilom vzeti 4870 x2 in pa še kje vse mate servise, al je samo v mežći? ker sm iz kranja in je kr dolga pot, poštnina je pa draga da bi prnesu na servis da vi stestirate kaj bi lohk blo narobe.

Če ma kdo kšne ideje nej mi prosm pove da nebom zaman hodu ke. Najbl sumim da se pregreva ker sm pol pri GRID, cod4 single & multi dal resolucijo 800x600 in je delalo vse normalno.

Re: 280gtx

ja delal je normalno zato ker je grafa razbremenjena na tej resoluciji