Topic: Konfiguracija

Najprej vas vse lepo pozdravljam.
Sem pred nakupom novega pc-ja in sem sestavil eno konfiguracijo, zdaj pa me zanimajo vaši komentarji.

# (Osnovna plošča) Asus - Matična plošča ASUS P5K S775, PCI-E, FSB1333 (108.1)
# (Procesor) INTEL - Procesor Intel Core 2 Duo E6750 2.66GHz, FSB 1333, Box (174.84)
# (Pomnilnik) Patriot Memory - PATRIOT 2x 1GB DDR2 ram, PC2-6400, 800MHZ s hladilnikom (41.86)
# (Grafična kartica) Club 3D - nVidia Club 3D PCI-e 8800GT 512MB GDDR3 2-DVI (260)
# (Trdi disk) Western Digital - WD 500GB SATA2, 16Mb, 7200rpm, (WD5000AAKS) (102.6)
# (Optična enota) NEC - DVD +/- RW NEC, AD-7170S, BULK, 18x, SATA, črn (27.6)
# (Ohišje) Enermax - Ohišje Enermax Chakra CS-032B ECA3050-B (brez napajalnika, črno) (58.9)
# (Napajalnik) LC Power - Napajalnik LC Power LC6550GP-550W/14-Black Silent Giant (40.85)

Skupaj: 814,5€ (to je tudi nekje max....ok, 20€ +/- ni problem)

Pa še nekaj vprašanj za osebje: So vse komponente na zalogi? Je na ohišju mogoče kak "barvni" ventilator? Ker če je, me zanima, če je možno, da to zamenjate z navadnim? Stvar je v tem, da bi rad imel čimtišjo kišto in brez kakih lučk (nepotrebnih seveda).

Re: Konfiguracija

pomoje kr use klapa skp, bos pomoje zlo zadovoljen wink

lep pozdrav UROŠ

3 (edited by Explorer 2007-12-24 00:31:01)

Re: Konfiguracija

No, sem zdajle malo prebiral forum in imam pomisleke glede plate in njenih potencialnih težav z zvokom. Zato sem šel malo pogledat k Gigabyte-u. Gledal sem Gigabyte P35-DS3R. Cena je ista. Je mogoče Gygabite boljši nakup? btw. trenutno imam Gigabyteovo plato in deluje bp že kar nekaj let.

Re: Konfiguracija

uzem asusko, čeprav je gigabyte tudi dobra odločitev wink

smile

Re: Konfiguracija

Rajš Asus vzem wink

Re: Konfiguracija

Na podlagi česa priporočata Asus?

Kdaj pa dobite Enermax Chakra CS-032BF ECA3052-piše, da ni na zalogi? Pa še to, približno koliko časa rabite, da rač sestavite, stestirate in pošljete? Seveda to mislim po nakazilu.

Re: Konfiguracija

Na podlagi česa... očitno nisi veliko v računalniških vodah... ali se pač motim? Asus je v zadnjih letih vodiln proizvajalec matičnih plošč... Predvsem zanesljiv... nekateri modeli osnovnih plošč pa so tudi dobri navijalci torej... Asus je trenutno najboljši big_smile

Re: Konfiguracija

Glede računalniških vod se motiš, ampak pustimo to. Mene konkretno zanima, kaj pri tej Asusovi plošči dobim več, kot pri Gigabyte-ovi (razen možnega zafrkavanja z driverji za zvok pri Asusu)? Ne me narobe razumet....nič nimam proti Asusu in vem, da je dober proizvajalec, ampak nimam ne časa, ne živcev se potem zafrkavat z enimi driverji za zvok.

Re: Konfiguracija

Dvomim, da bi dobil kaj več. (kakšno malenkost). katero boš vzel, pa je tudi odvisno na kero firmo prisegaš. Jaz sem pristaš MSI-ja, ki me še ni pustil na cedilu, čeprav vem, da ni vodilni proizvajalec (mam grafo in plato).

