Topic: Kateri najboljsi RAM

No ramov je ogromno, samo ali ve kdo, katera firma je najboljsa, glede na ceno in zmogljivost, nekoc sem se sledil temu, samo zdaj vse skupaj gre tako hitro in toliko razlicnega hardvera, razlicnih podnozij frekvenc delovanja, itd..... Vprasanje, koliko je sploh se kaj kompaktibilno.

Mislim, kaj lahko vtaknem najhitrejse rame skoraj v vsak racunalnik, tudi, ce dela procesor pri nizji frekvenci ali mora biti ustrezen ram, pocasnejsega sigurno ne smes dati, ker ti verjetno vse skupi frizne, zato me zanima, ali lahko das ful hitrejsega, tko, da ce ze kupis nove rame, kupis ene res ful hitrejse, tko, da bos lahko uporabu tudi kdaj drugis, zato vprasam.

Re: Kateri najboljsi RAM

Firme ramov, tukaj lahko dosti razmišljaš.
Najboljših ramov danes ne moreš "vtaknit" bilokam, saj so ddr, ddr2, prihaja tudi ddr3, potem pa je še odvisno kakšno frekvenco ti dopušča matična plošča.

Če računalnika ne navijaš, se ti ne splača vložit denarja v neke rame ala crucial, teamgroup itd..
Na stock večina deluje brez problemov, če navijaš je pa drugačna zgodba.

Primer:

Ocz ps2-6400 1gb 800mhz delujejo stabilno z latencami 4 4 4 12 na fsb 400 z množilnikom 9, to je 3600mhz.
Crucial Ballistix ps2-8000 1000mhz delujejo stabilno z latencami 4 4 4 12 na fsb do 440 z množilnikom 9 to je 3960mhz.

Pri navitem sistemu se kar pozna iz 360mhz ni malo wink
Sploh pa rabiš boljše rame le za resnejše navijanje, e6600 dualcore naviješ iz 2.4 na 3.6 stabilno z OCZ iz zgornjega primera komot.

Zdi se mi da sem malo zabluzo, zgleda bo čas za spanje big_smile

Re: Kateri najboljsi RAM

e mojster kerga bi mi ti priporočal?
http://sestavi.si/item.php?id=23&tbl=ram
al tega
http://sestavi.si/item.php?id=21&tbl=ram

It`s Peanut Butter Jelly time!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: Kateri najboljsi RAM

Jaz bi na tvojem mestu, če bi se moral odločiti med tema dvema vzel OCZ.

Re: Kateri najboljsi RAM

tnx za nasvet

It`s Peanut Butter Jelly time!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: Kateri najboljsi RAM

OCZ platinum je dobra izbira. Pa še v akciji je.

Re: Kateri najboljsi RAM

Na koliko MHz lahko spraviš te OCZ?

Re: Kateri najboljsi RAM

hm na množilniku 9 pri E6600 nekje do 900mhz, drugače na 6 pa so šli do 1050+ wink

9 (edited by icy 2007-08-11 14:30:44)

Re: Kateri najboljsi RAM

za vecji doseg samega FSBja in poslednicno frekvence pomnilnika, se veliko pozna ce povecamo napetost NB -severnega mostu (ker je neposredno od njegove napetosti odvisna napetost VTT; VTT je pa napajalna napetost FSBja), poleg VTT je pomembna se GTLref napetost s katero tudi pridobimo na FSBju, predvsem se izrazito pozna pri quad procesorjih.

edit: typo

Re: Kateri najboljsi RAM

51M3K kaj pa napetost? Jaz sem Patriot spravil na 1006 MHz brez kakšnega usmerjenega ventilatorja, hladilnik je tak kot je bil in na napetosti nekje 2.2-2.3 V. V kakšnem stanju si jih pa ti navijal?

PS: Pa ne bi rad da bi kdo mislil da vsak svoje hvali, ampak me res zanima kateri RAM lahko gre najdlje - med tema  dvema modeloma.

11 (edited by 51M3K 2007-08-11 16:32:36)

Re: Kateri najboljsi RAM

Navijal sem brez usmerjenega ventilatorja, samo enkrat ko sem navijal sem imel odprto okno in na drugi strani hiše balkon da sem ustvaril prepih.
Voltaže pa kakor kdaj, ponavadi ko je blo bolj mrzlo 2.45V gledano po biosu.
Nevem mogo bi probat še enkrat na nižjem množilniku, na množilniku 9 imam en validation pri 902.

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=216612

Mislim da bi ga čez 1006 spravi, trdil nebom nič ker se ne spomnim in trenutno nimam dokaza za svoje besede.

Razumem te da želiš vedet kateri grejo višje, drugače pa jaz se z tem niti ne obremenjujem več tak.
E6600 mi komot laufa na 3.6 na 4 4 4 12.

Patriotov nisem testiral, če si za pa lahko za kakšen teden narediva menjavo, ali pa ti posodim 1 mojo 1gb palčko da probaš wink

Lp

12

Re: Kateri najboljsi RAM

51M3K katere cipe imas na pomnilniku? Drugace pa ce zelite visoke frekvence z zategnjenimi latencami so pravi cipi D9GKX in D9GMH. GKX imajo radi zelo zategnjene latence cl3, medtem ko GMH pa letijo nekaj MHz vec.

Re: Kateri najboljsi RAM

Jaz mam Powerchip, se mi zdi.
Drugače pa vem da D9GMH fajn letijo, mam trenutno notri Crucial Ballistix pc2-8000 z temi čipi, morem rečt da sekajo pa tudi zategnjene latence ljubijo.

Re: Kateri najboljsi RAM

D9GMH so tak najboljši rami za navijanje že zaradi hitrega dostopa.  Drugače pa so Patrioti eni izmed zelo dobrih ramov že zaradi nizkih latenc in nizke cene.

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;