1 (edited by B@ndit aka DJDafuda 2007-09-14 12:05:16)

Topic: Navijanje!

No naj najprej predstavim mojo kišto!

E6400+Zalman cu9500
Gigabyte GA-965P-DS3
OCZ DDR2 PC2-6400 Reaper HPC Edition
Club3D Nvidia 7950GT+zalman cu900
320Gb disk
ohišje hlajeno z 2 x 140mm venti!en spredaj en zadaj!


zdej laufa cpu 400 x 8=3200Mhz
              ram 400 x 2=800mhz (4,4,4,12)
       NBCC 8/8 x400 x 4= 1600 mhz (400mhz)

Sistem je stabilen brez višanja voltaž!Vse je na ročno,sam procesor je na 1.293V!
procesor pod več ur prime95 ne preseze 44C,v mirovanju 30C!

matična pod prime95 50C ,v mirovanju 44C

Grafična pod obremenitvijo 50C,v mirovanju 34C
No zdej pa js prosim za kak nasvet kako naprej,kaj pazit?Glede matične,ramov,procesorja?

Re: Navijanje!

če imaš možnost uporabi množilnik 9, če pa nimaš, pa probaj malo fsb zvišat, če nebo zbootalo, voltažo zvišaj na 1.3V. Pri ramih se mi zdi da boš lahko kaj več ven spravo.. probaj še malce zrahlat latence 5-4-4-12predvsem moraš pazit na temperaturo.. ampak zgleda da imaš temp dokaj normalno

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Navijanje!

Množilnika ne moreš dvignit, lahko večaš samo fsb. Z rami boš verjetno prišel najdalje z 5 5 5 15 latencami.
Pričakuj okoli 3.6

Lp

4 (edited by B@ndit aka DJDafuda 2007-09-14 12:06:49)

Re: Navijanje!

ja rame drugač na avtomatsko samo da na 5.5.5.15!mene bolj zanima kok se kaj grejejo rami ko jim višaš frekvenco?ker prej sm mel OCZ gold pa so se mi hladilniki odlepli od ramov!Sam takrat se nisem mel drugega hlajenja!aja pa js mam v biosu pri voltazah ramov samo +0.1,+0.2,itd!Kako naj zdej vem na kolk so?Kateri program priporočate za nadzor ramov?da bere voltaze in vse u zvezi z ramom!

No pa nočem it do skrajnosti komponent!Rad bi da mi stabilno dela na mal višjih frekvencah!

Re: Navijanje!

1.
No zdej pa še nekaj!Frekvenca PCI-e vodila!100mhz je default !zdej me pa zanima kolk bi lahk dvignil da bi grafa se brez tezav prenesla!nekje sem
bral da do 110mhz bi lahk dvignil brez problema??nasvete in mnenja prosim!
2.
Pa še nekaj me zanima?v biosu mam opcijo Robust graphic buster al neki takega!zdej je ta opcija na auto.Zanima me čemu je namenjeno to in kako naj bo nastavljen!Moznosti so fast in turbo in auto!

Re: Navijanje!

pci-e vodilo se za vsakodnevno uporabo niti ne splača dvigovati. Intelovi nabori zdržijo čisto različno do 120MHz, nekateri tudi do 150MHz, nad slednjo mejo pa ponavadi začne štrajkat disk na sata vodilu. Za benchanje je uporabno naviti pci-e; pci-e@150MHz+ dobiš boost 150-200+ pik v 3D mark 06.


Za robust graphic buster se mi pa ne sanja -nisem še delal s to ploščo; za take stvari imaš priložena navodila in googla wink

Re: Navijanje!

PCI-e vodilo je pri navijanju najbolje zaklenit na 100MHz. S tem se nena preveč ubadaj. Raje glej da dobiš več MHzjev na coru pa na mem čipovju

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

8 (edited by icy 2007-09-14 14:10:09)

Re: Navijanje!

samo lol lahko rečem lol. PCI-e se obvezno da vsaj 110-115MHz ko navijaš!! Ker s tem dobiš kar nekaj več napajalne moči iz samega vodila, to pa se vsekakor odraža da dosežeš višje frekvence tako gpuja kot tud dimm.

edit: typo hmm

Re: Navijanje!

Smešno, ker sicer sem imel PCI-e vodilo na 115MHz, kateri mi je sicer pribil kakšno točko, mogoče 2. Ampak vidne razlike v igrah in obdelavah pa ni!

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

10

Re: Navijanje!

vidna razlika kot takšna res ni izrazita. Razlika je le, da dobiš več napajanja iz vodila (to pride zelo prav grafičnim brez dodatnega molex/pci power konektorja) in zaradi večje nazivne napetosti pridobiš na frekv. gpu/dimm, pri 3d marku pa tistih par sto pik tudi prav pride na račun frekv. pci-e wink Za razlike v igrah pa nevem, ker imam sistem za bench/cad cam only smile

Re: Navijanje!

Samo mislim, da ta njegova grafa ima dodatno napajanje, pri katerem se ni potrebno igrat z MHz vodila.

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Navijanje!

Če daš preveč, lahko tudi zajebava. 110 bi moglo it bp.

Drugače pa lahko maš E6400 z latencami 5 5 5 15 komot na 3.2Ghz 24/7.
Vse pusti na avto samo fsb=400 wink

Mogoče bi ti delalo tudi na 4 4 4 12, vendar boš v tem primeru mogel dvigniti voltažo za ram-e.

wink

13 (edited by B@ndit aka DJDafuda 2007-09-15 21:40:19)

Re: Navijanje!

ja sej men normalno dela zdej 24/7 na 3200mhz,latence  so 4.4.4.12  pa vse na ročno!ker če dam vse na auto pol mi rame multiplira na 1200mhz,pa tud napetost na procesorju dviguje na 1.44V in cez!Tak da naj bo kar na ročno nastavitev!
A mislis da bi moral mal zrahljat latence al so lahko tako 24 ur na dan!Mi je pa danes med igranjem COD2 zabrejkalo med nalaganjem!!A mogoče zaradi preveč zategnjenih latenc!Prime95 sem probal kako uro brez napake na teh latencah!A bi jih mogel na memtest probat da vidim ce delajo normalno!Za kolk pa naj dvignem napetost rama!0.1V,0.2V;..????

Re: Navijanje!

Kake rame maš, pa kolko maš voltažo trenutno ramov? na 2.2V bi blo že ok če bi jih fural. Primer95 pa spusti čez noč skozi ne pa za 1 uro.

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Navijanje!

2.2V je pomoje "preveč za 24/7". Ni še škodljivo samo pomoje preveč. Drugače pa daj na 2.1 bo več kot dovolj pomoje.
Zabrejkalo ti je med nalaganjem ravno verjetno zaradi tega. Ko pa boš dodal malo voltaže pa bo.

Camp or die. (cod)

lp

Re: Navijanje!

Se opravičujem, sem spregledal da bo fural 24/7. Mislim celo, da bo 2.0V dovolj, sklepam da ti zdaj laufa na 1.9 ali manj. Ali je šteknila zaradi tega ali pa zaradi softwerske napake. Spusti Primer95 čez noč, pa boš vido kako je stanje.

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;