Kaj bi raje mev: nokio 3210, katero si lahko metal po tleh, kasneje pa si jo ponovno sestavil in jo uporabljal naprej. Ali pa nek hajtek ko ti pade po tlehi pa ti pokne cev ekran, pa maš za 100€ škode. smile

js pravim, da je simpl najbolš;)

MSI K9N SLI|AMD X2 6000+|Patriot DDR2 2x1GB|MSI GF8800GTS 320MB|Seagate 320GB|LC Power 550W|GMC H60| DELL 2009WFP 20"|Logitech V220 Cordless|
MSI GX630X

Re: Konfiguracija

težave z asus glede zvoka... prvič slišim... ne wem sam imam asus in sem zelo zadovoljen... MSI plata so se pa enemu frendu kondenzatorji napihnli :s sam ne wem... blažSE ma prav... pristaš enega moreš bit big_smile jst sm za asus in pa ATI, za procesorje pa nimam favorita big_smile

Re: Konfiguracija

Glede zafrkavanja pri driverjih na asusu se popolnoma strinjam. Sem imel podobne probleme, ker nisem dobil driverjov za zvok, ker imam intergrirano zvočno kartico. Drgač pa asus je dobra firma zdaj trenutno vodilna. Poleg asusa pa priporočam tud gigabyte ful ga hvalijo. Če pa hočeš preprosto matično (brez sli ali crossfire. Včasih tudi) in poceni, pa vzemi MSI.

Re: Konfiguracija

jst mam tud integrirano zvočno na asusu pa nobenih problemov big_smile

Re: Konfiguracija

elnino: Tule je debata glede težav z zvokom....imaš tudi link do Slo-techa, kjer se je s to težavo ubadalo kar nekaj ljudi.

Sicer me bolj vleče k Asusu, ampak ta težava z zvokom me zelo odbija.....najverjetneje se bom odločil za gigabyte.

Zdaj pa še eno vprašanje. Se vam zdi smoterno v ta sistem dat 4 gb pomnilnika (PATRIOT 2x 1GB DDR2 ram, PC2-6400, 800MHZ s hladilnikom  2x)?

Re: Konfiguracija

ne (vsaj meni)

MSI K9N SLI|AMD X2 6000+|Patriot DDR2 2x1GB|MSI GF8800GTS 320MB|Seagate 320GB|LC Power 550W|GMC H60| DELL 2009WFP 20"|Logitech V220 Cordless|
MSI GX630X

Re: Konfiguracija

Sam imam plato asus P5W DH deluxe in nimam problemov explorer hvala za tole infomacijo big_smile
Glede ramov pa se po moje ne splača še 4 Gb...

Re: Konfiguracija

ne vzet 4gb, ker xp-ji podpirajo le 3gb

smile

Re: Konfiguracija

64-bitni windowsi tudi xp pa maš lahko več big_smile teoretično na 64-bitnem ---> 64GB big_smile

Re: Konfiguracija

Si bom mal sposodu to temo. Kupujem nov računalnik in me zanima katero matično ploščo mi priporočate. Pogoj je, da ima čipovje P35 Expres in da je cenejša od 160€. Bolj se nagibam k asusu in me zanima katera asusova plošča je dobra za navijanje. V računalniku bo procesor intel e6850 ali q6600, grafa 8800GT in 2 ali 4GB RAM-a. Katere rame mi priporočate?
Hvala za vse odgovore!

Re: Konfiguracija

men se zdi Matična plošča ASUS P5KC zaenkrat najbolša za to ceno, jst jo mam in zaenkrat še ni blo težav, pa še dva slota za ddr3 ma, če boš kdaj hotu nadgradit=). za ram pa lohk vzameš kr dva patriota al pa 4, pa full ugodn te pride.

Re: Konfiguracija

Sem se odločil za zgoraj omenjeno konfiguracijo v upanju, da ne bo težav s plato.
Hvala za vse odgovore.