Topic: Vprasanje za nakup racunalnika.

Bi pa neki uprasu, glede nakupa. Mam ze use zadeve. Samo a je treba placat prej kak avans?
Drugo vprasanje je a zvocno kartico rabim ali ne? Za normalno kvalitetno poslusanje?
Treje pa je bolj, "a mi lohka pogledate tole, ce so usi deli ok? Ce so bom verjetno kupil pc v ponedeljek. big_smile

Osnovna plošča

Asus - Matična plošča Asus P5Q PRO S775/PCIE/S/R/F/L/F1600

Procesor

INTEL - Procesor Iintel Core2 Quad Q9300 2.5GHZ 1333 S775

Pomnilnik

Mushkin - Pomnilnik Mushkin DDR2 4GB KIT 1000/PC8000 RETAIL Extreme Performance redline

Graficna kartica

Club 3D - ATI Club 3D PCI-e HD4870, 512MB GDDR5 (ji zaupam radeonovi firmi ker mam svojga radeon 9800 8) ze 6 let pa se ni niti malo zarustal big_smile)

Trdi disk

Seagate - Seagate 500GB SATA2, 32Mb, 7200rpm (ST3500320AS)

Optična enota

NEC - DVD +/- RW NEC, AD-7203S-0B, BULK, 20x, SATA, Črn

Foxconn - Čitalec kartic Foxconn CR-03C (črn)

Ohišje

Enermax - Ohišje Enermax Chakra CS-032BF ECA3052 (brez napajalnika, črno)

Napajalnik

LC Power - Napajalnik LC Power LC6550GP-550W/14-Black Silent Giant

Operacijski sistem

Microsoft - Operacijski sistem Windows Vista HOME PREMIUM 64-bitni (slovenski) DSP


Tole znasa 1.031,00€ In to so moja vprasanjo. Opomba pa je da sem ultra gamer kot crysis css wow ter taki spili big_smile(in ne nisem zasvojen) Ker pa vem da me vi ne boste razocarali ker sem bil zelo zadovoljen z prejsnim nakupom, majhnega rama. In mate zlo lepe cene ter kvaliteto big_smile

Re: Vprasanje za nakup racunalnika.

Glej tako je če imaš namen navijati potem raje vzami q6600 ali pa q6700 če si ga kje zrihtaš ali pa ti ga zrihtajo na sestavi.si... Sicer najboljši quad če gledamo da je navadnim smrtnikom dostopen je q9450 ampak je malce zasoljena cena. Tako da your call smile Glede zvočne kartice pa ti ni potrebe nekaj posebaj kupovati so zelo dobre te vgrajene na platah. Mogoče bi edino menjal optično enoto za malce bolj novejšo naprimer: http://www.sestavi.si/item.php?id=94&am … ticaldrive Pa napajalnik ti nebo špilal ker rabiš 2x6pin PCI-E konektor. Ta napajalnik ti je lahko čisto dovolj http://www.sestavi.si/item.php?id=126&tbl=powersup drugače pa OK wink

Re: Vprasanje za nakup racunalnika.

Tako torej, bom potem narocu pol u ponedeljek al pa torek, ja to me je edin skrbel, drugac operiranje z storjno opremo mi je kl, sam sm biu 2 mesca na morju pa tehnologija tok hit tece hehe, zelo hvala. Potem ni avansa ali je? To zadnje vprasanje big_smile Glede navijanja, enkrat naredu. Skuru use lol. Pa sm garancijo unovicu. Tako da se bom se malo po zanimal.

Re: Vprasanje za nakup racunalnika.

ne avansa nej, sam s plačilnim nalogom nakažes kupnino in je to to smile

lep pozdrav UROŠ

5 (edited by stany 2008-07-05 22:53:03)

Re: Vprasanje za nakup racunalnika.

Samo to če misliš it CF potem uzemi P5Q PRO in 700W napajalnik v nasprotnem primer http://www.sestavi.si/item.php?id=190&a … harddriveu navadno P5Q in ta napajalnik ki ga je McČun napisu-560W. Jas bi zamenju še oprično za http://www.sestavi.si/item.php?id=84&am … ticaldrive in trdi disk za enega od Westen Digital- recimo tega http://www.sestavi.si/item.php?id=190&tbl=harddrive . Čitalec kartic bi vzel samo če ga potrebuješ, procesor pa tak ko je McČun reko če ga misliš kaj navijat potem Q6600 ali Q6700 in pa potem si moreš vzeti še procesorski hladilnik. Grafične nebi komenteru ker sem McČunu oblubu, sam bi pa raje vzel GTX 280 od XV.

