Topic: neki me o eBayu zanima

Zadnic sem šol mal na ebay gledat kak to sploh zgleda ker nisem še nikol prej kupoval prek ebaya. pa sem najdu ful velik poceni stvari npr. 24" dell nov monitor za 330$ kar je prb. 220€ itd. Pol sem pa naštimal pošto do Slo ker po ZDA je prišlo okol 20$ pa je pisalo Not specified wtf ka torej z ebayom sploh ne mors do slovenije spravit neke stvari al qa!?!??!  No neke stvari so pa le ble podprte sam je bla cen pašte 300$ !!!!!!!!! omfg, wtf, monitor pa tut sam 300$ te daš pol za pošto ?!?!?!?!? Pa tut Avstrija pa Nemčija je isto pisalo po se mi je pa že mal čudno zdelo. Ki je ze fora ????

Pa še to me zanima kak naj vem kerim oglasom na eBayu naj zaupam ker bi res blo škoda 350$ bek fu... za nič. Vidu sem da majo neki zaupanje al neki sam majo itq vsi skor okol 100% torej naj vsem zaupam ??? Poleg tega ka se da sploh naredit če te takle prek neta en naje.. ??? Se da tožit al karkoli ???'

Pa sory ker težim sam takle bi lahk mastno pršparal pr nakupu compa smile

2 (edited by loleq? 2008-05-30 11:40:04)

Re: neki me o eBayu zanima

pa sory ker se na sestavi.si menim o ebayu če vas to moti mi rečte big_smile

3 (edited by loleq? 2008-05-30 11:42:04)

Re: neki me o eBayu zanima

smile , big_smile , sad , kere smilije še mate ???

Re: neki me o eBayu zanima

Ni panike sam temo bom prestavu.

Re: neki me o eBayu zanima

loleq? wrote:

Zadnic sem šol mal na ebay gledat kak to sploh zgleda ker nisem še nikol prej kupoval prek ebaya. pa sem najdu ful velik poceni stvari npr. 24" dell nov monitor za 330$ kar je prb. 220€ itd. Pol sem pa naštimal pošto do Slo ker po ZDA je prišlo okol 20$ pa je pisalo Not specified wtf ka torej z ebayom sploh ne mors do slovenije spravit neke stvari al qa!?!??!  No neke stvari so pa le ble podprte sam je bla cen pašte 300$ !!!!!!!!! omfg, wtf, monitor pa tut sam 300$ te daš pol za pošto ?!?!?!?!? Pa tut Avstrija pa Nemčija je isto pisalo po se mi je pa že mal čudno zdelo. Ki je ze fora ????

Pa še to me zanima kak naj vem kerim oglasom na eBayu naj zaupam ker bi res blo škoda 350$ bek fu... za nič. Vidu sem da majo neki zaupanje al neki sam majo itq vsi skor okol 100% torej naj vsem zaupam ??? Poleg tega ka se da sploh naredit če te takle prek neta en naje.. ??? Se da tožit al karkoli ???'

Pa sory ker težim sam takle bi lahk mastno pršparal pr nakupu compa smile

Če ni cene za dostavo definirane tam, potem napišeš enostavno sporočilce prodajalcu in ti pove koliko je. To ne pomeni, da ne pošiljajo v SLO, je pa čisto odvisno od prodajalca.

Zaupanje, to je tak, dandanes so na eBayu (govorim izključno za .com in .de, ker ga največ tudi sam uporabljam) same firme, ki prodajajo različne izdelke, ker enostavno se navadnim uporabnikom denarno NE splača dati oglasa gor. Zaupaj pač tistim, katerim piše zraven imena oz. vzdevka v oklepajih število že prodanih izdelkov, spodaj pa more pisati procentualno odvisnost prodanih izdelkov s pritožbami oz. pohvalami. Recimo blabla (1200) je 99% - pri takemu lahko komot kupiš, sedaj je že tudi vse preko paypala, tako da še imaš tam eno zavarovanje več.

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: neki me o eBayu zanima

Thanks

Re: neki me o eBayu zanima

kak se ti zdi tole?

http://cgi.ebay.com/NEW-Dell-24-Wirescr … dZViewItem

Takle Dellov ekran stane v SLO pomoje celo premoženje tu pa je 232€

Re: neki me o eBayu zanima

po novih podatkih je 1€ 256sit, in 1,55$.

mam en ful dobr currency converter menda ma vse valute na svetu pa realnočasovne podatke

Re: neki me o eBayu zanima

Če vzameš tega, te vsekakor nebo nasral, ker je preveč pozitiven glede na že prodanih izdelkih.

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: neki me o eBayu zanima

Pa ne pozabi na carino in ddv če ga boš sem pripeljal.

Re: neki me o eBayu zanima

ja sam js še vedno ne razumem čist kak mu naj dopovem da v SLO pošle, ker piše da prodaja sam v US.
Je kdo že nabavu kej prek eBaya ??? kake izkušnje ma????
Bral sem da je glede carine dobro če se s prodajalcem zmeniš da napiše na škatlo "gift" kao darilo in je pol free
Pa na ebay.de majo ful višje cene ko na .com

Re: neki me o eBayu zanima

pa thx še 1x

13 (edited by loleq? 2008-06-01 11:56:35)

Re: neki me o eBayu zanima

če se komu da mu plačam 20€ če mi zrihta prek eBaya en poceni nov 24" ekran na njegovo odgovornost smile
Pa dnar seveda js dam smile

Re: neki me o eBayu zanima

Jaz sem si že kar nekaj stvari naročil preko ebaya, največ preko ebay.de, ker ni potrebno plačevati nobene carine. Drugače pa sem iz ebay.com tudi že naročal. Pošiljatelj je poslal kot gift in če se je carinikom zdelo, da je res gift oz. darilo, potem so ga poslali kar naprej, drugače pa ti pregledajo.

Napišeš mu enostavno sporočilce, da prihajaš iz slovenije (če je američan verjetno nebo vedel kje je ta država smile ) in da bi si rad naročil ta izdelek in če ti ga lahko pošlje v slo.

Skod si drugače?

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: neki me o eBayu zanima

Slov. Konjice (neboš vedel kje so smile) med mariborom pa celjem.

Re: neki me o eBayu zanima

nevem no men se zdi da pr vseh piše da ne pošiljajo v slo. pa s ni blema se še ne mudi ko bom čez kak mesec dva tri ... se odlču kupit comp vas bom tak še 1x vse povprašu zaenkrat pa thx

Re: neki me o eBayu zanima

Vem kje so Slov. Konjice smile

tisti kiri nima napisano, da dostavlja v slo ga pa vprašaš (jaz sem na tak način dobil 2 izdelka).

Lp

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;