1 (edited by bl4z 2007-06-28 12:21:02)

Topic: realvnc & getdataback

najprej mal ozadja

za potrebe testiranja p2p aplikacije sm prijatlu omogocu dostop do enega od racunalnikov v lokalni mrezi in namestil real vnc streznik, odpru port na FW lepo nastavil geslo, zadeva je lepo delovala.. on je namestil porgram, server in testiral .. prisel je wikend in praznik .. v torek pa presenecenje

1. odinstalirani vsi progrma (od 1 do 2h zjutri glede na event log)
2. formatiran disk d (vse je blo prazno)

zdje za odinstlairane programe se niti nism bal, za formatiran disk d mal bl, ker nism vedu kaj tocno sm mel gor, najbolj me je blo strah da zlikovci niso sarili po mreznih diskih
Glede na samba loge je vse kazal da niso opazili, da je v mrezi kar nekaj masin z sharnimi diski in 2 samba streznika. Podatki so zgledali ok.

Zdej je bil se smao vprasanje kako resiti disk d (quake3, cod2 tongue) .. in na sreco mi je prisel pod roko program get data back, ki omogoca restavriranje po pomoti ali namerno zbrisanih datotek in tudi formatiranih diskov (fat, ntfs). Zadevo sme poglna najprej analizira disk, potem ponudi vsebino za restore. Fino da obstaja moznost, da se restor nardi na mrezni disk, kar sm naredil jaz .. in resil quake3 in cod2 ter se nekja drobnarij ...

analiza diska:
http://shrani.si/thumbs/gdb112uod.jpg
restore:
http://shrani.si/thumbs/gdb212uoe.jpg

nauk zgodbe: ce ze vnc streznik bi priporocal:
1. namestitev na nestandardni port (karkoli razen 5900)
2. zaklenit dostop iz dolocenih IPjev na FW
3. vsaka sola neki stane ..
4. aja ... windows sux tongue

Re: realvnc & getdataback

Koliko podatkov si pa dobil nazaj z getdataback?
Enkrat sem formatiral disk in sem pozabil na družinske slike (okoli 1,5 GB :S), kasneje sem poskušal z raznimi programi in sem dobil nazaj samo 1/3. Aja, šlo je pa za standardno formatiranje ( ne quick).

Re: realvnc & getdataback

blazi, prav si povedu tocko 4. wink

Re: realvnc & getdataback

black ice wrote:

Koliko podatkov si pa dobil nazaj z getdataback?
Enkrat sem formatiral disk in sem pozabil na družinske slike (okoli 1,5 GB :S), kasneje sem poskušal z raznimi programi in sem dobil nazaj samo 1/3. Aja, šlo je pa za standardno formatiranje ( ne quick).

vse !
newem za kaksno formatiranje je slo, ker tega nism naredu jaz sad

pomoje ce je disk praen in se 0 ne prepise crez je moznost za uspeh kar velika ... ce pa se po une disku potem ze kaj gor snema pa zna bit probem