Topic: Konfiguracija do 500€

Pozdravljeni.

Stara mašina počasi crkuje in bo potebno zamenjat. Trenutno sem izven tega področja in bi potreboval pomoč pri sestavi PCja. Služil bo večinoma za "pisarniška" dela in tu pa tam kakšno igro. Potrebujem vse komponente, razen trdega diska, ki ga že imam. Budget je kar omejen, pač trenutno več kot to ne gre.

Nasvetov bom hvaležen, hvala.

lp

Re: Konfiguracija do 500€

Na hitro sem nekaj takega sestavil:

OFFICE USE:
24571    Matična plošča MSI H87M-P33 LGA1150 ATX(Osnovne plošče)                                      87.80€
24553    Procesor INTEL Core i5 - 4430, 3,00GHz, LGA1150, Quad-Core, Boxed(Procesorji)    163.10€
8892            DDR3-RAM KIT 8 GB, 1600 MHz, CL9, KINGSTON HyperX Genesis(Pomnilnik)              70.55€
24728    DVD/RW Samsung SATA SH-224DB/BEBE bulk(Optične enote)                                      17.67€
8846            Ohišje LC ATX MIDI 7032B LC600H/12 600W(PC Ohišja)                                              62.50€
24948    Solid State Drive (SSD) 2,5'' SATA 6Gb/s SAMSUNG 840 Evo, 120 GB(SSD diski)      90,37€

Skupaj: 491.98€


Malce bolj za igre orientirana konfiguracija:

24571    Matična plošča MSI H87M-P33 LGA1150 ATX(Osnovne plošče)                                          87.80€
24553    Procesor INTEL Core i5 - 4430, 3,00GHz, LGA1150, Quad-Core, Boxed(Procesorji)        163.10€
8892            DDR3-RAM KIT 8 GB, 1600 MHz, CL9, KINGSTON HyperX Genesis(Pomnilnik)                 70.55€
22617    Grafična kartica PCI-E 3.0 ZOTAC GeForce GTX650 Ti, Retail, 1024MB(Grafične kartice) 106.92€
24728    DVD/RW Samsung SATA SH-224DB/BEBE bulk(Optične enote)                                          17.67€
8846            Ohišje LC ATX MIDI 7032B LC600H/12 600W(PC Ohišja)                                                  62.50€

Skupaj: 508,53€

Pri office varijanti sem ti dodal SSD za hitrejše nalaganje operacijskega sistema. Če pa ni potrebe po hitrem nalaganju enostavno ignoriraj zadevo smile

3 (edited by nessuno 2013-10-21 21:29:02)

Re: Konfiguracija do 500€

Super hvala za te dve konfiguracije! wink

Edino ohišje me ne prepriča. Sem bral na spletu, da je ohišje kar ok ampak, da več kot en disk ne gre not oz. na tesno. A je to res? Jaz imam namreč dva diska od prej. Druga stvar je glasnost. Baje ni ravno tiho ohišje? Kar je še ena stvar, ki mi je pomembna. Morda kakšno alternativno ohišje ali je to res ok?

Re: Konfiguracija do 500€

Ohišje sem izbral zgolj na podlagi cene. Namreč v kombinaciji z 600W napajalnikom je skorajda nepremagljiva kombinacija (cenovno gledano). Kako se obnese akustično oziroma v kvaliteti izdelave (v smislu vgrajevanja komponent in optike) bo moral kdo iz prve roke kaj več povedati ali pa bo pač potrebno zaupat testom na spletu.

Vse se vrti okoli €. Drugače v kolikor sem gledal njihov prospekt, bi naj pročelna ventilatorja bilo možno izklopiti via gumb (kje se le-ta nahaja ne vem) in med drugim tudi piše, da ponuja možnost vgradnje 6 internih 3,5 enot (klasični trdi disk). Verjetno si ti gledal zunanje priklope za 3,5 enote, al? Drugače pa se je za ohišja najbolje osebno prepričat v sami trgovini (če je možno in če je na zalogi). smile

Re: Konfiguracija do 500€

Prilepim izseke mnenja, ki sem našel na spletu:
Za diske je zelo malo prostora in potrebno je odpirat levo in desno stranico v kolikor želite karkoli naredit. Osebno uporabljam grafično GTX 560 in še ta kartica zavzema prostor za diske, saj je toliko dolga. Sam napajalnik, se tako segreje med malenkost zahtevnejšimi nalogami da ogreje celotno škratlo. Samo ohišje ima zelo tanke stranice in se dokaj hitro zvije, upogne itd.

Sicer se zdi smotano, da kompliciram glede ohišja, ampak sem imel tako smolo z zadnjima dvema, da ne bi rad še v tretje se zafrknu. Pri prvem so šli ventilatorji, pri drugem napajalnik, ki je bil že v ohišju,... v glavnem imam tako "srečo", da meni se kvarijo ohišja in ne hardware. lol Drugače se mi pa zdi to ohišje zelo v redu. Na splošno so tudi komentarji zelo pozitivni, če odmislimo tistega, ki sem prilepil zgoraj.

