1 (edited by joshyslo 2007-11-25 22:31:51)

Topic: Težave z rami

Ravnokar sem sestavil skupaj računalnik in imam en problem. Rami so 800MHZ 4-4-3-8.
In z programi sem opazil da mi delujejo z latenco 5-5-5-15 in ne z 4-4-3-8 ko so.. Delujejo pa z DUAL načinu..
A je to mogoče ali pa kaj ni dobro nastavljeno..V biosu sem gledal in je naštimao vse AUTO.
Rami so pravi ker sem gledal na modulih in so tisti kot sem naročo..

Problem sem rešil tako da sem v biosu ročno naštimal latence kot so rami ...
Sam zakaj ni avtomasko zaznal kaki so..


Asus p5k 775
Intel Core 2 Quad q6600 2.4GHz G0
SuperTalent 2x 1gb 800MHz
Club3d 8800GT 512MB
LC6550 V.2   550W
320BG Hitachi 16MB SATA

Proizvajalec:
    SUPER TALENT
Model:     T800UX2GC4
Tip pomnilnika:     DDR2 Dual Channel
Kapaciteta:     2048Mb KIT
Takt delovanja:     800Mhz
Pin:     240
Delovanje:     2.2 Volts
Latence:     4-4-3-8
Razno:     NAVIJALSKI RAMI!!!
Garancijska doba:     Doživljenska garancija

Re: Težave z rami

Verjetno zato, ker imajo SPD tabelo "narobe" napisano (oziroma je napisano tako zato, da deluje v vseh sistemih brez problema, prav tako pa pri overclockanju potem ni težav)... SPD tabelo vidiš v CPU-Z.

Nikar se ne obremenjuj, vpises latence in zadeva normalno deluje... tako kot si že naredil.

Re: Težave z rami

Ja, ker rami nikoli na začetku ne laufajo na serijski obremenitvi v tvojem primeru 4-4-3-8. zato ponavadi laufajo tako da so razbremenjeni

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Težave z rami

Sem uredil tako da sem v biosu ročno napisal latence..A kaj če so mi rami hin...
Ko sem kupo sem opazil da so bila hladilna rebra odmaknjena za 1 mm več kot na drugem ...Pojavili so se modri zasloni.. A  na 3 dan pa se pc ni hotel niti prižgat..Rame sem vzel ven probal enga v vseh 4 režah in delal brez problema.Ko pa sem probal onega drugega ko je bilo odmaknjeno hladilno rebro pa ni delal na nobeni reži..Sami problemi..Tak da še kište niti nisem probal kako deluje..

Re: Težave z rami

Si probal uveljavit garancijo? Kje si kupil rame?

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Težave z rami

Da sem uveljavil garancijo sam nevem kaj bo ker je on rekel da je ram poškodovan z moje strani..v torek bi moral dobit nove rame.. tak da poročam kako bo..
SAj je bil problem ker sem kišto sestavil komaj 5 dan po nakupu komponent ker nisem imel vseh..
elektronika.si

Re: Težave z rami

In kak bi jih naj ti poškodoval? Tudi če si cooler dol za 1mm odlepil bi mogo ram delovat. Zakaj bi bil to problem? sej garancijo tak maš, tako da če bi ga sestavo po enem letu po prevzemu nebi smelo bit težav.

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;