1 (edited by akulp 2012-11-19 08:52:29)

Topic: Nettop - komponente in mnenje

Živjo.
Sestavljem si nettopa in prišel sem do spodnje konfiguracije.

Intel Core i3 3225
Asus P8H77-I
Kingston HyperX Blu DDR3 1 x 4 GB 1600 MHz
2,5" SSD disk Intel 330 180 GB
ohišje:
Linkworld LC920-01 MiniITX + Napajalnik (http://www.seom.si/Izdelek.aspx?trz=211...


Kakor gledam bi moral priti skozi tam za 400-500 EUR. Uporabljal ga bom za HD, obdelavo fotk (phostoshop), IP TV kaj "možnejšega" pa na njem ne bo teklo.

Bi kdo zamenjal kakšno komponento?

*Procesor sem izbral ker ima edini v tem cenovnem rangu HD400 grafično, več kot i3 pa ne potrebujem. Predvidevam, da bi ta grafika morala brez težav shajati s photoshopom. Sedaj imam Core2Duo+ Radeon 4650, pa zadeva že kar šepa.
*Asusovo matično sem izbral, ker imam dobre izkušnje s to firmo. Alternativa je še Intel H77.
*Diske še nisem kaj dosti preštudiral. Ima kdo izkušnje z Intel 330 serijo? Kakor sem videl, so precejšnje razlike v velikosti, tako da moram paziti, kakšno bo ohišje.
*Ram sem izbral na hitro...

Največja zagonetka mi je sedaj ohišje. Ta, ki ga omenjam, mi je všeč tako po zunanjosti, kot po tem, da ima 150W napajalnik, kar bi moralo zadostovati, tudi še s priklopom kakega zunanjega diska, kaj mislite? (proc kuri 55w).

Ostala ohišja (ki so mi všeč) pa so tam z okrog 100w napajalniki. Se bojim, da ne bi prišel skozi...

Hvala.