Topic: Pregrevanje grafične?

zadnje cajte mam en problem z računalnikom...zdi se mi da se grafična pregreva...v stanju ko imam odprto samo eno stran na netu, ma temperaturo čez 60°C...grafična je geforce 9800 gtx...učasih se zgodi da enaostavno ob naslednjem zagonu računalnika sploh ne pride v windows 7, slisi se da računalnik deluje, ampak se na ekranu nic ne dogaja...

a je temperatura grafične previsoka, ali pa je kj druzga narobe...

Re: Pregrevanje grafične?

Hm... a si očistil hladilna rebra, najbolse, da jih spihas z kaksnim kompresorejm.

LP!

Re: Pregrevanje grafične?

žal nimam doma kompresorja, pa tudi izkušenj z pucanjem grafične ne, vrjetno je treba kšno termalno pasto na novo namazat, sam pa tega ne znam, tko da bom vrjetno odnesel nekam da mi ceu comp spucajo...kok približno pa pride da spucajo comp, namažejo termalno pasto na grafično in procesor? če pa ma kdo izkušnje z termalno pasto, je to zakomplicirano opravilo, lahko kaj uničim če grem sam to delat?

Re: Pregrevanje grafične?

Termalno pasto ni zakomplicirano zamenjat. Odstraniš hladilnik iz grafične, s krpo obrišeš pasto z grafičnega procesorja in z hladilnika, pasto naneseš na sredino procesorja (ne preveč na debelo) pritrdiš nazaj hladilnik in to je to. Če boš pa zamenljal tudi pasto na procesorju pa narediš to po istem postopku (med zamenjavo paste procesorja ne odstranjuj z podnožja, ker boš tako lažje zamenjal pasto in pasta ti tako ne more priti med podnožje pocesorja in matično, ker če pride pasta med podnožje procesorja in matične ti lahko matično uniči).

Re: Pregrevanje grafične?

razmisljam da bi kupu nov hladilnik za svojo grafično, CLUB 3D grafična kartica GEFORCE 9800GTX, 512MB, pa me zanima kaj priporocate da kupim?

Re: Pregrevanje grafične?

Jaz bi vzel kaj takega: http://www.sestavi.si/index.php/item/di … o-pro.jpeg

Re: Pregrevanje grafične?

kje bi lahko kupu un termalni trak al neki tazga, ker vidm da je v graficni cist ze stopljen no kot neke cudne nalepkeso tm nalepljene, ker sm glih termalno zamenju bi še te nalepke zamenju...aja pa s cim je najbols spoucat uno stopljeno pasto, jst sm kr z papirnato brisaco, a je kj anrobe s tem?