Topic: Problem z trdim diskom

No stvar je v tem imam novi trdi disk in naprimer po 30min igranja ampak samo test drive unlimited ali pa race driver grid začne disk zelo glasno ropotati da skoraj ni možno nič igrati pa imam kar solidne zvočnike. Če pa naprimer igram Gears of War pa je tudi po dveh urah tiho tako kot mora biti. Čisto isto se mi dogaja na drugem tudi Samsungovem 320GB disku sicer samo pri test drive unlimited ampak nisem sprobal z Race driver grid. Naprimer začne usred race driver grid ropotati in takoj ko zapustim igro je s5 vse normalno. Seveda če grem ponovno v igro začne takoj s5 ropotati. Če ga pa naprimer resetiram pa potem grem v špil pa je za 30min mir. Tako da moje vprašanje je če se komu kaj sanja kaj bi lahko bilo in če obstajajo kakšna orodja da bi lahko stestiral diska če je vse OK wink

Re: Problem z trdim diskom

Kater sisitem imas gor?

Re: Problem z trdim diskom

Xp in vista oba na istem disku.

Re: Problem z trdim diskom

Pa še eno vprašanje. Jaz sem disk vzel ven iz ohišja in ga malce pretresel in je znotraj nekaj ropotalo. Ali je to normalno? Pa naj še omenim tudi če kišta laufle 24/7 sicer brez kakšnega Race driver grid ali pa TDU je disk vedno tihi.

Re: Problem z trdim diskom

Če ti noter kaj ruži je verjetno kaki del odvečne plastike, drugače pa če ti disk deluje, potem nimaš kaj bat smile

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Problem z trdim diskom

Saj back up imam narejen pa to, samo ima kdo kakšen nasvet kako bi se to dalo popraviti???

Re: Problem z trdim diskom

Ja popravit bi se dalo tako, da bi ga gor odprl, samo ponavadi so trdi diski ko jih gor odpreš fuč.. tako da je res natančno delo, vedet moreš kaj gledaš pa kaj delaš


če hočeš ti lahko pogledam, več info kontakt

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Problem z trdim diskom

Samo kaj če ga ti naprimer odpreš pa pregledaš ali je pol garancija izničena ali še vedno velja?

Re: Problem z trdim diskom

Mislim, da se garancija izniči... in koliko jaz vem ga ne smeš odpirat...

Re: Problem z trdim diskom

Ponavadi imajo trdi diski tako zaščito pred odpiranjem (za garancijo), da imajo v vijakih vlito barvo, in tako se vidi če je bil kdaj koli odprt ali ne.

edit: sem jih že mel kar nekaj narazen, ene celo popravil tongue

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

11 (edited by Mc Čun 2008-06-25 22:16:33)

Re: Problem z trdim diskom

Admin kaj bi se dalo da bi vam jaz ta disk nazaj poslal točno v takšnem stanju kot je sedaj (vse naloženo pa to...) in bi potem vaši tehniki tam probali zalaufat Race driver GRID in probali diagnosticirat problem. Pa BTW TiG3rB0y hvala za tvojo ponudbo samo bom raje še koristil garancijo wink Pa drugače mislim da ni znotraj kakšna plastika ali kaj drugega odlomljeno da bi ropotalo. Namreč ko začne hrumeti disk v igri (samo v TDU in Race driver GRID zaenkrat pri vseh ostalih špilih Gears of War, COD4, Crysis pa dela normalno in tiho) je potrebno samo to igro zaključiti in je takoj tiho s5. Tako da dvomim da bi bil kakšen delec kriv al? Saj bi lahko malce potrpel samo da se to tam nekje 40-50dB sliši zunaj ohišja, to pa mi je malce preveč. Počakajmo kaj bo admin rekel smile

12 (edited by Vitamin-B 2008-06-26 14:46:14)

Re: Problem z trdim diskom

Pomoje ti igra (+ eventuelno kaka aplikacija) zahteva hkratno branje par datotek iz diska, zato ti vodilo na disku preskakuje od enega do drugega dela, kar ima za posledico točno to kar si opisal. Ostale igre pa pač imajo te stvari že v ramih.

Lp

Re: Problem z trdim diskom

Sem probal v task managerju vse aplikacije zapret razen seveda explorer-ja pa ni nič pomagalo. Zanima me kaj bi lahko tudi vplivali sistemski procesi na ta problem ker drugače pa nobena aplikacija ni laufala (tudi antivirus sem izklopil). Tako da je s strani mojega uporabniškega računa laufal samo explorer pa Race driver GRID. sad

Re: Problem z trdim diskom

Ne, vodilo na disku ti ne poskakuje, potem bi ropotal nonstop. Lahko je več težav, če ga še imaš v garanciji pa kar hitro z njim tja (nisem vedo da še je v garanciji) smile

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;