1 (edited by nessuno 2007-09-21 10:32:05)

Topic: Moja konfiguracija

- Asus-Matična plošča Asus P5N-E SLI       105,80
- INTEL-Procesor Intel Core 2 Duo E4400 (box)       117,18
- Patriot Memory-PATRIOT DDR2 ram, 1GB PC2-5300, 667MHz, s hladilnikom       32,56
- Sapphire-Grafična kartica Sapphire HD 2600PRO 512MB DDR2 PCIE 2DVII/TVO BULK     86,49
- Seagate-Seagate 320GB ATA, 16Mb, 7200rpm (ST3320620A)     81,00
- GMC-GMC A31, ATX MIDDLE, 1X 120mm, 2xUSB/au, silv/bla     30,60
- LC Power-Napajalnik LC 550W, LC6550 120mm fan, V2.0 (24pin), črn     35,10

Tko nekako sem si zamislu trenutno konfiguracijo. PC ne rabim zane vem kaj... pač standard programi Office, Photoshop,.... občasno kakšne igre. Kako se vam zdi?

Zanima me še nekaj...nekaj komponent imam svojih, zato jih nisem navedel v konfiguraciji...(Optična enota, še en modul ramov). Kako je z garancijo? Je kakšna nalepka čez PC al lahko montiram svoje komponente noter brez problemov?

Lp

Re: Moja konfiguracija

Plošča je LGA775!!! To pomeni, da nanjo pašejo Intel procesroji s tem socketom, za AM2 moraš izbrati drugo ploščo.

Re: Moja konfiguracija

Kaj taksnega bi bilo bolj primerno.

http://www.sestavi.si/item.php?id=177&a … otherboard

Re: Moja konfiguracija

Ja, gledaj da ima matična podnožje AM2. Tale M2N-e sli verzija je kr dobra zadevca, če bi dal za prejšnjo okoli 105€, poglej tole http://sestavi.si/item.php?id=191&tbl=motherboard

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Moja konfiguracija

Jao, čisti lapsus...glede procesorja sem to mislil in ne tisto kar sem prilepil:
- INTEL-Procesor Intel Core 2 Duo E4400 (box)       117,18

Re: Moja konfiguracija

Potem je konfiguracija cisto ok.

Re: Moja konfiguracija

Ok ql.
Kaj pa glede tega?

nessuno wrote:

Zanima me še nekaj...nekaj komponent imam svojih, zato jih nisem navedel v konfiguraciji...(Optična enota, še en modul ramov). Kako je z garancijo? Je kakšna nalepka čez PC al lahko montiram svoje komponente noter brez problemov?

Lp

Re: Moja konfiguracija

Potem boš dobil verjetno garancijo na vsako komponento posebej.

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Moja konfiguracija

Lahko montiras brez problemov. Sam pazi da kaj ne zasmodis takrat pa ni garancije!

Re: Moja konfiguracija

Da ne odpiram nove teme imam še eno vprašanje:

Doma imam en PC in sicer s to konfiguracijo:

Ohišje GMC G35 ATXblack brez napajalnika
AMD Athloh 64 3000+
Ram DDR Geil 512 PC3200 Value
1x 120 GB DISK Maxtor 7200rpm
1x 80 GB DISK Maxtor 7200rpm
Gigabyte Geforce6600 128MB PCIe
Gigabyte K8NF-9 socket939 Nvidia nForce4
Napajalnik SILENT POWER LC6420-420W

Katere komponente naj zamenjam/dodam, da bojo delale novejše igre? PC je za brata, ki je še v OŠ in ni ravno dosti zahteven, ampak so seveda igre pomembne. :) Sicer je prvotni plan, da se PC proda in kupi novega...vendar me zanima, če se da tudi z dokupom kakšne komponente kaj naredit, ker trenutno ne rabi ne vem kakšne mašine? No, sej nekaj novejših iger dela na medium nastavitvah...MOHA recimo pa ne.
Lih tako informativno, da vidim...

Lp

11

Re: Moja konfiguracija

kupi se lahko X2 S939 procesor, vsaj še ena palčka 512MB pomnilnika in eno spodobnejšo grafično (ala x1900xt/1950xtx, GF7900, 8600gt, ...)

Re: Moja konfiguracija

Pa še nekaj:

Gigabyte K8NF-9 socket939 Nvidia nForce4 --> a na to matično lahko dam sata 2 disk? Kar se tiče diskov sem out in ne vem točno kako gre zdaj to sata in sata 2...a je razlika v priključku al je razlika samo v prenosu podatkov?

Re: Moja konfiguracija

Lahko, mislim da lahko celo več kot 2 diska

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Moja konfiguracija

Nisem mislu dva diska ampak Sata II disk... smile

Re: Moja konfiguracija

Priklop je fizično isti in sataII bi mogel delat na sataI samo z manjšo hitrostjo bo delal.

16

Re: Moja konfiguracija

nforce 4 je že imel sata 2 priklope. Malo poglej navodila od matične.