Topic: Trenutno bestbuy grafične kartice

Na Toms Hardware so izvedli raziskavo, katere grafične kartice se igričarjem trenutno najbolj splača kupiti.
Priporočajo:

PCI-Express
Pod 100$: GeForce 7300 GT
~115$: Geforce 8600 GT (konkurenca bi ji naj bila HD 2600 XT) PS.: Pazite na GDDR2 in GDDR3 izdaje!
~140$: Radeon X1950 PRO (konkurenca Geforce 7900 GS - X1950 PRO jo premaga pri standardnih frekvencah, vendar se ne navija ravno najbolj)
~200$: Radeon X1950 XT (premaga Geforce 7950 GT, 7900 GTO in 7900 GTX pri večini testov)
~280$: Geforce 8800 GTS (320 MB verzija)
~380$: Radeon HD 2900 XT in Geforce 8800 GTS (640 MB verzija)
~530$: Geforce 8800 GTX

Mislim, da AGP vodila več skoraj nihče ne uporablja, zato sem napisal samo za PCI-E. Če vas zanima še kaj več, si lahko ogledate celoten članek na http://www.tomshardware.com/2007/07/03/ … the_money/

Re: Trenutno bestbuy grafične kartice

/me still on AGP zadovoljen. smile

Re: Trenutno bestbuy grafične kartice

Te še neveš kak dela PCI-e big_smile big_smile Ostajam na PCI-e, čeprav nimam nobenih pripomb preko AGPja.. Ko sem mel 6600GT XFX na AGP je tak dobro laufalo, da nisem hoto it na PCI-e big_smile

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Trenutno bestbuy grafične kartice

Ma ne niti ne rabim zaenkrat, poganjam FreeBSD OS @ 6600GT, nerabi grafike megalomanske.. Igric ne igram, mam pa izkusnje z pci-e sj mam vse ostale masine razen WS na pci-e varjanti. tako da wink

Re: Trenutno bestbuy grafične kartice

Vseeno se cene skoz spreminjajo, lahko dobiš malo popusta tu pa tam pa je takoj drugače. Drugače pa je itak zmeraj kolko imaš denarja za tolko si zbereš wink

Re: Trenutno bestbuy grafične kartice

Grafe na APG vodilu, so dražje kot na pci-e, pa imajo pci-e več potenciala za navijanje.. še sploh prodaja kdo AGP?? big_smile

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Trenutno bestbuy grafične kartice

Mislim, da še na veliko prodajajo grafične na AGPju (sploh naše trgovine v Murski Soboti, ki so pa itak za luno - beri: Comshop, Pikanet, Vizual)

Re: Trenutno bestbuy grafične kartice

No, potem pa so še žive smile Jaz sem jih do zdaj zasledil res zelo zelo malo

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Trenutno bestbuy grafične kartice

Js kupit je vsekakor nebi vec sel, ampak na enem pcju jo pa se vseeno uporabljam in cist super sluzi namenu.

Re: Trenutno bestbuy grafične kartice

Sigurno, tudi jaz ne. Vendar me preseneča to, da še včasih naletim na kakšne navijalske teste, kjer še vseeno uporabljajo grafične kartice na AGP vodilu (ki imajo občutno manjšo prepustnost kot pa njihove naslednice na PCI-Express vodilu)

Re: Trenutno bestbuy grafične kartice

Sej je fajn pogledat včasih še kakšen test grafičnih kartic katere imajo 5+ let življenske dobe big_smile

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Trenutno bestbuy grafične kartice

jst še vedno čakam na DX10 AGP grafo in ostajam optimist tongue

Re: Trenutno bestbuy grafične kartice

mislim da bodo tud to naredli smile ker v tehnologiji AGP ne zaostaja dosti za PCI-e..

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;