--->[Asus P5Q PRO]-[CORE 2 QUAD Q9450 watercooled]-[Mushkin DDR2 4GB]-[Sapphire HD5870 Vapor-X 1GB]-[Cooler Master HAF 932 FullTower]-[SteelSeries Siberia "Full-size" Black USB]<---

Re: Vprasanje za nakup racunalnika.

Sm jst uprašov če lahko dobavjo pa so rekli da noben jim ne more zrihtat q6700, sj je res da se ta hd 4870 mal greje sm se mi zdi da hladilnik ne stane tuk da bi blu vse skup dražje kot ena geforce-ka.

3d Mark: 12968

7 (edited by Jure123 2008-07-05 22:58:32)

Re: Vprasanje za nakup racunalnika.

Nope ne crossfire, ze tko nimam dost €€ tongue Pa mam mejhen ekran, tko da hocem da mi dela crysis 1280x1024, lepo use na very high brez aa in af brez zatikanja na na kake 40fps. Pa tud vec kot 1100€ ne dam. Kak evrcek vec. Ampak grafo za ta denar, me se kap rukne. Rabim samo majhen topel priljubljen pc. Seveda gamer pc. big_smile Tako kar bom se uzeu, bo ena orenk miska, tam nekje 15€. Ramb sam 3 gumbe pa da je kvalitetna, pa eno tipkovnco, to pa bolso big_smile Sporocim, ko narocim!

Edit: Ja enkrat sm zasledil ce dam ne vem 36€ se mi garancija poveca? Je to res?

Re: Vprasanje za nakup racunalnika.

Iz 24mesecev se ti na 36 poveča ampak za 25€...ne 36...

--->[Asus P5Q PRO]-[CORE 2 QUAD Q9450 watercooled]-[Mushkin DDR2 4GB]-[Sapphire HD5870 Vapor-X 1GB]-[Cooler Master HAF 932 FullTower]-[SteelSeries Siberia "Full-size" Black USB]<---

Re: Vprasanje za nakup racunalnika.

stany, ti bi rajši vzel GTX280, ki pa je skoraj 2× dražja od tiste, ki jo je izbral Jure123. Jaz bi tudi raje imel GTX280 v trojni SLI, pa nimam denarja za to tongue

Re: Vprasanje za nakup racunalnika.

Se zadnjic vprasam, preden narocim big_smile Kot vidite sm se odlocu za procesor Q6600, in bom v prihodnosti prsu do vas, al pa prek forumov uprasu za navit. Sicer me pa zanima, maticna, kjer mam najmanj znanja v tem. Je ta najnovejsa in to? Ter se napajalo. Ce vzamem 700W? Bo delalo lazje? Sicer za vezanje crossfireja ne bo problemov ter tega v prihodnosti (ampak itq nimam namena) Ter ce je ta ki ste mi ga dosti zmogliv ce bi dodal se kaj mocnejsega v prihodnosti? Za mojo opticno enoto, pa ce to pece 2 slojne dvdje pa to? Aja pa se neki me je mal zmedl lol big_smile Tm sm najdu en disk, 500giga 20€ vec pa je pac 5 let garancije sam pise, da je za non stop delovanje 24/7 kar pri drugih ni. Ker mam pa jst pc przgan tm okrog 9+ ur na dan, to ne bo nanga uplival al bo? To je vse big_smile

Deli:

Osnovna plošča

Asus - Matična plošča Asus P5Q PRO S775/PCIE/S/R/F/L/F1600

Procesor

INTEL - Procesor Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz, FSB 1066, Box

Pomnilnik

Mushkin - Pomnilnik Mushkin DDR2 4GB KIT 1000/PC8000 RETAIL Extreme Performance redline

Graficna kartica

Club 3D - ATI Club 3D PCI-e HD4870, 512MB GDDR5

Trdi disk

Seagate - Seagate 500GB SATA2, 32Mb, 7200rpm (ST3500320AS)

Optična enota

Samsung - DVD +/- RW SAMSUNG, SATA S223F - Črn


Ohišje

Enermax - Ohišje Enermax Chakra CS-032BF ECA3052 (brez napajalnika, črno)

Napajalnik

LC Power-Napajalnik LC Power LC6560T-560W/14 BLACK SILENTPOWER

Operacijski sistem

Microsoft - Operacijski sistem Windows Vista HOME PREMIUM 64-bitni (slovenski) DSP

Vse kar bi se uzel je pa zadnja stvar. Slusalke. Ne drage, kar rabm je da so mehke pa kvalitetn zvok. Briga me ce je plastika. Mislu sm tele, sicer ne vem kake so. Vse pa kar od slusalk rabm, je dobri basi, da ne hresci, ker sem gamer, ter rad poslusam old school//strogi rap, ter trance-techno. To je vse, in se enkrat se zahvaljujem za vase nasvete big_smile

Re: Vprasanje za nakup racunalnika.

