Topic: noče mi zaznati cd-ja

Jaz sm na nov računalnik naložil Windowse xp Professional. Inštaliral mi je normalno in drajverje mi je tudi inštaliral normalno. Potem pa sem enkrat šel v Moj Računalnik pa kar ni bilo ikone za cd pogon. Tudi ko sem vstavil katiri koli cd mi ga ni zaznalo.

Ali veste kaj bi bilo narobe. Je morda kej narobe v biosih?

Hvala.

Re: noče mi zaznati cd-ja

Meni se je parkrat zgodilo, da ko sem imel disk povezan z enakim kablom kot CD/DVD da mi ga ni zaznalo. Malo se poigraj s slave in pa master kabli. Če neveš o čem govorim, reči.

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: noče mi zaznati cd-ja

Ja jast mam na SATA 1 priklučen disk na SATA 3 pa cd/dvd pogon.

Re: noče mi zaznati cd-ja

Mam prikluček za cd/dvd na SATA.
Kaj bi potem lhko bilo narobe

Re: noče mi zaznati cd-ja

Kako naj poskušam popraviti?

Re: noče mi zaznati cd-ja

Probaj dat disk na sata 3 pa cd/dvd na sata 1. Zakaj pa nimaš razmerja 1,2, zakaj maš 1, 3?

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: noče mi zaznati cd-ja

Ja tako so mi dal ku sa mi sestavli.
PA je možno da je kaj u biosih narobe. Kr je čudnu da mi je na začetku ku sm drajverje inšaliral mi je še zaznaval cd/dvd zdej pa nč več. sploh ni v Mojem računalniku ikone (h:) za dc/dvd pogon.

Re: noče mi zaznati cd-ja

Da tudi jaz vprašam nekaj doma imam dva ATA kabela v okroglem bužirku sta UV aktivna.
Sedaj pa me zanima zakaj mi ko zamenjam tisti ATA kabel z diska na CD rom mi windowsi delajo nekaj časa potem pa zaštekajo je možno da se izgubi stik?

Re: noče mi zaznati cd-ja

dejan - poskusi, če ti računalnik boota s CD-ja. Če ti, potem je skoraj gotovo nekaj narobe z Windowsi in gonilniki.