Topic: Pomoč pri navijanju E6400

Pozdravljeni,

Sem laik in navijam svoj prvi računalnik. ŽElim le hitrejše delovanje sisteme zaradi množice programov, ki jih uporabljam, igram se ne.

Procesor E6400
Spomin: 2* MDT 1024 (5300,667)
Plata: Gigabyte 945P-Ds3, ver2.0
Hlajenje: zračno: Zalman 9500
Proc Volt:1,375

Po vseh možnih preletavanjih forumov in navodil, sem naložil zadnjo verzijo Biosa, a karkoli spremenim, da bi morda povečal Fsb ali kaj drugega enostavno ne velja. Kadarkoli se vrnem v Bios spremembe niso zabeležene.

Zelo bi bil hvaležen za kakeršni koli nasvet ali morda celo pomoč pri navijanju.

Morda prek msn-ja ali kaj podobnega, navijanje v živo z nekom, ki to obvlada.

Hvala!

Lp

Re: Pomoč pri navijanju E6400

Nastavitve se ti ne shranijo pod pogoji, da BIOS ni kompatibilen s plato (oz. je, samo ti ne deluje pravilno), ali pa da nisi shranil nastavitve pred izhodom iz BIOSa?

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

3 (edited by debitel 2008-04-29 19:45:12)

Re: Pomoč pri navijanju E6400

Shranil sem jih, pa tudi Bios sem potegnil dol na uradni strani od Gigybyta,  točno za mojo plato, ker pri automatic udejtu se mi je sesul, sem resetiral CMOS in naložil nov BIOS, torej od proizvajalca. Zakaj pa ne dela pa ne vem. Kje pa lahko preverim BIOS? Pa verzijo pa to?

Ok zdaj mije kapnl, da mi mogoče ni prepisalo s pravo BIos verzijo. Kako pa lahko to popravim?

Re: Pomoč pri navijanju E6400

Kako si nadgradil BIOS? preko ezflasha?

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Pomoč pri navijanju E6400

Ne preko njihove aplikacije Q-Bios. Ma bom kr tko pustu, ker res nočem da gre kaj v k.... Pač ne bom naviju, vsaj komp dela tko k more. Edin če ma kdo kakšno drugo rešitev.

Re: Pomoč pri navijanju E6400

Ima ta plata slucajnu dual bios?

Re: Pomoč pri navijanju E6400

Jp, če ga nebi mela bi pogoru potem ko sem resetiru cmos. Predvidevam da ga ma, ker je po resetu še vedno laufala, napisal je cmos erros- restore defaults.