Topic: PROBLEM

Pozdravljeni
Jaz sem pri vas pred 3 mesci sestavil računalnik. Do zdaj mi je delalo vse normalno, potem pa se mi je računalnik začel ustavljati in na ekranu se je začelo prikazovati modro ozadje in tekst in potem se mi računalnik rersetira. Zanima me kaj bi bilo narobe z računalnikom. Formatirav sem ga že pa je vse eno isto. Pokaše se mi podobno kot na spodnjem linku. Hvala že za vnaprej.





http://www.dr-pepper.de/images/xp_boot/BSOD-WinXP.jpg

Re: PROBLEM

neki moraš v BIOSI uštimat

Re: PROBLEM

Pa bi vedli kaj je treba? A kej pri boot

4 (edited by theBlu 2008-02-03 00:22:31)

Re: PROBLEM

Hardware... Bios nima veliko opraviti s tem, možno pa je... a ste kej navijali proc?

Re: PROBLEM

Ne procesor nisem navijal. A potem je kriv Hardware. Edino kar se m spremeniv u Biosu je da sem spremeniv zaporedje pri boot: cd pogon, hdd, floppy, da mi je zagnalo Windowse-a je mogoče da je krivo to.

Re: PROBLEM

Lahko da je napajalnik preslab al pa, da se pregreva. Rami so lahko tut problem za to. Mal opiši svoj sistem!

AMD Athlon64 X2 6000|Asus M2N-SLI Deluxe|HD3870 512MB|LcPower 550W|WD320GB|GMC-H60

Re: PROBLEM

Meni se je tudi pojavljal tale bluescreen. Rešil sem se ga tako, da sem vse komponente daj ven iz plate, plato sem spucal v nulo (prah, spucal konektorje,..), pravtako sem nardil enako s komponentami. Dal sem jih nazaj, formatiral PC pa mi tega več ne dela..

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

8 (edited by dejan 2008-02-03 14:20:21)

Re: PROBLEM

matična asus p5 n-sli
procesor e6650 Core 2 duo
ram 2x1gb patriot
grafična ati radeon x1600 pro
napajalnik lc power 550W
Jest mislim da je napajalnik zadosti mačan za takle pc. Pa bi bilo možno da je krivo to da sem u biosih spremeniv zapordje pri boot:cd pogon, hdd, floppy, da mi je zagnalo
cd windows xp

9 (edited by compfreak 2008-02-03 16:38:12)

Re: PROBLEM

Prestavi na defaults pa poročaj (1.HDD, 2.CD-dvd, 3.Floppy). Malo spremljaj temparature procesorja, napajalnika,grafe chipseta,.. Kere patriote maš une modre cl.5 al maš ta črne SLI,Epp CL.4 DDR2 800mhz PC6400. Lahko da so rami krivi, a so v DualChannel, na katerah latencah laufajo pa na kateri napetosti??

AMD Athlon64 X2 6000|Asus M2N-SLI Deluxe|HD3870 512MB|LcPower 550W|WD320GB|GMC-H60

Re: PROBLEM

rami so patriot 2x1gb 800 Mhz pc2 6400-s ta modrim hladilnikom. Sm zamenjal zaporedje v biosih, pa za enkrt nč več ne javlja bluescreena. Zgleda da je to to. Tale bluescreen mi je že pr prejšnem računalniku delav težave, tkrat sem kar rame zamenjav.

Najlepša hvala za pomoč

Re: PROBLEM

Np, zato smo tukaj da si pomagamo!

AMD Athlon64 X2 6000|Asus M2N-SLI Deluxe|HD3870 512MB|LcPower 550W|WD320GB|GMC-H60

Re: PROBLEM

Pozdravljeni. u biosih sem prestavil na defaults - 1hdd, 2cd 3. ploppy in mi nekaj časa ni več javljalo bluescreena, zdaj pa se mi je začel spet pojavljati.bi mi lahko poslali link za program kjer testiraš rame? Bi bila še katira strojna oprema ki povzroča blue screen?

Re: PROBLEM

Probi tale program naj laufa ene 30min http://hcidesign.com/memtest/MemTest.zip

AMD Athlon64 X2 6000|Asus M2N-SLI Deluxe|HD3870 512MB|LcPower 550W|WD320GB|GMC-H60

Re: PROBLEM

Rame ssem testirav slabo urco in mi je pri 170 odstotkih najdlo eno napako.
zanima me še nekej jest imam na matični Vezni čip nVidia nForce® 650i SLI,
in imam ati radeon grafično. zbrisav sem gonilnike za grafično pa mi blue screen ne javlja več.
Bi bilo mogoče da je krivo to da si ta vezani čip in ati grafična nista precej sorodna
in zato javlja bluscreen?

