Re: Nakup računalnika do NAJVEČ 900 €

ty...kolk bi pa kaj tista konfiguracija za vodno porabla? se ti sanja? pa kolk GTX 280 porabi (SLI mislim... hmm )

--->[Asus P5Q PRO]-[CORE 2 QUAD Q9450 watercooled]-[Mushkin DDR2 4GB]-[Sapphire HD5870 Vapor-X 1GB]-[Cooler Master HAF 932 FullTower]-[SteelSeries Siberia "Full-size" Black USB]<---

Re: Nakup računalnika do NAJVEČ 900 €

Hja po tistem kalkulatorju sodeč 600W+ ampak to bo verjetno kakšna napaka ker namreč že same GTX280 v SLI porabijo 500-570W. Tako da realno vsaj 800W energije mora dati napajalnik ven. Se pravi kakšen 1kW napajalnik z 80% izkoriskom bi moral zadostovati wink

Re: Nakup računalnika do NAJVEČ 900 €

Se pravi da moj Arkangel nebi bil dost... hmm

--->[Asus P5Q PRO]-[CORE 2 QUAD Q9450 watercooled]-[Mushkin DDR2 4GB]-[Sapphire HD5870 Vapor-X 1GB]-[Cooler Master HAF 932 FullTower]-[SteelSeries Siberia "Full-size" Black USB]<---

Re: Nakup računalnika do NAJVEČ 900 €

Na žalost ne sad

Re: Nakup računalnika do NAJVEČ 900 €

mah sej itaQ bi mogu prvo matično menjat...kar pa zaenkrat še nebom...za vodno hlajenje pa upam do bo dost...bo?

--->[Asus P5Q PRO]-[CORE 2 QUAD Q9450 watercooled]-[Mushkin DDR2 4GB]-[Sapphire HD5870 Vapor-X 1GB]-[Cooler Master HAF 932 FullTower]-[SteelSeries Siberia "Full-size" Black USB]<---

Re: Nakup računalnika do NAJVEČ 900 €

Vsekakor da bo. Sicer v tistem power supply kalkulatorju je sicer napaka da ena GTX280 rabi 160W kar je sicer v idle načinu, ampak je to občutno manj kot pa skoraj da 300W porabe pri polni obremenitvi. Tako da bi realno moral porabiti tvoj komp pri polni obremenitvi 550W, med tem pa tvoj napajalnik da ven 680W energije tako da si lahko brez skrbi wink

Re: Nakup računalnika do NAJVEČ 900 €

Kolko pa majo napajalniki povprečno napajalniki izkoristka? 80%?

--->[Asus P5Q PRO]-[CORE 2 QUAD Q9450 watercooled]-[Mushkin DDR2 4GB]-[Sapphire HD5870 Vapor-X 1GB]-[Cooler Master HAF 932 FullTower]-[SteelSeries Siberia "Full-size" Black USB]<---

Re: Nakup računalnika do NAJVEČ 900 €

Tam nekje 80-85%, sicer v žačetku tega leta je ena firma dala ven že napajalnik z 90% izkoristkom wink

Re: Nakup računalnika do NAJVEČ 900 €

OK. Torej domnevam, da bo dovolj tongue Hvala. Kakšna je razlika v performance-u med HD4870 in GTX280(v %)? Prosim, ne govoriti o price/performance...to me zanima samo informativno. tongue

Re: Nakup računalnika do NAJVEČ 900 €

Kaj, mi predlagate, da naložim na takšen računalnik: Visto ali XP?

