Topic: nakup računalnika

zanima me kako konfiguracijo računalnika priporočate za produciranje glasbe;
na voljo imam 1000 evrov

Re: nakup računalnika

V bistvu od računalnika nekaj običnega, razn dobra plata pa dobra zvočna, drugi dnar pa daj raje v feršterkerijo pa ozvočenje smile

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: nakup računalnika

Sam to sm hoto dopolnit -- če nočeš Creativove X-Fi zvočne, maš zdaj možnost vzet tut asusovo xonar, ko je ful dobra za produciranje muzike, pa mislim, da je tut ene par fičnikov cenejša.

Re: nakup računalnika

rad bi zvedel več o poteku nakupa računalnika preko te spletne strani ali si ga moram sam sestaviti in ali se pri vas dobi tudi monitor, tipkovnica in ostale zadeve. Ker sem še laik na tem področju ali je možno da mi kdo približno sestavi  računalnik,ki bo z vsem skupaj prišel tam do največ osemsto evrov in  imel zraven vključeno zvočno kartico asus xonar, videl pa sem,da je zdaj na voljo še grafična 8800 GT.

Re: nakup računalnika

Seveda, v tej trgovini ti bodo majstri vse tam porihtali. Lahko ti damo par predlogov, katere si lahko že pogledaš v temi Nakup računalnika, katerih je malimiljon.

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: nakup računalnika

Jaz imam tudi eno vprašanje glede nakupa računalnika. V kratkem si bom kupil nov računalnik. Vanj bi rad vgradil hladilnik za procesor. Zanima me, katerega mi priporočate (do 50€ z ventilatorjem). V računalniku bo matična plošča Asus P5KC in proesor Intel Core2 Duo e6850. Sam sem razmišljal o Scythe Mugen, a se mi zdi malo prevelik.

Re: nakup računalnika

Večji hladilnik kot je, večja hladilna rebra, večja površina posledično večja oddaja toplote. Tako da so vlki hladilniki čist ok smile

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: nakup računalnika

Ja to vem. Samo ne vem če bo dober pretok zraka v ohišju...

Re: nakup računalnika

kaj pravite na to konfiguracijo dodan je še monitor

ABIT IP35-E P35
INTEL Core 2 Duo E6550 2.33/1333 4MB BOX
SuperRigid T6UX2GC5 2GB (2x1GB) PC5300 DDR2
MSI NX8500GT-TD256EH Silent 256MB PCIe
WD WD1600AAJS 160GB 7.2/8M/S300
NEC AD-7191S DVD-+RW 20x dvoslojni SATA črn oem
THERMALTAKE Ruby Orb CL-P0391
ZALMAN ZM360B-APS 360W (120mm)
THERMALTAKE Mambo VC2000BNS črn
CREATIVE X-FI Xtreme Audio PCIe OEM
PHILIPS 170C8FS srebrn

a je kompatibilno?
iskal sem tudi asusovo zvočno xonar a cene in ocene nisem našel. Kak predlog?

Re: nakup računalnika

Za produciranje muzike rabiš dokaj hiter disk, vzami disk WD s 16MB predpomnilnika. Pa namesto SuperRigid vzami OCZja lai pa vsaj Patriota.

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: nakup računalnika

kaj pa je narobe z rigidovo?

Re: nakup računalnika

SuperRigid T6UX2GC5 2GB (2x1GB) PC5300 DDR2

prvi kar je je ram 5300 kar pomeni 667 mhz. Ram je trneutno poceni sploh ddr2 in se splača dat kak eur več za dobre in hitre rame.

Re: nakup računalnika

Ja, predvsem pa kvalitetne.

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: nakup računalnika

kaj pa napajalnik, a bo potem v redu ta?