Topic: MMORPG

MMORPG (Massive Multiplayer Online Role-Playing Game, dobesedno »masivno-večigralsko spletno igranje domišljijskih vlog«) je tip spletnih računalniških iger, pri katerih veliko število igralcev sodeluje v istem navideznem svetu. primer takšnih iger : (tribalwars, hattrick, travian,..)


Zanima me če je tukaj, kdo takšen, ki zna narediti takšno igro. Kajti imam veliko zamisli za novo igro vendar bi potreboval nekoga, ki zna to narediti.

Re: MMORPG

te spile ki si napisal niso mmorpg ampak web based gami.(hattrick, travian, ogame, thecrims, darkthrone,..)

mmorpg pa so world of warcraft, age of conan, lineage, guildwars, warhammer, vanguard, cabal online, 2moons..

Re: MMORPG

motiš se Mohic je pravilno napisal.... big_smile

Re: MMORPG

elnino wrote:

motiš se Mohic je pravilno napisal.... big_smile

niti ne. to kar je on naštel so browser games

Re: MMORPG

Če bi se želel vključit v takšen projekt, bi potreboval znanje spletnih jezikov na odlični stopnji. Potreboval bi dober server, da bi držal recimo 100.000 userjev online,...

Če nimaš denarja in pravih ljudi, potem ti odsvetujem spuščanje v kaj takega

Drugače pa še ti preostane opcija, da svojo zamisel prodaš tongue

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: MMORPG

Svojo zamisel prodam komu ? Mi zrihtaš ponudbo ?

Re: MMORPG

Poznal sem starejšega gospodiča, kateri me je gnjavil samo s tem. On se je bavil s tem, da je kupoval zamisli drugih, jih če je bilo potrebno izboljšal ali pa tudi ne. Kontaktiral ga bom, dolgo se nisem že slišal z njim, tako da ti nič ne zagotavljam.

Lp

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: MMORPG

Ok cool. Mogoče pa bo kja ven big_smile

Re: MMORPG

Lej ti bo jst neki povedu. Pravi mmo, ja zamisel. V tej kunkorenci danes ti ne bo ratal pa ce si bog. Edin ce ti mislis spletn na internetni strani to. Ampak obojega je prevec. Recimo jst k igram wow (stalno full lvl 70 epic tank), aoc, lotor, ubistvu sm tester...  Al se pa pozanimej pr kaki firmi funcom blizz enter. etc. Seveda jih bos mogu navdusit. Rata ti pa lahko cist lahko. Kar rabs je dar govora ter bujno domislijo. 8) In ce ti uspe sam neki me poslusi. Details are the most important part of the game. Velik jih mores nabasat, velik opcij pa to, pa unique ideja more bit. In zadnje kar je izpilt use big_smile Zato so Blizzardovci mojstri big_smile

10

Re: MMORPG

sakyra wrote:

te spile ki si napisal niso mmorpg ampak web based gami.(hattrick, travian, ogame, thecrims, darkthrone,..)

mmorpg pa so world of warcraft, age of conan, lineage, guildwars, warhammer, vanguard, cabal online, 2moons..

bingo!

edino gw je single based mmorpg ker ma vsak player svojo kopijo map razen mest in zato praviloma igra sam z henchi razen če si playere povabi poleg al pa gre pvp. je pa dosti bližje mmorpgju kot so wow, cabal, air rivals, warhammer, l2, aoc kot pa browser games kot so travian, ogame etc.

@ topic: projekt da narediš svoj mmorpg je ful drag, drago je pa tudi vzdrževanje serverja na katerem bi stal tvoj mmo. O znanju ki ga rabiš da narediš mmo ne bi govoril ker nimam pojma kaj vse morš vedet, vem pa da že samo gmi (game masterji-->neke vrste moderatorji v igri ki pomagajo pri bugih (napakah) v igrah in odgovarjajo na vprašanja playerov ter praviloma organizirajo evente) morajo znat scriptat, večina smrtnikov pa še tega ne zna. mmorpgji majo cel kup playerov da preživijo. en od načinov preživetja so donacije radodarnih igralcev (ta sistem ima večina private serverjov (kot pove ime, privatni serverji že znanih mmorpgjov z prirejenimi exp in drop rati, so ilegalni ampak to tu ni point.) in za donacije igralce nagrajujejo z uber god-like overpowered opremo kar uničuje fun duhh... al pa drug sistem ki ga ima večina mmorpgjov: mesečno plačilo. zlata izjema je guild wars in še nekaj free mmorpgjov. guild wars si to lahko privošči ker je prodala pribljižno 8.000.000 krat svojo osnovno igro ali pa expansione z 3.000.000 igralci in pri takem številu prodanih kopij nihče ne potrebuje mesečnega plačila. NCsoftova skrinjica z denarjem pa ni bila prazna ko so začeli z gw projektom saj so takrat že nekaj let imeli lineage2, ki pa je mesečno plačljiv ter cel kup drugih iger (tabula rasa, city of villians pa city of heroes zaj se pa še lotevajo nove igre aion ki bo bum).
V glavnem zaj sem na široko opisal, zakaj je navadnim smrtnikom kot sem jaz sila težko naret svoj (uspešen) mmorpg. takih projektov se lotevajo skupine ljudi z znanjem in denarjem. upam da ti je ta razvlečen post kaj pomagal.