Topic: osnovne plošče

Neki stavari glede os plošč ne razumem. Zaka vsi overclockerji uporabijo P5K3-Deluxe os ploščo in na njo našopajo uber drage 1600MHz ali več DDR3 module, če ta osnovna plošča podpira le 1333MHz??? Ne razumem tut zaka je glih ta plošča najbolša za navijanje, Vprašal pa bi še katera (če sploh katera) intelova os plošča podpira SLI ?? Glede n a to da vsi overclockerji kupujejo P5K3 bi jo kupu tut js če mi to seveda ne odsvetujete (cene DDR3 modulov mi niso problem)
LP

Re: osnovne plošče

Za overclockanje ima navadna P5Q dosti večji potencial kot ta katero si ti omenjal tako da ne vem glede teh stvari. Vse plate katere imajo Intelov chipset ne podpirajo SLI tako da jaz ne poznam nobene Intelove plate z nForce chipsetom. Vsekakor idi raje z P5Q boš bolj zadovoljen kot pa z P5K3-Deluxe, je sicer res da imajo DDR3 velik potencial overclockanja vendar jim ročno zategne LGA775 podnožje. Tako da DDR3 so zenkrat dokler ne pridejo Intel Nehalem samo ''šminka'' wink

Re: osnovne plošče

Odloču sm se da bom vzel že zj high end comp in ne v dveh rundah vzel pa bom GTX 280 SLI watrecooled in me zanima katera matična bi to podpirala in bi bila poleg tega še dost dobra (DDR3 al DDR2 me ne moti)
LP

Re: osnovne plošče

Verjetno vsaka matična, ki podpira SLI, ne?

Re: osnovne plošče

Na kakšni resoluciji pa boš špilal da misliš iti GTX280 SLI?

Re: osnovne plošče

Crysis Very High 1680x1050 morem met igralno številko fpsjov. sploh pa ena GTX 280 pride 350€ 2 pa 700 in 700€ bom pač žrtvoval za grafični kartici. Počakal pa bom še na HD4780X2 da vidim kak se bo v primerjavi z GTX 280 odrezalapr 1680x1050
LP

Re: osnovne plošče

lol?
loleq ti si pa že par kompov nabavu

Re: osnovne plošče

Podpira osnovna plošča MSI K9N NEO V3 phenom procesorje? V opisu niso omenjeni.

Re: osnovne plošče

Vseh phenomov ne podpira nekatere pa.
Link:
http://global.msi.com.tw/index.php?func … incat_no=1

wink