Topic: gigabyte z77-d3h

Pozdravljeni,

sem opazil da moja matična ne podpira sli bridga.
zanima me, ali za povezavo 2 nviia grafičnih kartic bi moral kupiti novo matično
ali se lahko bridge vgradi z nizkimi stroški?

Hvala in lep pozdrav,

Re: gigabyte z77-d3h

Nič se ne da vgraditi za SLI, edina varijanta je če najdeš kakšen modificiran BIOS, ki omogoča SLI. Drugače pa v kolikor je meni znano zadeva ne gre vsaj na z77 platah.

Re: gigabyte z77-d3h

torej pomemben je bios? ali tudi sama plošča?
če kupim sli bridge (kabel) in povežem dve kartici pomeni, da jih nadzorna plošča nvidia ne bo znaznala kot sli?

hvala za obrazložitev.

lp,

Re: gigabyte z77-d3h

Bios niti ni toliko pomemben je pač eden način kako usposobiti SLI, vendar se to ne prakticira (vsaj pri novejših platah ne več), ker pisanje BIOSa verjetno ni lahko, drugo kar pa je matične plošče se lahko hitro zaflešajo in v kolikor potem sama plošča nima odstranljiv BIOS čip je nato potrebno le tega odlotati in nihče prav ne mara SMD odlotavanja in seveda kasnejšega zalotavanja med tem pa še seveda ponovni zapis BIOSa.

Pri plati v teoriji in v kolikor se ne motim je dovolj če ima dve PCI-E reži drugih zahtev mislim da ne potrebuje.

Drugače pa tvoja situacija je pač takšna, da v kolikor želiš SLI boš moral nabaviti SLI certificirano matično ploščo. Samo SLI bridge ti nebo popolnoma nič pomagal.

LP