Mogoče sem pozn, nevem zakaj se nisem prej oglaso ampak vseeno. Zakaj q6600?
Če si nek ful gamer ti ta cache nebo glih pomagal ker igre ne podpirajo tolko jeder, bolj se ti splača vzet E8500..
Disk bo ok, napajalnik tega, ki si zbral cf nebo prenesel, za sedaj bi moral bit pa ok.

12 (edited by Jure123 2008-07-09 18:38:11)

Re: Vprasanje za nakup racunalnika.

Kaj pa Q9300 2.5GHZ 1333 S775  ja al ne? Sam se to, drugac pa pol bacim u kosarco pa narocim ;D

Re: Vprasanje za nakup racunalnika.

q9300 je tudi ok samo ga bo treba navit, drugače pa kot sem ti reko jaz bi raje 8500, še za kaki 2 leti nebi vzel 4 jedra.
Viste se ti NE splača kupit, drugo leto pride novi os, najboljše pa se boš počuto če boš laufal na xp smile

Lp

Re: Vprasanje za nakup racunalnika.

Da še pokmentiram tvoj zadnji sistem:

P5Q PRO se ti edino splača če imaš namen iti CrossFire, drugače je to zastonj zapravljen denar. Glede procesorja pa q9300 ti ne priporočam ker je najšibkejši med Core 2 Quad, pa še poceni tudi glih ni. Če imaš namen ta procesor dolgo časa imeti potem je vsekakor taprava stvar Quad. Če pa misliš imeti ta CPU za kakšno leto ali malo več potem pa je vsekakor E8400 najboljša izbira. Trdi disk sicer pravijo da so WD-ji boljši vendar jaz osebno to ne morem potrditi. Napajalnik boš moral zamenjati zaradi PCI-E konektorjev ta ti bo delal prav http://www.sestavi.si/item.php?id=126&tbl=powersup .

15 (edited by Jure123 2008-07-09 20:54:48)

Re: Vprasanje za nakup racunalnika.

Se oproscam k ze dobesedno najdeam, ampak ce je potrata denarja raj dam cez par let za upgrade pcja big_smile Ok pac pol, kero maticno?

Re: Vprasanje za nakup racunalnika.

Jaz ti priporočam navadno P5Q je čisto dovolj. Tisto glede zastonj zapravljen denar bi moral dati v narekovaje saj 10€ glih ni neki denar samo lahko greš na pijačo pa boš imel več od teh 10€ kot da pa investiraš v nekaj kar ne boš rabil wink Ampak konec koncev Your Call smile

17 (edited by 51M3K 2008-07-09 21:06:11)

Re: Vprasanje za nakup racunalnika.

Tudi jaz ti svetujem navadno. (http://www.sestavi.si/item.php?id=349&a … otherboard)

Ko pa dobiš, pa se hitro oglasi da navijemo tongue

Re: Vprasanje za nakup racunalnika.

Se razume. Zdej me pa zanima, jst placam po prevzemu ane? In se to, kerga radeona uzamem Saphhire al 3d club? To boste pa vi pomojem se najbols vedl big_smile Pa odlocu sm se za 9450 8) Aja, in najbol pomemben uprasanje: A jst sam tm zdej dobim pc, al se kak ex windows nalozen gor? Sam da vem.

Re: Vprasanje za nakup racunalnika.

Baje da so Club3D boljše navijajo, pa na računalniku dobiš nalože Ubuntu

Re: Vprasanje za nakup racunalnika.

Jaz pa bom reko tak. Club 3d je cenejši, zraven njega dobiš edino kartico v škatli, pri saphhire pa še nekaj dobiš polek.. Tudi navija se ne boljše, jaz sem vglavnem proti club 3d, mel enkrat bli sami problemi nikoli več club 3d, mogoče je pa to le moj predsodek. smile
Drugače pa dobiš naložene ubuntu linuxe, xpje boš pa mogo sam naložit, al pa kaki kolega wink

Re: Vprasanje za nakup racunalnika.

Ok,  saj ubuntu bom meu big_smile Mi je glih frend na morju dobu da je ok, ki si zrihtas kontrole etc. Ty, sam se u kosarco dam, pa vas priporocim frendom big_smile