Topic: Nakup računalnika za video montažo

Živjo!

Verjetno je že kje kakšna taka tema, zato se že vnaprej opravičujem, če to pomeni kakšno nevšečnost več. wink

V glavnem nakupujem računalnik za video montažo v programu Adobe Premiere, Adobe After Effects, Adobe Photoshop, skratka skoraj celotna "paleta" Adobe-ovih programov. Cenovno, sem računal nekje 600€ (brez monitorja), če se da z Windows-i. Upam, da je dovolj informacij za vašo pomoč.

Hvala.
Jaka

Re: Nakup računalnika za video montažo

Kaj takega:

18868    Programska oprema Windows 8 DSP 64bit slovenski jezik(Operacijski sistemi)    105.00€
18254    Matična plošča ASRock H77M S1155 mATX(Osnovne plošče)    69.48€
17873    Procesor INTEL Core i5 - 3470, 3,20GHz, LGA1155, Quad-Core, Boxed(Procesorji)    164.31€
22685    Pomnilnik Kingston HyperX Blu 8GB 1600MHz DDR3 KHX1600C10D3B1/8G(Pomnilnik)    71.28€
18274    Grafična kartica PCI-E 3.0 ASUS GTX650-DC-1GD5, Retail, 1024MB(Grafične kartice)    104.82€
11373    Trdi disk WD Green 1TB SATA3 64MB WD10EZRX(Trdi diski)    61.25€
24728    DVD/RW Samsung SATA SH-224DB/BEBE bulk(Optične enote)    17.67€
8846    Ohišje LC ATX MIDI 7032B LC600H/12 600W(PC Ohišja)    62.50€
Skupaj: 656.31€

Malce sem presegel proračun vendar mislim, da je konfiguracija vredna svojega denarja. Predvsem mislim (vsaj po prebranih člankih na spletu), da bi se v programu Adobe After Effects moralo krepko poznati zaradi dodatne zmogljivosti grafične kartice. smile

Re: Nakup računalnika za video montažo

Odlično!

Hvala ti. Me pa še nekaj zanima. Ali je kaj razlike v ceni če bi namesto Windows 8 vzel Windows 7, ker mi je veliko bolj všeč? :-)

+ Ali se bolj splača, da se vsako komponento kupi posebej in da ga dam nekomu sestavit, ali da probam poiskat že sestavljenega s tako opremo?

Lp

Re: Nakup računalnika za video montažo

Windows 8 sem ti predlagal iz dveh razlogov:

- v kolikor se ne motim je Win 8 možno nadgraditi v Win 8.1 zastonj (za ceno enega Windowsa, dobiš dva)

- drugi razlog zakaj nisem izbral sedmice je pa da bo le ta kar "kmalu" EOL (end of life) napram osmici

Cenovno gledano, tako Win 7, kot tudi Win 8 osnovna verzija stane 105€, tako da tukaj ni razlik. Ampak v končni fazi si ti kopuješ računalnik, tako da si boš te že verjetno nabavil stvari, ki tebi ustrezajo in ne meni mar ne? smile

* V kolikor se ne motim lahko izraziš željo da ti Sestavi.si trgovina sestavi in tudi stestira sistem preden ga ti dobiš (mislim da vse skupaj naredijo zastonj - ne me za besedo držat). Drugače boš pa težko kje v trgovinah zasledil kaj podobno konfiguracijo, razlog za to pa je vsaj po mojem mnenju malce predolgi in se mi ga ne da opisovat - razen na posebno željo big_smile