Topic: Matična plošča za 7950gx2

Živjo

Zanima, če mi lahko kdo svetuje, katero ploščo naj kupim, da bo podpirala grafično kartico GeForce 7950gx2 in procesor Core Duo E6400. Na Nvidijini strani sem že pogledal nekatere plošče, ki podpirajo to grafično, med njimi je Asus P5LD2, vendar tu sem našel matično, ki ima na koncu oznako C. Gre tu za isto grafično? So še katere, ki bi bile primerne za to, seveda v meji nekje do 120€?

Hvala!

Re: Matična plošča za 7950gx2

Malo sicer čudno zastavljeno vprašanje, pomoje vse nove plošče oz. novejše delajo z to kartico.

p.s.: Taka grafična pa E6400 in plata za 120€? Grafična nebo do konca izkoriščena..

Re: Matična plošča za 7950gx2

Do 120€ imaš na izbiro matične kot so: Asus P5K/P5KC, Gigabyte DS3 in Abitko IP35-e. Grafična bo na vseh ploščah delala bp.

Re: Matična plošča za 7950gx2

Aha. Jaz mam sicer zdaj Gigabyte GA-945P-S3, pa mi ne dela. Ko mi inštalira driverje za Video Controller, mi ekran utripa, pa sem sklepal, da bo najrž zaradi tega, ker plošča ne podpira grafične. In s katero ploščo pa bi bila grafična bolj izkoriščena? Hvala.

5 (edited by icy 2007-10-12 07:50:45)

Re: Matična plošča za 7950gx2

plošča pa res nima neke bistvene vloge pri tem. So vse na P35 naboru tako do so razlike med njimi minimalne. Če ti slika utripa ... in druge anomalije to pomeni da imaš defektno grafično (ali pa nisi priključil dodatnega napajanja).

Na koncu pa se ti naloži grafični gonilnik? Refresh rate si prestavil nad 60Hz? Drugače pa res utripa vse skup big_smile

Re: Matična plošča za 7950gx2

Problem je, ker sploh nimam možnosti nastavljat refresh rate... Sploh mi ne more nastaviti resolucije pri novih driverjih, monitor stalnu menjava resolucijo, ker ne more dobiti prave. Potem ni problem plošča?

Re: Matična plošča za 7950gx2

problem z grafičnim gonilnikom. Zdovnloadaj z Nvidijine spletne strani najnovejše ForceWare gonilnike za grafično. Drugače pa imaš tu podoben problem (samo da je P965 nabor) Klik  -v 3. postu je rešitev.

Re: Matična plošča za 7950gx2

Hvala. Bomo videli, če bo uspelo smile