1 (edited by DD 2007-07-30 16:33:12)

Topic: sistem

kaj pravite na tole

# (Osnovna plošča) MSI - Matična plošča MSI P35 Neo Combo (130.13)
# (Procesor) Intel - Intel CORE 2 DUO E6750, 2.660 GHz 4MB, 1333MHz, LGA775 (185.25)
# (Pomnilnik) Patriot Memory - PATRIOT 2x 1GB DDR2 ram, PC2-6400, 800MHZ s hladilnikom (90.95)
# (Grafična kartica) Leadtek - Grafična kartica Leadtek PX8800GTS 320/320MB PCIE HDTV (279)
# (Trdi disk) Seagate - Seagate 320GB SATA2, 16Mb, 7200rpm (76.5)
# (Optična enota) NEC - DVD +/- RW AD-7170A , NEC, BULK, 18x, črn (29.44)
# (Ohišje) LC Power - Ohišje LC 7012SD, U/A, LCD ekran, metalic (27)
# (Napajalnik) LC Power - LC NAPAJALNIK 550W LC6550GP 140mm FAN,v2.0(24pin) (41.4)

pa povjte kok bi se dal tole kj OC z to plato pa rami, ker ce boste rekl d mal, raje vzamem neko cenejso plato, ta je ze mal draga, pa pustim na miru

Re: sistem

Jst bi reku da je slab napajalnik. Raj uzem mal manj W in naj bo Enermax-ov

Re: sistem

Se strinjam z Rutexom. Vzemi pekač na SATA vodilu, trdi disk z NCQ (pripomore k hitrosti sistema).
Rame si vzel 1. klaso (kot jaz big_smile)
Le-te sem spravil na 1006 MHz z latencami 5-5-5-18  (na P5N-e SLI) in napetostjo 2.2 V.

Procesor ti raje priporočam E6850 - zaradi višjega množilnika ga lahko bolj naviješ.

Re: sistem

Napajalnik ti bo zdržal. Čeprav nekak navijat neboš mogo, ker se bojo s cajtom linije poslabšale.

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

5

Re: sistem

ne zal drazjih komponent skoraj nebo slo notr dajat, ker je ze zdaj moj budget skor popolnoma prazen, tako d bi vendarle za ta denar dobil najvec kar se da. OC mi ni nikakršna prioriteta, navil bi minimalno, kolikor je pac se smotrno, pa še to v začetku verjetno ne ker se mi bo itak zdelo d mam raketo (trenutno mam athlon2000+@1800mhz, 1gb ram, gf6600 256mb).

drugace pa kaj je NCQ (disk)? prvic slisim za to

Re: sistem

Samo šminka. Kr vzami tega Seagate pa bo čist ok.

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: sistem

Drži, disk vzami kr ta. Z napajalnikom tudi nebo problema wink

Re: sistem

Pa mogoče drugo pečico. Je že bilo govora o kvaliteti laserjev novejših NEC-ovih dvd-romov.
Ne vem pa, kako se bodo MSI plošče odzvale na overclock.

9 (edited by DD 2007-07-30 22:26:35)

Re: sistem

verjetno bo treba probat, sicer pa ze razmisljam d bi vzel neko cenejso plato... glede NEC, jah upam d ni to spet en sranje od roma, sam imam ze celo zivljenje TEAC in mi ze CELO zivljenje SERJE (pa vendar je res d sm jih dubu bl k ne za pir).. kolikor malo cekiram tovrstne forume niti ne vidim pogosto omenjenih tezav z NECi

Re: sistem

NEC ti je med pekači kot kakšen aston martin ali pa ford mustang shelby cobra med avti. big_smile

Re: sistem

Drži, če ti lepo dela. Jaz imam nec-a, nisem ga kupil tukaj, z njim so sami problemi in ga ne pripravim da bi delal pa če mu plačam wink

Re: sistem

Jaz pa mesečno okrog 40 dvdjev (v zadnjih nekaj mesecih). Drugače ga pa imam malo več kot eno leto, dela pa kot švicarska ura smile  Poskusi z nadgradnjo firmwarea - ali pa ti je šla leča po gobe.

Re: sistem

@black ice: sej bom poslal nazaj ker nisem speko niti 2 dvdjev wink

on topic:

Kupuješ enega močnejših procesorjev, zato šparaš pri matični plošči. 130€ za matično ploščo NI dosti, če misliš navijat je to absolutno (imo) preslaba matična. Rajši počakaj da dobiš še neki denar in daj 30€ zraven in kupi npr. Gigabyte P35.. (To je samo primer).

14

Re: sistem

sem se ze odlocil d nebom navijal, prevec stroskov, ce bi ze hotu ob navijanju vec vn dobit, bi mogu vsaj se hladilnik zamenat, opet strošek, pa pol še kšn napajalnik, opet strošek, kurc gleda stroske, ze tko bo hudo smile

15

Re: sistem

ok, stvar je taka, se vedno nisem prisel do denarja, a še vedno sanjam o racunalniku (ja ja, vem d sem ko majhen otrok smile )

# (Osnovna plošča) Asus - Matična plošča ASUS P5B (98.28)
# (Procesor) Intel - Intel CORE 2 QUAD Q6600, 2.400 GHz 8MB, 1066MHz, LGA775 (266.95)
# (Pomnilnik) Patriot Memory - PATRIOT 2x 1GB DDR2 ram, PC2-6400, 800MHZ s hladilnikom (88.934)
# (Grafična kartica) Club 3D - ATI Club 3D PCI-e X1950PRO, 256MB GDDR3, 2x DVI+VIVO (167.808)
# (Trdi disk) Seagate - Seagate 500GB SATA2, 16Mb, 7200rpm (109.521)
# (Optična enota) NEC - DVD +/- RW NEC, AD-7170S, BULK, 18x, SATA, črn (32.2)
# (Ohišje) LC Power - Ohišje LC 7012SD, U/A, LCD ekran, metalic (25.2)
# (Napajalnik) LC Power - LC NAPAJALNIK 550W LC6550G 140mm FAN,v2.0(24pin) R (38.7)

kaj pravite o tej plati (ne nebom navijal). graficna vem d ni nevem kaj glede na procesor, vendar sm se tko odlocu, bom pac sedaj kupil 4 jedrnika in ga imel za nasledja 3-4 leta, igre bodo pa že od začetka 08 naprej podpirale 4 jedra, tako da bom pozneje samo na boljsem, graficno mi je pa najmanjsi problem kasneje menjat, verjetno ze kar ob prihodu serije 9 pri nvidiji, ko se bo 8800gts pocenila pa tut jz bom spet mal pr dnarju, tako da je to samo prehodno.

Re: sistem

Osnovno ploščo vzami p35 chipset...

Re: sistem

Se pridružujem rkjevem mnenju

http://www.sestavi.si/item.php?id=120&a … otherboard

ali

http://www.sestavi.si/item.php?id=127&a … otherboard

Re: sistem

navijam za    http://www.sestavi.si/item.php?id=120&a … otherboard

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

19

Re: sistem

k mam glih to temo ze svojo, pa bi uprasov kok casa je ponavad potrebno cakat na dostavo? smile

tnx, cu

Re: sistem

Običjano vse skupaj s sestavo in dostavo traja tam nekje od 3-5 delovnih dni.