Topic: pomoč pri voltaži

Imam procesor q6600 G0 stepping navitega na 3.0 ghz pa me zanima kje v biosu bi povečal voltažo? Ali tu povečam voltažo VCORE Voltage?

Re: pomoč pri voltaži

Če bi ga rad pustil na 3.0, ti svetujem da voltažo pustiš na auto, drugače pa je VCORE to ja, ampak ko dviguješ voltaže ne dvigneš samo ene voltaže..

Želiš navijat še bolj al zakaj se ti gre?

Re: pomoč pri voltaži

ne ne želim navijati vendar mi sredi igre zmrzne in sem prepričan da je premajhna voltaža, voltažo procesora imam na 1.18V jaz imam taki bios da si moram sam napisati voltažo a potem naj samo pri VCORE napišem voltažo?

Re: pomoč pri voltaži

Voltažo daj na 1.2V ali pa 1.22V, dvigni VCORE.

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

5 (edited by felo 2008-02-07 19:44:22)

Re: pomoč pri voltaži

Voltažo sem dal na 1.22V tako kot si mi rekel vendar mi kaže isto 1.18V v programu everest in  Cpuz, ali bi še moral kje kaj spremeniti?? ali naj voltažo povečam na 1.30V ??

Re: pomoč pri voltaži

Komot lahko daš na 1.4 wink

Re: pomoč pri voltaži

jaz imam zdaj pri quad coru q6600 GO voltažo na 1.4 ( tako imam v biosu )  v everestu mi pa piše da je voltaža 1.34 in tudi v cpuz mi piše da je 1.34. Zdaj me pa zanima katera voltaža je pravilna, ali pa je kaj narobe??

Re: pomoč pri voltaži

Verjetno so podatki nepravilni. Zaupaj BIOS-u. Probaj si še offset voltažo naštelat.

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: pomoč pri voltaži

kako to naštelam offset voltažo

Re: pomoč pri voltaži

Mislim, da ta offset voltaža nima veze tukaj, je pa ena od možnosti. Nevem točno kje imaš. Jaz imam pri Voltage Control mam na izbiro offset voltaža (mislim, da je okoli 50mV).  Če to enablaš je to v bistvu nek + - pri voltaži če me razumeš (1.4V +-50mV)

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;