Topic: Tezave z RAMi part 2

OKej, tokrat pa "moje tezave"..

winsi mi zaznajo kao 3.25gb ram.

Na zacetku sem mel not 2x1gb patriot ( tale ko je v akciji ), zdej sem dodal se 2x1gb, zapolnil vse 4 slote smile
V winsih pise, da mam 3.25 ?
Grafike nimam na plati ( boh ne dej tongue ).

okej, to me niti ne moti ...
zdej kaj pa me moti ... je to ... da ko sem instaliral photoshop in ostalo cs3 suito ... da je program zaznal 2gb ( takrat sm se mel 2gb ) ...
in lahko tam izbiram kolk rama dovolim PSu da rabi... mam moznost samo od 30 do 1700 ...

ne da se mi ponovvno instalirat cs3, ker mam noter ze vse akcije in lastne nastavitve ipd, ki se z reinstalacijo ne ohranijo..

any solution ?
thx

Re: Tezave z RAMi part 2

http://shrani.si/thumbs/error15srb.jpg

Re: Tezave z RAMi part 2

1. Probem ti lahko rešim takoj: Windowsi ti zaznajo 3.25gb rama ker zna 32bitno vodilo, oz. 32bit winsi naslovit skupaj le 4gb rama, skupno z grafiko in vsem. Torej to je to. wink

2. Problem, i wil use google pa bom kasneje napisal kaj sem našel wink

lp

Re: Tezave z RAMi part 2

2. Problem, pojdi v Edit > Preferences >Performance, tam lahko mogoče nastaviš večjo porabo rama. Možno je da ima max prepoznavo rama nastavljeno na 2gb.

Reinštall ti imo nebi rešil nič, jaz sem imel notri 1gb rama ko sem ga inštaliral, ko sem dodal še 1gb mi ga je photoshop normalno zaznal zraven.

Tukaj imaš neki link za optimiizacijo klik

Drugače pa google vse ve. big_smile

Re: Tezave z RAMi part 2

Hm, thanks.
Pise, ja, da PS "zazna" pr 32bitnih OSih max. 1.7GB ram.
Pa ce zelis, lahk v boot.ini nastavis na max 3GB ...

PS: Kako pa je kaj z win xp 64bit edition? A se splaca upgrejdat? Al je kak problem z aplikacijam?

Re: Tezave z RAMi part 2

Dosti problemov je z aplikacijami, večina ne podpira in nebo delalo, ne splača se ti. wink

Re: Tezave z RAMi part 2

Jaz sem imel ogroomne težave z gonilnika za zvok :S
Drugače se pa opazi hitrejša odzivnost in nekatere aplikacije res delujejo hitreje.

Re: Tezave z RAMi part 2

Hmm... zajebano.
Sem poizkusil uno foro /3GB dodat v boot.ini, pa ne "zazna" nobenih driverjev in vse dejanko deluje dosti pocasneje.
V PS CS3 pa imam nato moznost izbrati vec kot 1700mb ram... zajebano sad

Re: Tezave z RAMi part 2

Škoda, da ni večje podpore za 64 bit XPje. Ideja je več kot odlična, vendar nedodelana.

10 (edited by Rutex 2007-08-18 23:56:16)

Re: Tezave z RAMi part 2

thx S1M3K jst mam mel podoben primer na VISTI in še prej na XP-jih mi jih zaznava 896 in zdaj ko imam 3Gb mi jih zazna 2970 pa nism vedu, sam dobr men zaznava 100manj, hmmm sam mam problem nimam unga CS 3 pa še drago je, se da tistu dol potegnt? Sam neki, tm na strani je ful enih CS-jev, ker se sploh uporabla za tole naštimavanje in optimizacijo Ramov. JST OSEBNO MISLEM DA Extended sam nism za ziher zato še en bom dol potegnu.

Re: Tezave z RAMi part 2

CS3 se da dobit kot trial verzija -> LINK

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;