Topic: Se JPEG formatu obeta konec?

Microsoft je na konferenci WinHEC razkril podrobnosti o novem grafičnem zapisu Windows Media Photo (WMP), ki naj bi predstavljal neposredno konkurenco priljubljenemu JPEG-u. Podjetje iz Redmonda bo z novim grafičnim zapisom omogočilo do dvakrat višjo stopnjo stiskanja podatkov in višjo kakovost slik od
zdajšnjih formatov. Windows Media Photo se namreč lahko pohvali s stopnjo kompresije 1:25, medtem ko klasični zapisi le redko presežejo razmerje 1:12. Slednje je Microsoftovim programerjem uspelo doseči z uporabo naprednega algoritma in izboljšane barvne palete. Ker napredni algoritem ne deluje po principu kodiranja in dekodiranja, bo manipulacija tovrstnih slik potekala občutno hitreje. Grafični zapis Windows Media Photo bo vgrajen v prihajajoči operacijski sistem Windows Vista in bo v obliki dodatka na voljo tudi uporabnikom Oken XP.

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Se JPEG formatu obeta konec?

To mi ni preveč všeč, sploh ker mam nešteto slik JPEG.. no naprej moramo wink

Re: Se JPEG formatu obeta konec?

Ja, edini dober format male velikosti, dobre kvalitete.. Upam da nebo kaki GIF prevladal big_smile

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Se JPEG formatu obeta konec?

TiG3rB0y wrote:

Ja, edini dober format male velikosti, dobre kvalitete.. Upam da nebo kaki GIF prevladal big_smile

hehe
Potem pa bmo res rabili TB trde diske.
Jaz pa upam, da ne bo kakšnega service packa na tole : /   big_smile

Re: Se JPEG formatu obeta konec?

Mogoče zato tak zavlačujejo z service packom 3 za xpje. big_smile Huh kak hitro čas beži, je že čas da grem pod oddejo tongue

Re: Se JPEG formatu obeta konec?

Če ga skenclajo, upam da bo alternativa dobra. Sicer ljubim .png wink

Re: Se JPEG formatu obeta konec?

Čeprav tudi prekinejo ta JPEG format.. nebo dosti škode.. ker je tak še miljon drugih dobrih formatov.. kot je reko @urh .png

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Se JPEG formatu obeta konec?

a to naj bi blo za xp a kaj pise?
in dejansko bo zasedel 1x manj od jpeg ce sem prav razumel?

sempron 64 3000+, X1950 agp, asus k8ne 1gb patriot ,HKC ultra silent 580W