Topic: Pohitrimo delovanje Win XP

Operacijski sistem Win XP pri svojem delu uporablja hitri fizični pomnilnik (RAM) ter navidezni pomnilnik, imenovan tudi pagefile, ki se nahaja na trdem disku in je zato dostop do njega počasnejši. Ne glede na to, koliko fizičnega pomnilnika imamo v našem računalniku, pa operacijski sistem vsem opravilom dodeli tudi nekaj navideznega pomnilnika, čeprav to ni vedno potrebno.

V kolikor imamo namreč 1 GB ali več pomnilnika, bo operacijski sistem v večini primerov brez težav shajal brez navideznega pomnilnika, potreboval ga bo le v izjemnih primerih.
Da bomo operacijski sistem prepričali, da bo navidezni pomnilnik uporabljal le kot zadnjo možnost, se odpravimo v naš priljubljeni urejevalnik registra RegEdit.
Sedaj se skozi drevesno strukturo na levi strani urejevalnika registra preklikajmo do:
"HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSet ControlSession ManagerMemory Management".
V desnem delu RegEdita vidimo več vnosov, ki se nanašajo na upravljanje s pomnilnikom, nas pa zanima vnos DisablePagingExecutive. Vrednost tega vnosa sedaj spremenimo iz 0 v 1. S tem bomo operacijskemu sistemu povedali, da želimo, da se gonilniki in jedro sistema vedno zaganjajo iz fizičnega pomnilnika, pagefile pa se bo uporabil le, če se po njem pojavi potreba.

Če "nimate pojma" kaj delate, tega raje ne počnite!

Lp

Re: Pohitrimo delovanje Win XP

Hvala,bom naredil.

Re: Pohitrimo delovanje Win XP

hvala, tud jaz bom probal. Tega raje ne počnite tisti, kateri se še niste igrali v registru..

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Pohitrimo delovanje Win XP

In, kakšni so kaj rezultati? Je kdo, ki je probal opazil kakšne občutne spremembe?

Re: Pohitrimo delovanje Win XP

ha jaz nimam pojma

Re: Pohitrimo delovanje Win XP

@venklem.  smile Ta odgovor je bil pa tooooooolk koristen.... tongue

Re: Pohitrimo delovanje Win XP

Pri meni je že bil nastavljen na 1  tongue

Re: Pohitrimo delovanje Win XP

hehe se nwm za un program me pa se neki zanima
na mojem osebnem racunalniku mi napise ko se hocem konektat na net mi napise TCP/IP napaka 722

Re: Pohitrimo delovanje Win XP

js tega sploh nimam not v registru

AMD Athlon64 X2 6000|Asus M2N-SLI Deluxe|HD3870 512MB|LcPower 550W|WD320GB|GMC-H60

10 (edited by MacQ 2008-01-10 23:34:38)

Re: Pohitrimo delovanje Win XP

Ne opažam razlike. Še vedno mi task manager kaže, da uporablja VM.
Tudi poraba rama je ostala ista.

Malo pogooglal in ugotovil, da v bistvu ta stvar ne dovoli pisanja gonilnikov in sistemske kode na disk, ampak morajo ostati v RAMu. Nič strašnega torej. Sem mislil, da bo vse nalagal v RAM.

Re: Pohitrimo delovanje Win XP

o matr, tole pa ork pomaga..... poraba rama se mi je zmanjšala za cca. 50 MB..... NICE wink

lep pozdrav UROŠ

Re: Pohitrimo delovanje Win XP

aja pa še to, a mogoče ksn ve katere aplikacije bi mogu zapret oz. terminirat, da bi se windows hitrej zaganu??

lep pozdrav UROŠ