Re: Nakup računalnika do NAJVEČ 900 €

Glede performance razlike v % je čisto odvisno od resolucije. Pri 1680x1050 je pri večini igrah 4870 boljša od GTX280 sicer samo za par FPS-jev, ko pa je govor o večjih resolucijah pa je GTX280 tam nekje 5-10 FPS-jev hitrejša v procente pa se mi ne da računat big_smile Drugače pa z takim kompom brez problema poganjaš Visto wink

87 (edited by nejc1993 2008-08-07 11:15:36)

Re: Nakup računalnika do NAJVEČ 900 €

Aha. Ja, glih v takšni resoluciji bom ponavadi igral. Potem pa itak super tongue OK bom poskusil z Visto, če pa mi ne bo všeč, pa bom preklopil kar na XP-jeve okna. Hvala.
EDIT: Pa ni problema glede procentov tongue

88 (edited by nejc1993 2008-08-09 21:35:32)

Re: Nakup računalnika do NAJVEČ 900 €

Kupujem še novo brezžični mrežno kartico. Katero od tukaj mi priporočate...Tam nekje do 35 €. Pa to, ko piše, da podpira, Windows 98, ME, XP, se da zrihtati, da podpira tudi Visto? Drugače pa hočem eno, ki podpira Visto. Hvala.

89 (edited by nejc1993 2008-08-09 21:35:01)

Re: Nakup računalnika do NAJVEČ 900 €

Bi to(http://www.mimovrste.com/artikel/2490019126/brezzcna-pci-mrezna-kartica-level-one-wnc-0500#) lavfalo z Visto? Ali kakšen drug predlog?

Re: Nakup računalnika do NAJVEČ 900 €

Je to slučajno driver za to kartico za Visto? Ker sam nisem prepričan. http://driverscollection.com/?H=WNC-050 … a%2064-bit

Re: Nakup računalnika do NAJVEČ 900 €

Vsekakor sta to driverja za 32-bit in 64-bit Visto wink

Re: Nakup računalnika do NAJVEČ 900 €

OK, hvala. Potem bo verjetno naročil kar tega. Je ta vredu?; vi se verjetno bolj spoznate na te kartice tongue

Re: Nakup računalnika do NAJVEČ 900 €

OK, sedaj imam računalnik in v njem procesor E8400. Ugotovil sem, da procesor včasih dela na približno 2 GHz(6x multiplier), včasih pa na 3 GHz(9x multiplier). Je to normalno? Je to zaradi EPU-6 Engine, ki sem ga dobil poleg matične plošče(To je neki program za varovanje okolja). Hvala.

Re: Nakup računalnika do NAJVEČ 900 €

Ja to je normalno. To je v bistvu t.i. Speed step s katerim prišparaš energijo, naprimer da imaš računalnik na stand by ni potrebe da ti laufle na 3GHz in pije več energije kot je potrebno wink

95 (edited by nejc1993 2008-08-18 08:56:27)

Re: Nakup računalnika do NAJVEČ 900 €

Torej, ko igram igrico, mi skoči na 3 GHz? Sedaj sem poskušal s Crysis-om in Everest-om in je nekaj časa bilo na 9x. Hvala za odgovor, Mc Čun.

Re: Nakup računalnika do NAJVEČ 900 €

Tako je ko igraš crysis ali kateri koli špil špilaš ti skoči na 3GHz wink

Re: Nakup računalnika do NAJVEČ 900 €

Hvala.

Re: Nakup računalnika do NAJVEČ 900 €

Kaj pri grafični je isto(HD4870)? Ker včasih piše v Catalyst GPU Clock 500 MHz, včasih pa 750 MHz. Je to normalno? Hvala.

Re: Nakup računalnika do NAJVEČ 900 €

To je vse normalno ja smile

Advanced power management technology for optimal performance and power savings Performance-on-Demand
Constantly monitors GPU activity, dynamically adjusting clocks and voltage based on user scenario Clock and memory speed throttling Voltage switching
Dynamic clock gating
Central thermal management – on-chip sensor monitors GPU temperature and triggers thermal actions as required

Re: Nakup računalnika do NAJVEČ 900 €

Aha, sem že mislil, da je treba vse pošiljat nazaj tongue Hvala za vse odgovore.