Topic: Ruter

Z mojimi frendi igramo igro supreme commander prek neta (ip). Pa ko igram js ena na ena je vse ok ko pa hočemo igrat 4 pa se js lahk priklopim na tistga ko ma server na druga dva pa se ne morm in onadva tut mene ne morta zaznat. Razmišlu sm da bi blo kaj narobe z ruterjem ko ma svoj požarni zid. A mi lahk kdo pove kje se da ta požarni zid za ruter nastavit???????

Re: Ruter

Kateri ruter? lahko postaš tudi kakšen scr za nastavitve.

lp

3 (edited by janijovan 2007-10-15 17:10:23)

Re: Ruter

Evo:
TW100-S4W1CA

Problem pa je da nwm kje se da to v računalniku nastavit. Da bi lahk njegov zid (ruterjev) puščal izjeme!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: Ruter

Da bi ruterjev zid prepuščal izjeme se moraš prijaviti v ruter.

Btw mislim da po defo. ni nastavljen firewall na ruterju on, pomoje bo kr kaj druga.

lp

Re: Ruter

Ka bi pa pol lahk blo?

Re: Ruter

Ja zdaj sm nekod vidu da bi mogu porte odpret a mi lahk pove kdo ka pomeni zunaji pa ka notranji port-vrata. Pa a je za odpret porte za ruter treba sam tam naštimat al tut v omrežju.

Re: Ruter

Zunanje porte ti odpre ISP (Internet Service Provider - v pogovorni slovenščini: ponudnik internetnih storitev).
Notranje porte pa odpiraš (seveda če je potrebno) sam.
Notranji porti so porti, ki gredo od routerja do tvojega PCja - nadzor nad njimi imaš sam (kot sem že zgoraj napisal).

Ponavadi prideš do vseh nastavitev z dvoklikom na brskalnik in vanj vpišeš IP: 192.168.0.1
Včasih zahteva router uporabniško ime in geslo, včasih ne. Če zahteva so verjetno dodatni podatki napisani v navodilih.

Za odprtje zunanjih portov pa moraš kontaktirati ISPja (pošlješ pisno prošnjo itd.) kar ponavadi traja nekaj dni (pošta & stuff... in potem čas njihove reakcije). Tako da bi moral imeti stvar porihtano v roku enega tedna max.

lp