Re: Konfiguracija do 500€

Pa še eno vprašanje, kaj pa tejle rami Ballistix Sport XT 8GB DDR3 1866? Raje eno paličico od 8GB ali 2x4GB?

Re: Konfiguracija do 500€

Glede ohišja je tako. Če želiš kvaliteto potem raje poseži po kakšnem BITFENIX SHINOBI ali kaj podobnega. Sicer potem nastane problem, da je potrebno še dokupiti ustrezen napajalnik. Vendar si pa lahko brez skrbi, da te ohišje ne bo izdalo.

Kar se pa spomina tiče, pa vzami kaj je ceneje. Realno ne verjamem da boš kdaj potreboval več kot 16GB rama, bo prej na trg prišel DDR4, tako da upoštevaj prejšni stavek smile

Re: Konfiguracija do 500€

Kaj takega?

Re: Konfiguracija do 500€

Jup dobi se ga tudi na Sestavi.si:

http://www.sestavi.si/index.php/item/display/9966

big_smile

Re: Konfiguracija do 500€

Uh, pa res. big_smile Vidim samo, da ni na zalogi. Koliko je za čakat? Vidim pa, da na sestavi.si piše da ima priključke za USB 2.0, na moji povezavi je 3.0... hmm Kakšen napajalnik bi predlagal za zraven?

Re: Konfiguracija do 500€

Glede ohišja je najbolje da pokličeš v trgovino in vprašaš (ali pa kontaktiraš via MSN). Za napajalnik ti bi jaz svetoval tole. smile

Re: Konfiguracija do 500€

Aha ok. 430W bo dovolj?

Re: Konfiguracija do 500€

Več kot dovolj smile

Re: Konfiguracija do 500€

Ql ql...Mc Čun dolžan sem ti najmanj kakšen pir. smile Če boš kaj na Obali... tongue

Drugače sem se zdaj spomnu, da je prišel v veljavo tisti zakon, ko podjetja naj ne bi smela sestavljat PCjev zaradi certifikatov pa bla bla bla... smile A pri sestavi.si še sestavite, če se kupi po komponentah? Če ja, tudi v primeru, da kupim samo delno sestavo? Npr. ohišje+napajalnik+matična?

Re: Konfiguracija do 500€

PCja nisem še kupil, ker so vmes prišli drugi nepričakovani stroški, zdaj pa je res čas, da ga zamenjam.

Trenutna konfiguracija zgleda nekako takole:

Pomnilnik Kingston HyperX blu 4GB 1600MHz DDR3 KHX1600C9D3B1/4G
BitFenix Shinobi Ohišje
Corsair CX-Series CX500M 500 Watt Napajalnik
AMD FX-6300 Procesor
ASUS M5A97 Matična

Je ok? Pozna kdo kakšno matično s kvalitetno integrirano grafično za priporočat, da je kompatibilna z AMD FX-6300 procesorjem?

Kakšno grafično priporočate za nekje do 50€?

Zaradi nepredvidenih stroškov se mi je budget, kar oklestil tako, da je nekje 300-350€ budget za zgoraj omenjene komponente.

Hvala za vsak nasvet!

Re: Konfiguracija do 500€

Matične nimajo več integrirane grafične, se je preselila na procesor, za 50 eur ni neke izbire med novimi grafičnimi, trenutno so zelo uspešne gtx 750 ti, nimajo niti pcie priključa, tihe hladne in energijsko učinkovite.
za 300-350 bi bilo bolje kupiti APU in pozabiti na diskretno grafično in na FX.

Re: Konfiguracija do 500€

Kupil sem zgoraj omenjeno konfiguracijo. Sedaj potrebujem se graficno nekje do 100€. Kaj priporocate? Pomembno je, da je cim bolj tiha in da poganja kaksne nove igre...recimo PES14, NBA 2K14 in podobno. Gledal sem eno s pasivnim hlajenjem (tocen model sedaj zal nimam pri roki, lahko zvecer dopisem, ko bom doma). Kako se vam zdi pasivno hlajenje pri graficnih? Ali je bolje kupiti z ventilatorjem?

Najlepsa hvala!

Re: Konfiguracija do 500€

gtx 750 smile

Re: Konfiguracija do 500€

Jih je kar nekaj na sestavi.si. smile http://www.sestavi.si/index.php/item/display/32423 tale?

Re: Konfiguracija do 500€

Drugače grafično s pasivnim hlajenjem katero sem gledal je Asus AMD HD 7750 -> http://www.newegg.com/Product/Product.a … 814121655.

Re: Konfiguracija do 500€

Recimo, zadnji link ne deluje.

Re: Konfiguracija do 500€

Probajmo amazon link: http://www.amazon.com/Asus-HD7750-DCSL- … B008V995F8

Ta dela?

Re: Konfiguracija do 500€

Dela, ja gtx 750 je hitrejši.