Topic: USB priklopi težave

Pozdravljeni, imam matično ploščo S - 1156 ASUS P7P55D, ATX. Včeraj prižgem računalnik in miška ne dela. Kaže sicer kurzor, vendar je zamrznjena. Poskusil sem sledeče:

- priklop v drug USB, nobeden ne spozna miške
- priklop druge miške, ne dela
- priklop drugih USB naprav na različne porte, ne dela
- ugašanje računalnika, izklop iz omrežja, odtranitev baterije iz matične, ne dela
- povrnitev Windowsov iz obnovitvene točke, ne dela
- popravek inf. z ukazom ki sem ga našel prek googla, ne dela
- odstranitev vseh USB driversov, ponovna namestitev, ne dela

Sklepam da je možnost, da je šel USB kontroler na matični, vendar bom poskusil ponovno namestiti Windowse, da vidim ali je to vzrok. Matična je bila kupljena na sestavi.si 17.9.2009, mi lahko poveste kakšna je bila garancija za matično (verjetno je že potekla).

Preostane mi torej še ponovna namestitev Windowsov in priklop PCI-E kartice za USB porte, če ne bo kaj drugega. Pa seveda bom poskusil še z miško na PS/2, čeprav moram vseeno urediti USB porte.

Če je še kakšna ideja bom hvaležen, znam tudi kar nekaj, tako da bo vsaka ideja dobrodošla.

Re: USB priklopi težave

Verjetno sicer si probal ampak bom vseeno vprašal. Si probal tudi morda če ti kakšen USB ključ razpozna ali kakšen printer ali podobno? In za vsak slučaj preveri v BIOSu če so USBji enabled. In BTW v kolikor je meni znano imajo te plate dvoletno garancijo wink

Re: USB priklopi težave

No, če garancija res velja moram preveriti na računu, si me pa vsekakor spravil v dobro voljo. Poskusil sem s ključkom, fotoaparatom, vendar nič ne zazna. V BIOS-u je vse kot je treba.

Danes sem zasledil da je najbolj zanesljiv pokazatelj, da priključiš USB tipkovnico in če prideš z njo v BIOS je kontroler OK in so problem driverji. Bom poskusil in javim.

Re: USB priklopi težave

Evo, stestirano:

Usb tipkovnica tudi ne dela, niti se ne da priti v BIOS, tako da je očitno okvara na matični plošči (PS2 tipkovnica in miška delata brez problema). Na računu imam naveden garancijski rok za matično 36 mesecev, vsaj nekaj.

Očitno bo treba spet malo fante v trgovini pozdravit smile

Re: USB priklopi težave

smile

NI problem. Bomo uredili.

LP!