Topic: pomoč

MSI-MSI, RD480 NEO2-FI, S939, DDR, PCIe, SATA, GLAN, FW                
AMD - AMD Athlon 64 3200 BOX (soc. AM2)                                                     
Apacer-Pomnilnik Apacer DDR2 ram  240PIN 1GB PC5300/667                         
Club 3D-ATI Club 3D AGP Radeon 9250 128Mb DDR, TV-out,DVI                   
Seagate-Trdi disk Seagate Maxtor 160GB SATA2/300 8MB DiamondMax 20     
NEC-DVD +/- RW NEC, AD-5170A BULK, 18x, črn                                           
LC Power-Ohišje LC 108B, MIDI,U/A,ATX/mATX, brez napajalnika, črno       
LC Power-Napajalnik LC 420W, LC6420, 120mm fan, V2.0 (24pin), črn       

mi kdo ki se malo bolj spozna na računalnike prosim pove. če tako kot sem zgoraj sestavil računalnik deluje oz. če komponente pašejo skupaj (je napajalnik sploh potreben???)??????hvala za odgovor!ajde

Re: pomoč

Glede na to, da piše, da je ohišje brez napajalnika, se mi zdi, da je dodaten napajalnik potreben smile Sm se pa spotakno ob to, da nameravaš vzet radeona 9250 na agp-vodilu. A si res prepričan, da to hočeš? smile Ker se da dobit pci-e kartice za male pare (recimo tanovi radeoni 2600, ki so ubijalski za filme), pa še nadgradiš jo lahko na kako boljšo ob  primernem prilivu €. To bi pač pomenlo, da morš vzet drugo matično. Kar boš pa itak mogo, glede nato, da hočeš ddr2 rame in procesor za socket AM2 -- napisana matična ma nožišče 939, ki podpira samo rame ddr in procesorje na socketu 939 smile Moj nasvet je, da si, tut če želiš čimveč prišparat, ne kupiš glih dinozavra, ker pol ne boš mogo nč nadgrajevat, zato se ti splača dat mal več za matično. Šparaš lahk pa recimo pri ohišju, ki ga lahko kupiš že z vgrajenim napajalnikom -- bo za tako konfiguracijo vrh glave dovolj. Rame bi js vzel patriotove...so čist poceni, pa še navit se jih da, mogoče pa je boljš da kupiš dvojne, ker v dual chanellu boljše delajo.

Re: pomoč

Večino kaj je napisal dampop drži, agp kartice so dražje (beri tudi slabše), svetujem ti da poveš okvirno ceno koliko si pripravljen dat pa ti spravimo nekaj skupaj wink

lp

Re: pomoč

jah prpravlen sm dt zdle tm ene 300evrov ampak bi kupu tko da bi se dal kej še kasneje nadgradit, samo se ne spoznam tok in ne vem kaj za ta denar loh najbolš dobim??

Re: pomoč

Jaz bom zvečer probal ko pridem spravit skupaj eno dobro konfiguracijo za 300€, sigurno bo že prej kdo povedal svojo idealno za 300€ wink

lp

Re: pomoč

No ql mojster to bi blo zlo fajn sam eno stvar bi pa rd če bi se dal da bi mel TV-OUT da bom pol lahk na TV prklopu!sam ne vem a majo lahk matične ze tako grafično gor najbrš je treba kr posebi matično kupt??

Re: pomoč

A ti bi mel bolj multimedijski pc -- da bi ga mel skoz na TV prikloplenga? Pol ni take panike za moč, sam bolj tih more bit.

Re: pomoč

Ne to ne sam filme bi pa gledou na TV- lcd-ju k ga bom kupil k si bom dnevno zrihtou pa bi blo fajn če bi meu povezan z ekranom!
No uglavnem okvirno neki tazga bi k sm gor napisou sam da bo skp pasal ta podnožja pa to mi ni čist jasn!

Re: pomoč

Uf... grega tu si že mimo kiksnil. Saj ni problema ti bomo že pomagali wink
1. Matična plošča podpira Socket 939, izbral si si procesor s socketom AM2
2. Matična plošča podpira PCI-e, izbral si si grafično kartico na AGP vodilu (tole ne klapa skupaj, AGP grafične kartice so tudi dražje in počasnejše)

Re: pomoč

Torej ti ostane PCI-e grafična in 939 procesor (amd)

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: pomoč

51M3K dej poj če boš meu cajt probi skp spravt za 300eur en dobr komp!!!!lahko pa se kdo drug predlaga če se kermu da!!!!
Jst ne vem kva je 939 procesor!?

Re: pomoč

To je procesor na socketu 939. Novejši AMD procesorji so na socketu AM2 - posledično tako tudi hitrejši.

Re: pomoč

Boš računalnik navil? Glavno vprašanje: zakaj boš ga sploh uporabljal? Ali ti je važna samo cena?

Re: pomoč

Hm, nekaj sem gledal ampak morem rečt da bi jaz na 300€ težko prišel. Nekako sem prišel na 350€, če bi htel še 50€ skinit dol najdi neko ohišje, npr. staro, oz. nekaj.

Moja konfiguracija bi bila:
AMD Athlon 3800BOX - Klik
Asus M2V S AM2 - Klik
OCZ DDR2 1Gb XTC Gold - Klik
Club 3D PCI-E HD2400PRO - Klik
WD Caviar SE 160GB Sata 2 - Klik
LC Power LC6420-420W - Klik
LC Bower 2705W Midi - Klik
Nec DVD AD 5170A 18x - Klik

Konfiguracija je nekje okoli 350€. Brez ohišja in Dvd/rw pogona 300€ wink

Lp

Re: pomoč

ql ql najlepša hvala bom vidu kwa zej vrjetn bom kr mau dau zravn tistih 50 bom pa že, sam se mau pregledam kva si sestavu!!
Me pa se neki zanima ko se tle poj nabav komp a naročiš?pa če prpelejo na dom?pa kok zaracunajo?če kdo ve?

Re: pomoč

Tukaj pa ti bojo znali admini, black ice al pa kdo bolj pomagat, zbereš lahko poštno dostavo ali pa dostavo na dom, za večje pakete ne vem kolko je, za manjši paket je dostava preko pošte 3€.

Lp

Re: pomoč

Pri nakupu sistema je dostava po celi sloveniji brezplačna.

Re: pomoč

Sam se en uprašane a lahko namest ==LC Power-Ohišje LC 2705W,MIDI, ATX/mATX, brez napajalnika, Belo==  uzamem   ==LC Power-Ohišje LC 108B, MIDI,U/A,ATX/mATX, brez napajalnika, črno==