Topic: Težave z zagonom računalnika

Pozdravljeni!

Pred dobre pol leta sem pri vas kupil računalnik, a vam o tej težavi pišem šele zdajle, čeprav je prisotna že od prvega dne. Imam naslednje specifikacije:

WD 1TB SATA2, 32/7200 - Green - ( WD10EADS )     
Napajalnik Thermaltake ATX W0104RE 650W/14 Tough Power    
Ohišje LC ATX MIDI PRO914B LC5550, črn    
RAM PATRIOT.DDR2 2x 2GB 800MHZ VIPER 4 - 4 - 4 - 12    
DVD +/ - RW SAMSUNG, SATA S223B - Črn
Zvočna kartica ASUS Xonar Essence STX, PCI - e 1x, retail    
Procesor AMD Phenom II X4 945, 3,0GHz, Quad - Core, S - AM3, Boxed    
MBD ASUS M4N78 SE AM2/PCIE/GL/S/R/HT3    
VGA PCI-E 2.0 ASUS Extreme AH4870/HTDI, Retail, 1024MB    
Operacijski sistem Windows 7 Home Premium DSP 64BIT, slovenska verzija

Težava je v tem, da se računalnik občasno ob pritisku gumba za zagon, ne zažene. Včasih le stoji pri miru, ventilatorji brenčijo, na monitorju se mi izpiše no input signal, matična ne odda nobenega piska, nakar ga resetiram in se mašina običajno postavi na noge, le danes je izjemoma obstal na logotipu matične, še en ponovni zagon pa ga je zbudil. Driverje imam posodobljene, windowse tudi redno posodabljam, na spletu pa zaenkrat še nisem našel prave rešitve.

Hvala za odgovor!

Re: Težave z zagonom računalnika

To bo verjetno kakšna nastavitev v biosu kriva. Si kaj navijal ali spreminjal v biosu? smile

Re: Težave z zagonom računalnika

Ne, prav ničesar nisem spreminjal / dodajal. Biosa se niti dotaknil nisem. Kakšne narave pa misliš da je napaka? Na kaj vpliva? Lahko še poskusim updejtat bios, ampak to bi naredil le v primeru, da sem vsaj 90% prepričan, da je v tem težava. Hvala!

Re: Težave z zagonom računalnika

Upgrade biosa 100% ne bi skodoval sistemu.

Predlagam, da najprej probas s tem.

LP!

5 (edited by Veles 2010-08-04 20:48:24)

Re: Težave z zagonom računalnika

Pozdravljeni!

Danes imam nov problem, ki pa je najbrž povezan s starim, zato ne bom odprl novega threada. BIOS sem flashal, kot ste mi svetovali in računalnik je deloval mnogo bolje kot pa prej, a še vedno se mi je 2x naredilo, da se mi računalnik ni hotel bootat, po temu, ko je bil v stanju spanja.

Nazadnje se mi je to naredilo danes, zato sem pritisnil restart, a se sploh ni hotel ugasnit. Nato sem pritisnil in držal power button, in računalnik se mi je ugasnil. Zdaj mi vsakič, ko ga prižgem, deluje 3 sekunde, nato pa se sam ugasne, brez tega da bi se vmes kaj izpisalo na zaslonu. Kaj je narobe? Brskanje po netu mi da odgovor, da je lahko narobe dejansko čisto vse.

Sistema nisem spreminjal, le biosi so najnovejši.

Hvala!

Re: Težave z zagonom računalnika

To zna biti resen problem, če se ti niti boot screen ne vklopi..

Jaz bi na tvojem mestu probal vzet ven baterijo iz matične plošče, počakal minuto ali dve, vstavil nazaj in potem probal..

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Težave z zagonom računalnika

Ah, zdej se mi pa sploh noče več prižgat. Na power switch se računalnik sploh ne odziva (do tega, da bi baterijo ven dal sploh še nisem prišel, pa vseeno hvala za nasvet). Očitno bom moral nest na servis. Kdo svetuje kakšen servis v Ljubljani? Jutri bom poklical še na sestavi.si, pa bomo vidli.

Hvala!

Re: Težave z zagonom računalnika

Če je računalnik še v garanciji,j e najbolje, da ga pošlješ n kam, da odpravimo napako.

LP!

9 (edited by Veles 2010-08-21 09:32:46)

Re: Težave z zagonom računalnika

Pozdravljeni!

V kolikor smo sedaj rešili stare probleme, se je pojavil nov. Računalnik mi včasih, popolnoma naključno, zamrzne. Do zdaj se je to zgodilo 4x, 3x med igranjem iger in 1x z odprtim firefoxom. Zadeva je naključna, vedno pa se je pojavila v prve pol ure po prižigu računalnika, včasih pa mi brezhibno deluje tudi po 5 ur. Edino kar računalnik strezni po zamrzitvi je hard reset. Je možna kakšna hitra rešitev?

Hvala!

Re: Težave z zagonom računalnika

Zdravo!

Sumim na ram, če imaš noter več palčk rama, probaj z vsako palčko posebej.

LP!

11 (edited by mali-40 2010-08-28 16:26:05)

Re: Težave z zagonom računalnika

Če uporabljaš windows 7 potem lahko preveriš tako da greš pod nadzorno ploščo-skrbniška orodja ter diagnostika pomnilnika sistema windows če je napaka v ramu ti jo pokaže potem pa naredi tako kot ti je predlagal admnistrator.
Jaz sem imel enake težave kriva je bla ploščica rama.

Re: Težave z zagonom računalnika

Kakšna je pa temperatura procesorja? AMD v kolikor je meni znano nima opcije "thermal throttling" (da se procesor upočasni pri visokih temperaturah, z namenom da bi jo znižal).

lp

13 (edited by Veles 2010-11-05 18:13:26)

Re: Težave z zagonom računalnika

Kakšen mesec nazaj mi je problem izginil in ravno ko sem misili, da sem se ga za vedno odkrižal, se mi je predvčerajšnjim ponovno pojavil. Bega me, ker se ta problem pojavi popolnoma naključno, sistem pa razen občasnih posodobitev softwera ostaja isti. Tudi programe imam vse, ki jih potrebujem za delo in zabavo, tako da tudi tukaj nisem ničesar nalagal/odstranjeval.
Sistem zmrzne, po navadi kakšnih 15 minut po prižigu, ali pa kar takoj po vstopu v Windowse. Diagnostika pomnilnika ne vrne ničesar, pravi da vse deluje kot bi moralo, s temperaturo pa ni problemov, ker je računalnik zdaj čist in dobro ohlajen. Zdaj zares sumim rame, oziroma združljivost med Asusovo ploščo in Patriotovimi rami, saj po hitrem pregledu Patriotovih forumov, obstaja nešteto postov z "Asus blabla compatibility problems with Patriot xxxx". Menda da naj bi že pomagalo spreminjanje nastavitve voltaže in DRAM frekvence v Biosu (kot svetuje drugi post na tejle strani - http://social.answers.microsoft.com/For … 609209e232).

Sem na pravi poti, ali ima kdo še kakšen predlog?

Lp

14 (edited by Veles 2010-11-08 10:31:39)

Re: Težave z zagonom računalnika

Ok, zdej sem probal še z vsako kartico ramov posebej, prvo v A slotu, nato še v B slotu. V B slotu s samo 2GB rama se je sistem še najbolj stabilno nosil (en dan pa pol je zdržal), ravnokar pa mi je spet zamrznil. Očitno je zadeva zrela za servis.

Lp

Edit: Oh ja, še to, sistem se mi obesi tudi če Windowse zaženem v varnem načinu.