Topic: Težave z grafično kartico

Pred enim tednom sem kupil novo grafično kartico Ati Radeon Sapphire HD 5870 1GB.
Vendar ko sem jo namontiru sem opazil da mi je prejšnja VGA CLUB3D HD 5750 1GB delala bolje.
Zdaj je moj računalnik veliko počasnejši ko igram igrice, vse komponente delajo normalno.
Nameščen imam Windows 7 x64 Ultimate

RAČUNALNIŠKE KOMPONENTE:
-AMD Phenom 2 x4 955 3.2GHz
-matična ASUS M4N78 SE
-Mushkin Essential series kit 996633 (2x2 GB)
-trdi disk WD Caviar SE16 500GB
-LC Power 550w

Prosim za nasvete,za odgovore se že vnaprej zahvaljujem

Re: Težave z grafično kartico

Predvidevam da si gonilnike ponovno namestil gor al? No vglavnem jaz najbolj sumim napajalnik, ta izračun si malce poglej:

http://www.shrani.si/t/22/FY/1QtfyZZ3/psu.jpg

436W porabi tvoj sistem ob 100% obremenitvi, to je sicer ob normalni uporabi nemogoče doseči. Pa predpostavimo da ima ta napajalnik 80% izkoristek iz "štekdoze," kar sicer dvomim da ima, ampak kakor koli že tako pridemo na 440W (80% od 550W) kar je minimalno več kot 100% obremenitev. Potem takem si sicer misliš da bi zadeva morala vseeno delati samo to ni tako. Namreč pri vseh napajalniki je tako da ni mogoče da bi samo 12V linija imela na voljo 100% zmogljivost napajalnika, primer:

http://images.hardwarecanucks.com/image/skymtl/PSU_review/TX750/CORSAIR-6.jpg

Tukaj se lepo vidi da 12V kretnice lahko razpolagajo samo z 720W energije, tistih 30W pa še preostane ostali periferiji (minimalno, vsak presežek teh 30W dodatno odvzema zmogljivost 12V kretnici). In če pogledamo da (predpostavljam da imaš tale napajalnik) ima tale tvoj napajalnik max teoretično amparažo na 12V kretnici 25A (pazi teoretično, realno je verjetno krepko manj), grafa pa cpu pa rabita 26A je zelo verjetno da je to tvoj problem wink

BTW probal sem na čim bolj "ejnfoh" način razložiti, samo ne vem če mi je uspelo smile

Re: Težave z grafično kartico

zelo lepo razloženo.

Gonilniki gotovo niso ker sm probu zadnje 3 verzije pa mi je pri vseh isto delal,
trenutno imam naloženo zadnjo verzijo.

Sem pa tudi sam predvidevu da je možno da bi bil napajalnik,
zmedlo me je ker piše na škatli od grafične da rabi vsaj 500w, moj je pa 550w!
Sem pa tudi že bral po internetu da imajo napajalniki 80% izkoristek

Vidim da se zelo dobro spoznaš na računalnike,ali bi mi lahko še svetoval,koliko močnega bi rabil?

In hvala za odgovor

Re: Težave z grafično kartico

Kaj takega bi že zadostovalo če nimaš namena navijati wink

Kar pa se tiče da je 500W dovolj za takšno grafo pa je razlog v tem, da nimajo vsi napajalniki enako Amperjev na 12V kretnicah. Naprimer tale Enermax je tudi 500W in ima na 12V kretnicah 40A (realno) med tem ko zgoraj predlagani napajalnik zmore 30.6A (realno).

Zdaj zakaj pa ATI na škatle in na splet objavlja samo koliko W napajalnik rabi za poganjanje grafe - brez podatka o Amperjih pa nimam pojma wink

Re: Težave z grafično kartico

Zdj sm kupu cooler master silent PRO M 1000w pa je še zmer ista težava?

Re: Težave z grafično kartico

Huh... to pa je malce čudno hmm Kakšne pa so temperature CPUja in GPUja v stanju pripravljenosti in v stanju obremenitve? In nenazadnje si mogoče kaj preskeniral tvoj komp za kakšne Viruse, Spyware in podobno... Najbolje je da tudi pogledaš pod Task Manager koliko procesov ti laufle in koliko % CPUja je ob brezdelju obremenjenega wink

Re: Težave z grafično kartico

Dons sm inštaliru še enkrat zadnjo verzijo ati catalyst in zdj mi dela vse normalno big_smile.

Hvala Mc Čun za vse odgovore

Re: Težave z grafično kartico

Super samo da zadeva špila smile