1 (edited by jure555 2015-11-25 22:48:21)

Topic: velik problem z graficno

Pozdrav pred nekaj meseci sem tukaj kupil vse komponente za sestavo gaming racunalnika ki so bile:

asus h97 plus maticna plosca

gtx970 g1 graficna kartica

cpu je i7 4790k

rama nisem kupil ker sem ga ze imel trdi disk tudi

psu je  LC870011  v2.3 hyperion bronze 700w

Ko sem sestavil racunalnik in ga prvic zagnal ni sploh bilo nobenega video signala na monitorju niti bios screen ni pokazal vse crno zato sem potem izkljucil pci-e kable iz graficne in zagnal se enkrat PC potem je vse delalo in sem lahko instalirov windows.(sumim zato ker je potem delala integrerana graficna na procesorju?)

Kaj to pomeni da je res graficna kriva za ta problem in kaj moram sedaj narediti ? ker sem sel tudi v task manager in sploh ne pokaze graficne pr display adapterju samo uno intel intergrated graficno.
Potem sem naredil se en test,izkljucil PC in spet povezu pci e kable  v graficno, in je bil spet isti problem nobenega signala na monitorju samo use drugo pa dela, feni se usi vrtijo lucka je zelena na maticni  nobenih cudnih zvokov, upam da mi lahko pomagate ker res ne vem kaj je narobe,
Najbolj cudno je tudi da ko je graficna povezana usi feni se vrtijo in tudi logo se sveti zato nevem zdaj ali je mrtva ali kaj ? ali jo je treba zamenjati z garancijo ?
Za se podrobne informacije povezou sem jo z z dvema kabloma ki sta bila prilozena zraven psuja ki je modularni tisti hyperion, prvi kabel je meu tistih 6 zadev plus 2 ki sta bila malo narazen, drugi kabel je bil  isto 6 plus 2  in je use fajn notr slo ker ima graficna  14 luknjic, prvi kabel sem dal unih 6 notr in pustil 2 narazen ker je imelo samo 6 luknjic za drugi kabel pa sem oboje 6 in 2 notr dau ker je bilo 8 luknjic

Re: velik problem z graficno

zadeva je resena!! big_smile