Topic: AOC 22" 2216SA

Včeraj, ko sem prišel domov iz "šihta" sem odpakiral, malo "pozajebaval" v atijevem control panelu (eno opcijo je blo treba odkljukat...) ati pač sad nakar sem bil rahlo razočaran nad kvaliteto...

Dober, pustmo da je najcenejši monitor, nisem pričakoval nekega osebnega zadovoljstva, ampak v pisarni imam 203Swa tudi AOC 20" in slike je tam neprimerno boljša. Na 22" doma je (težko je opisati) nekako nazobčena, če hočem da je zgornja polovica monitorja enako osvetljena kot spodja ga moram postavit v negativni kot, se pravi da je naklon manjši kot 90 stopinj (kot naj bi bilo normalno).

Logično vprašanje je seveda ali je monitor tak šrot, ali je kaj drugega tle v igri... Dodal bi še da nisem imel še časa sprobat vga kabel, ki je bil priložen, ampak sem ga priklopil kar na starega, a ta je (malo drugačen od navadnega, debelejši je, ima neko zaščito ker je namenjen za profesionalne CRT monitorje).

Grafična kartica: ATI 3850 (uporabil sem DVI na VGA pretvornik od kartice)

Tudi gonilnike sem naložil, čeprav nimajo nikakeršne veze big_smile

Hvaležen bi bil za kakršno koli pomoč smile

Re: AOC 22" 2216SA

Predlagal bi da preverite kasno resolucijo podpira monitor in točno takšno tudi nastavite v nastavitvah od grafične.

Mogoče je to?

Re: AOC 22" 2216SA

1680 x 1050 ni v tem problem.

Re: AOC 22" 2216SA

Dej nove gonilnike gor 8,2 verzijo http://ati.com/drivers   pa izberi OS pa kartico pa poročaj. Lahko, da je monitor v okvari  kar pač za nizek denar dobiš maš pač tut pole nizko kvaliteto. Opiši malo svoj sistem pa kako slikco nared kaj točno te muči.

AMD Athlon64 X2 6000|Asus M2N-SLI Deluxe|HD3870 512MB|LcPower 550W|WD320GB|GMC-H60

Re: AOC 22" 2216SA

Mi imamo ta monitor kot testnega v servisu in nisem opazil, da bi bilo karkoli narobe z sliko.

Re: AOC 22" 2216SA

Mjah sem ga prinesel v pisarno in ga dal vsporedno z 203Swa 20 inčnim AOC-jem, ki ga imam tle in razlika v kakovosti barv, vidnega kota je očitna. Slika je veliko lepša na 20-ki. Težko je opisati razliko a najverjetneje z monitorjem ni nič narobe... Naredil sem napako in verjel na besedo prijatelju, ki mi je zatrdil da je monitor kul.

Vseeno hvala za pomoč smile

Re: AOC 22" 2216SA

Morda pa rabiš v vindowse barve še nastavit ali pa na monitorju v meniju pod BARVNO TEMPARATURO daš na COOL

AMD Athlon64 X2 6000|Asus M2N-SLI Deluxe|HD3870 512MB|LcPower 550W|WD320GB|GMC-H60

Re: AOC 22" 2216SA

Js ti priporočam nakup Samsung SyncMaster 226BW če boš slučajno menjal tega. Monitor je odličn zaenkrat ni bilo narobe še nič pa ga uporablam 3 mesece (ponavadi sm meu usaki monitor v takem času usej 2x na popravilo big_smile)

Gigabyte P35-DS3, Intel Core2 Quad Q6600,
OCZ technology-OCZ DDR2 3GB, GeForce 8800GT 512MB,
Samsung SyncMaster 226BW "22"

Re: AOC 22" 2216SA

ma samo ne driverjov od monitorja inštalat! big_smile:D:D

vsaj js mev take bleme s tem, da joj(samsung)...

Re: AOC 22" 2216SA

Kolk pa maš hitrost osveževanja slike ? Js imam 2 LG-jeva prvi dela super že 4leta drugi pa1 leto, tako ,da jaz prisegam na LG....