1 (edited by Aramis 2010-05-31 09:11:40)

Topic: Odpoveduje disk?

Pozdravljeni. Imam težavo. Windows 7 se občasno, 2-3 na teden ne zažene "normalno".Rabi zelo dolgo.... cca 15 min. Zelo dolgo obstane ob napisu starting windows. Pol na namizju pa vse šteka itd.:(

Sem dal ponovni zagon in pognal se mi je startup repair, ki je trajal skoraj 2h. Nato sem v repair details opazil, da je našlo eno napako in sicer:

Root cause found:
..................................
system volume on disk is corrupt.
Repair action: File system repair chkdsk
Result: Completed successfully. Error code = 0x0
Time taken = 3900680ms


Pol se sistem zažene in deluje normalo. 

Potem sem se defragmentiral disk in pustil skozi noc. Danes zjutraj pa presenecenje... Sistem je bil ponovno zagnan in ustavlo se je tam ko pise, insert cd/dvd and press any key. Spodaj pod tem pa disk boot failure insert system disk and press enter. Pol sem restiral sistem in se je pojavil enak napisl Pol ga popolnoma ugasnem in nazaj prizgem pol se je spet prikazal startup repair in po ponovnem zagonu je slo v sistem.


Torej disk odpoveduje? Pognal sem tudi live cd od ubuntu in tam tudi pise, one or more disk are failing....Imam pa seagate 500gb. Garancija se je eno leto.

Re: Odpoveduje disk?

Najbolje da poženeš HD Tune (zavihek error scan) in če ti pokaže kaj rdečega (damaged) takoj v garancijo poslat wink

Re: Odpoveduje disk?

....sedaj pa več sploh ne gre v windows, tudi v startup repair javi "bad disk" Tudi v ubuntu ga ne zazna več sad

Podatke sem sicer že pred tem rešil z prenosom na zunanji disk. Če pošljem v garacijo k vam, bo to dolgo trajalo? Se disk sploh da rešit, ali je možna le menjava?

LP

Re: Odpoveduje disk?

Reševanje iz diskov je pač drago, če imaš backup najpomembnejših dokumenotv je najbolje, da ga pošlješ v servis, da se zamenja.

LP!

Re: Odpoveduje disk?

Pozdravljeni,

Da ne odpiram nove teme, pišem sem.

danes ob vklopu računalnika se mi pojavi tole okno: http://shrani.si/t/2c/VX/1ENnSpeH/image.jpg

ob 2 restartih računalnika se računalnik prižge, vendar kar sam odpera raznorazna okna (od beležke, worda, nadzorne plošče...) Ko vzamem :H (WD Green 2TB)  disk ven, računalnik dela normalno. V registru sem naredil avtocheck tega diska in računalnik se z diskom prižge normalno, vendar na disku določenih map ne odpre (napiše napako) in okno se zapre.

Je mogoče šel disk k vragu? Disk ni star niti pol leta.

Re: Odpoveduje disk?

Tole si prenesi in poglej pod zavihek Health. Prilepi sliko ali pa poročaj če kaj vidiš rumenega - pa seveda zgoraj izberi pravi disk smile

Re: Odpoveduje disk?

to mi pokaže:

http://shrani.si/t/a/1R/1PuOCne/komp-1.jpg

Re: Odpoveduje disk?

Skopiraj kar še lahko, potem pa na garancijo z njim. Ta disk je neuporaben.