1 (edited by mojstermiha 2009-09-18 10:51:28)

Topic: Kaj je fuč

Simptomi:
Ko prižgeš računalnik, zabrnijo ventilatorji, drugih glasov ni, ekran ostane prazen. Ko to ponoviš lepo dajo glas komponente in se normalno naložijo windowsi. Tam praviloma delajo word, outlook, občasno računalnik zmrzne ( ne odziva se na nič) v explorerju in firefoxu, vedno pa zmrzne naprimer pri registraciji v NLB klik v firefoxu ali pri skeniranju z AVG.
sistem win 2000, firefox in AVG deinštalirana, še vedno zmrzuje v explorerju, sprobam drug ram, drug napajalnik - ne odpravi napake.  Ko želiš zmrznem sistem izklopit, morš tiščat gumb za vklop/izklop 10 sekund.
Bios ni posodobljen, ne vem kako narest DOS zagonsko disketo.
Hvaležen bom za kakršno koli pomoč. Komentari v stilu "vrž stran staro kišto in povoz te winse preden to povozi čas" ne bodo pomagali pri odpravljanju težav, vsekakor pa lahko poživijo debato. Karkoli! Prosim.

Re: Kaj je fuč

Lahko bi bil Win 2000, tile so za svoj čas imeli blazne težave z katero koli software ali hardware opremo. Drugače pa napiši kakšen sistem imaš wink

Re: Kaj je fuč

ok  hvala, če simptomi niso dovolj za diagnozo, pol ni vredno truda, uporabnika bom pa poslal človek ne jezi se z vnuki igrat.

Re: Kaj je fuč

Zagonska disketa za dos...

Če imaš win xp greš na "Moj računalnik" izbereš disketnik, klikneš z desnim miškinim gumbom na ikonco za disketnik, izbereš format, in odkljukaš "Create msdos startup disk"

smile

5 (edited by mojstermiha 2009-09-21 15:18:08)

Re: Kaj je fuč

če imaš pa win 2000 pa ne netu najdeš programček, ki ti naredi dos zagonsko disketo. Sedaj torej tudi vem, da težave ne odpravi najnovejši bios, fuč ni disk, stestiral v drugem računalu, ram, procesor in grafična so prestali dolgotrajne teste, naložil sem tudi XP, pa je na začetku super delal, potem sem enkrat zagnal win 2000, da bi izvozil podatke, naložil antivirus se je pa tud v XPjih začel isto zmrzovanje, ko ugotovim kako iz outlooka prenest mape naredim popolnoma svežo inštalacijo...potem gre pa res plata (in vse kar je na njej) v smeti.