Topic: Matična plošča Asus P5QL PRO

Imam eno težavo z mojo novo matično ploščo Asus P5QL Pro.
Nanjo sem priklopil vse potrebno, konkretno to:
-Intel Core2Quad Q8200
-ATI Sapphire Radeon HD 5770
-4GB Kingston 800MHz rami
-640GB disk (na njemu že inštalirana Windows 7-ka)
-Wireless TP-Link mrežna kartica

Ko sem zagnal računalnik prvič sem želel priti v meni od BIOSa s pritiskom na tipko DEL (delete). Odgovor: ni želelo priti v meni od BIOSa, nakar se pokaže POST screen z vsemi naštetimi komponentami, spodaj pa "Computer will shutdown in 15sec".
Rač. se ugasne znova ga zaženem spet stiskam DEL...nič. Resetiram stiskam F2, negre.
Izključim iz napajanja, vzamem vn baterijo, počakam eno uro, prižgem spet isto.
Skratka zaključil sem da ima matična najverjetneje poškodovan čip, kajti poskusil sem vse možno.
Tipkovnico na PS2, na usb. Pritiskal vse možno. Zamenjal slote kjer so rami. Zamenjal rame. Prebral celotno knjigico z navodili, še zmeraj nič. Niti Windows-i se niso želeli zagnati skratka vse skupaj nič.
Edino kamor mi je uspelo priti je v meni za Flashanje BIOSa, ki sem ga tudi potem tudi flashal in še zmeraj isto.


Na koncu sem obupal in poslal matično nazaj na Mimovrste=) kjer sem jo tudi kupil, pa naj se oni ubadajo s tem ali pa naj mi preprosto pošljejo novo po 45-ih dneh.


Nevem če imate  morda še vi kakšno idejo ki je nisem poskusil, ali pa vsaj slutite kaj se dogaja.
Hvala in lep pozdrav,
Sašo

Re: Matična plošča Asus P5QL PRO

Si pogledal, če je mogoče matična zaščitena z jumperjem?
.

Re: Matična plošča Asus P5QL PRO

Kakšen pa imaš napajalnik?

4 (edited by sale10 2010-01-02 14:08:44)

Re: Matična plošča Asus P5QL PRO

Jumperje sem poizkušal na različnih pinih, poskusil tudi brez...ni šlo
Napajalnik imam 600W in sicer od LC Powerja.