Topic: Zrmzovanje računalnika

Pozdravljeni,

že kar nekaj časa imam težave z računalnikom.Namizje mi zrmzne in traja nekje 20-30s.Potem spet odmrzne in deluje naprej.A se to ponavlja nonstop.Včasih tako zamrzne da moram resetirat računalnik.Potem spet en čas deluje normalno in potem spet ista zgodba naprej.Pomislim sem da gre disk proti koncu in sem kupil nov disk.A stvar je še vedno ista naprej.Menjal sem tudi rame,a ne pomaga.Imam pa naloženo windows 7 64 bit.

Konfiguracija računalnika:
Procesor:Pentium Dual Core E6700 3.20Ghz
Ram:2x2G DDR2
Matična plošča:http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3505#sp
Grafična:ASUS NVIDIA ENGTX 460 GDDR5 1G

Prosim za pomoč,kaj bi lahko bilo narobe,da rešim to zadevo.


Lp,dejan

Re: Zrmzovanje računalnika

Zdravo,

Meni to deluje kot pregrevanje računalnika oz CPUja.

Si preveril hladilna rebra, da so lepo čista?

LP!

Re: Zrmzovanje računalnika

Verjetno se ti dogaja ali delna odpoved napajalnika, posledično zmrzne zaradi preslabe moči napajalnika, je verjetno že iztrošen.
Druga opcija pa je lahko tudi defektna osnovna plošča.

Pregrevanje bi povzročilo izklop računalnika za nekaj časa.

Preveri prve dve opcije.

LP

D.

Re: Zrmzovanje računalnika

Zdravo,

sem poskusil obe tvoji opciji dragan in tudi tvoje admin.Ničesar ne pomaga.Napajalnik je 550W in mislim da daje dovolj moči.Ali je okvara na matični? Ker drugače mislim da je grafična,in bi potem samo kupil novo grafično.Je pa res da nevem kaj naj storim,da bom kupil novo grafično potem pa nebo to krivo.Nebi rad preveč denarja zmetal stran da ugotovim kaj je res.
Poskusil sem še čisto očistit grafično in pa hladilnik (ventilator ) vendar ničesar ne pomaga.

Re: Zrmzovanje računalnika

Si mogoče kaj probal bootat v safe mode?