Topic: Pohitritev PC-ja oz. čiščenje!

Zdravo,

rabil bi pomoč pri problemu, ki ga mam na delu namreč službeni PC dela vse počasnejše in to zelo občutno.
Mislim da je problem pri ramu ali pa disku, saj mi pri progamu ko odpiram datoteke v katerih so pripete slike (v velikoti 27MB)
se dogaja da vsak dan rabi več časa ali pa pride do zamrznitve programa.
Specifikacija PC-ja:
Intel core2 duo E6750 2,66
ram 4G
Intel(R) GMA 3100 384MB

Če ma kdo kakršno koli idejo?

Re: Pohitritev PC-ja oz. čiščenje!

Kaj pa virusi? Ali pa pregrevanje sistema?

LP!

Re: Pohitritev PC-ja oz. čiščenje!

Za viruse, nevem ker ni antivirusnega programa, naložit s torrenta pa nemrem ker mam omejene pravice. Tako da ja
virusi so zagotovo.
Za pregrevanje pa isto, razen če bi pri zagonu preveril tem. ?

Re: Pohitritev PC-ja oz. čiščenje!

Preverjanje temperature ob zagonu ti nič ne pomaga, stestiraj s Prime95 in opazuj temperature v Coretemp.

Re: Pohitritev PC-ja oz. čiščenje!

Najbolje je, da malo prelistaš zagon računalnika, mogoče se ti kakšen proces zažene, mogoče ga lahko tudi izklopiš. Najbolje, da greš kar pod Start -> Zaženi -> msconfig (napišeš v okence in pritisneš enter) -> Izbereš Startup in malo pogledaš, če so kakšni sumljivi procesi.. drugače pa močno dvomim, da te bremza hardware in to kar naenkrat.. najbolje, da se pogovoriš s kakšnim računalničarjem iz firme, da ti naložijo kakšen antivirusni sistem..

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Pohitritev PC-ja oz. čiščenje!

http://free.pandasecurity.com/

tu si lahko brezplačni antivirus dol potegnes. Obvezno preglej masino za viruse.

LP!

Re: Pohitritev PC-ja oz. čiščenje!

hvala za predloge

toda sem rešil problem, namreč na diskih je kr nekaj podatkov tako da sem jih defragmeteral in je zdej zadeva veliko boljša.

LP