1 (edited by NomineZERO 2012-03-19 13:43:21)

Topic: Nakup računalnika (Klischee?)

Pozdravljeni!

Potrebujem neki računalnik za grafično oblikovanje. Naj bi podpiral zadeve kot so solid works, autodesk inventor, pa tudi multimedijske oblikovalce kot na primer rhino ali 3DStudio MAX.

Pa tudi kak špil včasih prav pride. Tako da bi bilo v redu če še je tukaj malce dodelan. Kar se tega področja tiče ne rabi biti neki vrhunski, pravzaprav toliko da podpira WoW na neki zadovoljivi ravni.

Aja pa seveda ne smem pozabiti, LPT in COM mora imet ^^.  Edit: Črtaj tole. Saj lahko to res vzamem iz starega. Me pa                         zanima če se da to prestaviti ob dostavi (zaradi garancije)

Povezava na splet je wireless.

Cena pa tam nekje 600-700 € . Seveda brez ekrana in ostale opreme, tega imam še na zalogi... (Podedovano od prejšnjih).


Pol pa še me zanima kako je z naročilom, dostavo itn. (se opravičujem ampak tukaj nisem nič našo in preko foruma še do sedaj res nisem nič nabavljal).


Dodatno: A ponujate tudi igralne konzole (Xbox 360 + kinect)? Rabim nekaj za bratranca, kot birmanski boter.

LP

Re: Nakup računalnika (Klischee?)

Pozdravljeni!

To rabite za profesionalno rabo? V tem primeru bi vam priporocal nakup ene izmed Quadra grafičnih kartic.

Konzol žal ne držimo.

Lep pozdrav!

3 (edited by NomineZERO 2012-03-19 15:26:15)

Re: Nakup računalnika (Klischee?)

Ahm, Kar se tiče tehničnega risanja, modeliranja, stress testi, simulacije, itn. Ja, imam delo namen prenašati domov, ko je treba. Kar se tiče multimedije (Rhino in 3D Studio) pa bolj tako za hoby.

Kar se tiče CAD/CAM programov, mi je blo sicer rečeno da ni toliko kritična grafična kot je pomemben hitri pomnilnik in procesor. Na firmi uporabljam naprimer grafično NVIDIA GeForce GT 220, 4GB RAM hitri pomnilnik (Ne vem točno kateri) in procesor Intel(R) Core(TM) i5 CPU 650 @ 3.20 GHz.

Ne vem, če je to ravno top usmerjeno v CAD, ampak zgleda OK.

Kaki rang cene ste imeli v mislih, s priporočano grafično? Ker kaj sem pogledal malo drugje po spletu se gibljejo te vse tja do 4000 €. Tega ravno ne potrebujem big_smile.

Re: Nakup računalnika (Klischee?)

Potem pa kaj takšnega:

7166    Mainboard S-1155 ASUS P8H61-M Pro (Rev.3.0), Micro-ATX(Osnovne plošče)    76.04€
6875    Procesor Intel Core i5 2500 3,3GHz BOX LGA1155(Procesorji)    196.94€
8889    DDR3-RAM KIT 8 GB, 1600 MHz, CL9, CORSAIR Vengeance Low Profile(Pomnilnik)    48.19€
8759    Grafična kartica PCI-E 2.0 ZOTAC GeForce GTX 550 Ti, Retail, 1024MB(Grafične kartice)    117.80€
8698    Trdi disk WD 1TB 7200 64MB SATA2 GREEN WD10EARS(Trdi diski)    103.64€
8719    DVD-+R/-+RW SATA LITEON iHAS122, bulk, črn(Optične enote)    18.10€
7499    Ohišje LC ATX MIDI 7010B LC600H/12cm 600W(PC Ohišja)    51.00€

Cena: 611.71 eur z DDV

LP!

Re: Nakup računalnika (Klischee?)

Mi je kar všeč. Če bi se kdaj odločil za nadgradnjo, verjetno tudi ne bo težav?

Vsekakor, za naprej pa samo uporabim ID na strani sestavi.si, dam v košarco, in naročim, pa boste sami sestavili? Sistem pa v osnovi namestite kar Ubuntu?

Re: Nakup računalnika (Klischee?)

Še nekaj me zanima... V čem je razlika med tem (Dostava in vklop (akcija za sisteme)+0,00 €) in naša dostava in prenos podatkov+(40,00€)?

Ta prva je kao, da si sam zrihtam prevoz? Ampak to je pol skoraj isto kot osebni prevzem tongue

Ter kaj še me zanima: V primeru osebnega prevzema... Kje pa sploh ste? Žal na spletni strani nisem našel vašega naslova. LP

Re: Nakup računalnika (Klischee?)

Zdravo!

Za naslov je potrebno kliknit ta link: http://www.sestavi.si/index.php/page/di … sestavi_si

Pri nakupu nad 200e imas brezplačno dostavo prek Pošte Slovenije.

LP!