Topic: WIRELESS ROUTER POMOČ

Pozdravljeni!

Imam sledeč problem. Nabavil sem wireless router Siemens Gigaset SE505 dsl/cable. Imam T-2. Pri T-2 je priložen navaden modem in neka bazna enota (oz. router). Sedaj pa hočem povezat ta wireless router v navaden rač. (v mrežno kartico) in potem bi ga še rad uporabljal za prenosnika ki ima vgrajeno brezžično kartico. Pri T-2 je statičen IP, zanima me še ali je za ta wireless router potrebno potem vpisat kake druge podatke (IP)? Kateri kabli morajo biti povezani v wireless router?Na wireless routerju so 4je LAN izhodi in en WAN izhod. Kateri kabel pa potem mora priti v WAN? Na modem so pa: LINE izhod v katerem je priklopljen telefonski kabel in pa LAN izhod. Sedaj sem ta kabel, ki je bil v LAN izhodu vključil v LAN1 na wireless routerju. Potem pa sem še vključil drug kabel v LAN2 in ga povezal z rač. ter dodelil avtomtski IP in ne deluje zadeva. Na navadnem routerju oz. bazni enoti pa so naslednji izhodi: PHONE LINE A,B (v A je vključen telefonski kabel),potem WAN izhod, (vključen je kabel vanj) in 3je LAN izhodi (2 sta že zasedena).

Za Vašo pomoč se Vam že vnaprej zahvaljujem!

LP! Andrej

Re: WIRELESS ROUTER POMOČ

Sicer nimam T-2 niti podobne opreme, vendar vsaj kar se tiče vezave mislim, da to, kar si opisal ni pravilno.

Serviserji T-2 so ti verjetno priklopili modem in navaden router:
1) telefonska linija  ->  modem LINE
2) modem LAN izhod  ->  bazna enota WAN
3) bazna enota LAN  ->  računalnik

Wireless router dodaš takole:
1) izklopiš računalnik in kabel vtakneš v WAN port wireless rooterja
2) v LAN porte na Wireless routerju lahko priklopiš računalnike, prav tako pa jih lahko priklopiš tudi na bazno enoto v LAN porte
3) potem skonfiguriraš Wireless router  - poglej navodila routerja

Zgoraj opisano je fizična vezava. Zapomni si to da pri routerju signal pride skozi WAN in gre naprej v LAN (ne smeš povezat LAN v LAN1, kot si ti napisal).

Upam, da bo v pomoč.

Lp, A.

Re: WIRELESS ROUTER POMOČ

Pozdravljeni!

Tule si napisal:Wireless router dodaš takole:
1) izklopiš računalnik in kabel vtakneš v WAN port wireless rooterja

Kateri kabel naj vtaknem v WAN port wireless routerja? Tega, ki je sedaj bil v rač.???

HVALA!

Lp! Andrej

Re: WIRELESS ROUTER POMOČ

Ok sem zrihtal, vendar mi ne deluje wireless. Sedaj imam navaden rač. priklopljen na wireless router preko navadne mrežne in pa laptop preko navadne mrežne. Internet na obeh deluje, vendar na laptopu ne morem usposobit WIRELESS (ipji in vse je nastavljeno vendar ne deluje), internet mi deluje samo ko je vključen LAN kabel.

Prosim za pomoč!

Lp! Andrej

Re: WIRELESS ROUTER POMOČ

Se opravičujem, če sem il rahlo nejasen v prejšnjem mailu, čeprav, pomagalo pa je wink in lahko nadaljujeva.

Najprej preveri tvoj notebook, če imaš vklopljen wireless - nekateri notebooki imajo fizičen gumb za vklop / izklop wireless omrežja. Potem v Nadzorni plošči poišči omrežne povezave in izberi wireless povezavo - desni klik in izbira "Ogled brezžičnih omrežij, ki so na voljo". Pomaga lahko še klik na "Osveži seznam omrežij". Izbereš svoje omrežje in bi moralo delat. Vse to lahko narediš brez povezanega LAN kabla.

Če računalnik ne najde omrežja, potem preveri, če ima router vklopljen wireless:
1) odpri brskalnik (IE, Firefox ...) in vpiši naslov http://192.168.2.1   (ta naslov se izpiše kot "privzeti prehod", če v DOS-ovem oknu napišeš ukaz "IPCONFIG"  - v primeru, da ne boš dobil nič pametnega po vpisu IP-ja v brdkalnik, preveri pravilni naslov s tem ukazom)
2) prijavi se in preveri nastavitve routerja (če nimaš navodil so na http://shc-download.siemens.com/reposit … 8-2004.pdf - to sem našel)
3) v tej fazi samo preveri, če je wireless vključen, ne nastavljaj pa kodiranja ali kakih drugih restrikcij

Potem ponovi vse še enkrat z računalnikom - iskanje brezžičnih omrežij.

Ko bo to delalo se posveti še zaščiti omrežja:
- MAC naslove (dobiš jih če zaženeš "IPCONFIG /ALL") mrežnih kartic računalnikov vpiši v nastavitve routerja (MAC filtering) skozi brskalnik
- skonfiguriraj še eno od kriptiranj, čeprav si že s prvo nastavitvijo veliko naredil glede zaščite

To je na kratko ....

Lp, A.

Re: WIRELESS ROUTER POMOČ

Še to ... do navodil prideš preko te strani, ker direkt ne gre - preverjajo, s katere strani si priletel:
http://gigaset.siemens.com/shc/0,1935,h … A0,00.html

Re: WIRELESS ROUTER POMOČ

Ananas, zahvaljujem se ti za tvojo pomoč. Zadevo sem zrihtal, vse deluje. Res hvala ti, brez tebe mi nebi uspelo!!!

LP! Andrej

Re: WIRELESS ROUTER POMOČ

Lepo to slišat smile
Upam, da si omrežje tudi zaščitil - vsaj MAC filtriranje, da ne bo imelo pol sosedov brezplačni internet wink

Lp, An.

Re: WIRELESS ROUTER POMOČ

You are using a wireless router. But you may face any kind of problem-related to this router. If you need any kind of help then you can directly go through Solve Netgear Router Password Issues for the proper solution.