Topic: Pregoreli piksli

Mam pol leta star LCD monitor LG -- še leto pa pol v garanciji. Pred enim tednom sta mi pregorela dva piksla in zdaj skoz žarita zeleno smile A mislite, da bi se dalo dat monitor v garancijo al garancija ne pokriva tega? Saj sta sam dva, sam je nadležno. smile Hvala vnaprej.

Re: Pregoreli piksli

Mislim da ne pokriva tega - velike šanse pa so da se motim (razen Samsung se mi zdi, da ima garancijo nekaj let ravno na mrtve piksle).

Re: Pregoreli piksli

Probaš vsekakor lahko z garancijo, čeprav tudi jaz dvomim da ti bo uspelo ampak probat ni greh. Po mojem, tud če bi bil samo en bi blo nadležno tongue

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Pregoreli piksli

Mislim da se ne bo dalo uveljavljat garancije. Moj oče je kupil isto LG LCD pa ga je prinesel domov in takoj mrtu pixel. Na servisu so rekli da upoštevajo garancijo če so mrtvi 4je pixli ali več (mislim da vključno s četrtim).
LP

Če že morm umret, raj umrem zadet.

Re: Pregoreli piksli

Obstaja ena opcija.

Da vzmes mehko krpo, ki mora biti 100% brez kakrsnega koli delca ali prahu in te piksle polikas "speglas" velikokrat se potem kirstalci spet zancnejo delat.

Sam sem imel podoben problem in zdaj dela monitor ze pol leta brez napake.

Re: Pregoreli piksli

Sm pogledo -- pri LG-jevem monitorjo morš met dva piksla v radiju 25mm od centra al pa 4 kjerkoli drugje pa ti vela garancija. drugač pa ne.
Gremo probat trik s krpo. big_smile

Re: Pregoreli piksli

Povej, ce ti bo kaj uspelo ali ne, drugace en kolega e tudi tko dobu mrtev piksel in potem sel teziti v trgovino, da se bo pritozu in ne vem kaj, potem so mu nekako zamenjali monitor, samo ker res to je napaka in pika, nepravilno delovanje monitorja, kot, ce bi dobu popraskan monitor, tudi, ce je lepotna napaka, itd.... Si predstavljas, kupis nov avto in ima malo rje, nekaj milimetrov. Nekateri res prevec komplicirajo z temi garancijami, samo proizvajalec ima dolznost to opraviti.

Re: Pregoreli piksli

Aha...našo način big_smile Maš dve opciji (poleg une, ki jo je predlago admin). Obstaja program UndeadPixel 2.2, ki ti prešajna boleče mesto monitorja. Druga pa je, da monitor narahlo potrepljaš po obolelem mestu big_smile Meni je delovala druga varianta. big_smile Drugač mi monitorja niso hotli zamenjat ... pomahali so mi pod nosom s tolerančno vrednostjo mrtvih pikslov. No mogoče bo kermu izmed vas deloval keri od teh dveh načinov.

9

Re: Pregoreli piksli

morm probat to na mojem sekundarnem monitorju, k je trenutn sicer na morju ostal... vsekakor zanimive metode tole big_smile