15 (edited by compfreak 2008-02-09 22:22:57)

Re: PROBLEM

Lahko, da so gonilniki čisto možno, dej si iz uradne strani potegni nove gonilnike http://ati.amd.com/support/driver.html   samo izberi operacijski sistem pa kero grafo, vrsto grafe pa klikni GO pa maš najnovejše draverje, za dolzlodat.

AMD Athlon64 X2 6000|Asus M2N-SLI Deluxe|HD3870 512MB|LcPower 550W|WD320GB|GMC-H60

Re: PROBLEM

JA, zdej pa dela, hvala, sej bom zdej u kratkem novo grafično kupu k tale radeon 1600 pro nej buh vej kaj pa vintilator brni. Mislim si kupit ena geforce Club 3d 8600 GTS.
Hvala, zdej mismil da smo težavo dokončno rešil.

Re: PROBLEM

lep pozdrav.
Oprostite če sm ratov tečn, ampak bluescreen mi še vedno javlja. instalirav sem ta najnovejše ati drajverje in nekaj časa mi ga ni javljalo potem mi ga je pa spet začelo. potem sem še te gonilnike zbrisav-brez gonilnikov mi bluescreen ne javlja več.
Zanimalo bi me če je težava v tem da imam jest na matični Vezni čip nVidia nForce® 650i SLI in da mogoče to čip ni soroden z ATI grafičnimi karticam? Ker zdaj ko nimam gonilnikov za grafično dela vse normalno.

Re: PROBLEM

ja kaj pa če v biosih malo dvigneš voltažo ramov, si to probal?

Res da bi ti morali delat na 1.8V, sam če jim daš 1.9V pomoje nebi smelo škodit!

Jz mam naštimano na 2.155V, sam je pa res da mam tele rame:
http://www.sestavi.si/item.php?id=128&tbl=ram

probej in poročaj, kako bo.

Re: PROBLEM

Rame imam patriot memory 2x 1GB DDR2 PC2-6400, 800MHZ. Sm jih že stestirov pa ni najdlo nobenih napak. Ja ti maš to možnost za večjo napetost, pr men je pa lahku samo 1.8 V več ne.

20 (edited by k!tajc 2008-02-20 13:33:29)

Re: PROBLEM

Ja, vem da tvoji rami laufajo na 1.8V, tok maš tud privzeto vrednost naštimano v biosih, ampak če greš pa gledat, je pa dejanska napetost malo nižja, v tvojem primeru 1.7xV, tako kot pri meni, k mam naštimano na 2.155V in mi kaže da je dejanska napetost 2.11V!

Drugače pa taki rami, kot jih imam jz, delajo tudi brez problema na 2.4V, tak da mislim da tudi z tvojimi nebi smelo biti težav na 1.9V!

Ne vem no, jz bi dvignu voltažo ramov na 1.9V....tako bi jz nardil, probat ni greh. big_smile

Upam da ti nekako uspe zrihtat in da ti bo potem delalo BP! smile

Re: PROBLEM

Ja sem dav na 1.9V, pa glih tako javlja bluescreen. Prepričan sm da je kriva grafična (drajverji). Kaj bi mi svetovali??
(ker brez drajverju za graf. ne javja bluesc. Ko pa namestim drajverje pa spet začne javljati).
Nej kar novo grafično kupm z nVIDIA čipovjem?

Re: PROBLEM

Prepričan sm da je kriva grafična (drajverji). Kaj bi mi svetovali??
(ker brez drajverju za graf. ne javja bluesc. Ko pa namestim drajverje pa spet začne javljati).
Nej kar novo grafično kupm z nVIDIA čipovjem?

Re: PROBLEM

Kupi nvido in ne bo problemov. Ati ima včasih tako napisane gonilnke da se bog usmili. Tudi sam sem pred časom ravno zarad tega šel na nvido.

smile

Re: PROBLEM

Poskusi z Radeon Omega driverji za ATI kartice. So boljši od tistih serijskih. Imajo par tweakov že narejenih, bugi so odstranjeni,..

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: PROBLEM

Hvala. sm namestu omega drajverje pa bomo vidli kaj bo.
lep pozdrav