Topic: Nakup napajalnika

Mam problem z napajalnikom lc8650 in grafo hd4870 512mb. ne spoznam se na te zadeve skor nič, sem vprašal na atijevem forumu pa so rekli da so lc power pač shitty napajalniki kar tud vidm da so in rabm neki novega. glede tega zdj nevem katerga izbrat zdj mam hd4870 512mb pa v prihodnosti bom mogoče kupil gtx 295 kar pa hočem kakovosten, zanesljiv pa z dolgo življensko dobo napajalnik. zanima me če bi ga jst lohka zmontiru na domu ker res nemislm dnarja devat za neke servise tam. lahko stane do 150€ pa zanima me kako naj to priklopim pa odklopim oz kaj morm vedt pr tem.. pa še zanima me neki glede biosa kje si lohk naštimam da mi fan na grafi samodejno poveča hitrost ko se grafa segreje. hvala

Re: Nakup napajalnika

Zdravo,

LC Power napajalniki so med boljšimi v njihovem cenovnem razredu. Če hočeš kaj bolj kvalitetnega, pa boš moral prešaltat na kaj takega -> http://sestavi.si/item.php?id=183&tbl=powersup , http://sestavi.si/item.php?id=77&tbl=powersup

Tutorial, kako menjati napajalnik.. sicer je malce starejši članek, vendar ti bo dal osnovo -> http://www.fonerbooks.com/r_power.htm

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Nakup napajalnika

jap tegale tagan sem gledu zgleda odlično sicer unega 600w ampak me glede kablov skrbi ker me neke čudne priključke ? enermax mi lepo diši ampak a je cena navita al res dobiš tisto kar plačaš ker ni tok nizka

Re: Nakup napajalnika

Najboljši napajalnik v tem razredu je vsekakor http://www.sestavi.si/item.php?id=189&tbl=powersup , na 12V liniji ima 64A isto kot Tagan, ampak ima več A na 5V in 3,3V liniji. Pa BTW si prepričan da tebe napajalnik muči ker en moj kolega ima 4890 na temle napajalniku http://www.sestavi.si/item.php?id=198&tbl=powersup in mu dela brez problema. Kar pa se hitrost ventilatorja tiče pa pri ATI grafah to uravnavaš v catalyst control center, za Nvidie pa je najbolj priljubljen Riva tuner wink

Re: Nakup napajalnika

vem glede uravnavanja hitrosti ventilatorja sam bi rad da se mi to samodejno štima ker nevem kok mora biti da se mi ne pregreje ker je glasen in bi rad da je na čim manj.. ja se mprepričan da je napajalnik ... imam spy doctor in vsakič ko zaženem rač. se mi crasha ker ne zazna grade pa v reportu zraven še napiše da grafa ne dobi dovolj powerja isto za matično pa zarad overheating če se mi mogoče pregreje + na ati support so mi to potrdil

Re: Nakup napajalnika

Če želiš samodejno uravnavanje temperature oz. hitrosti vrtenja ventilatorja, lahko to počneš z riva tunerjem. Zdaj koliko so tiste varne temperature GPUja ne vem. Ampak kaj dosti mislim da ne boš pridobil ker enostavno imajo 4870 prešvoh stock coolerje. BTW kateri CPU imaš in ali kaj navijaš?

Re: Nakup napajalnika

mam e8400 in ne navijam, a se ne da za ventilator v biosu naštimat ?

Re: Nakup napajalnika

Za grafo ne, samo če imaš ti dual core z 4870 sem skorajda 100% prepričan da napajalnik ni tvoj problem razen če je defekten.

Re: Nakup napajalnika

kaj pa ima dual core z 4870, kaj naj bi blo narobi če ne napajalnik ?

Re: Nakup napajalnika

hejken wrote:

kaj pa ima dual core z 4870

To je mišljen sistem, nobena povezava.

hejken wrote:

kaj naj bi blo narobi če ne napajalnik?

Navadno je dobro začeti pri temperaturah če so vse v mejah normale, potem se lahko tudi posamezne komponente testirajo pod 100% obremenitvijo in nenazadje če še se napake ne odkrije ponovna namestitev WINsov. Ker tak tvoj sistem vprašanje če preseže 300W porabe, tako da 650W napajalnik mora biti kos takšni obremenitvi wink

Re: Nakup napajalnika

temperature so vredu, testiranu sm že rame pa winsi so bli reinštalirani.. ubistvu sm izkluču že vse druge možnosti ker sm se glede tega ful ubadu pa sm pustu pol za en čas to

Re: Nakup napajalnika

Z katerim programom si opazoval teperature in kakšne so bile (če ni skrivnost) brez obremenitve? Pa z katerim programom si testiral rame?

13 (edited by hejken 2009-07-22 20:34:35)

Re: Nakup napajalnika

rame sm z nekim memory test, probal sem ene 2 programa pa je vsakič uredu blo, temperatura na grafi je brez obremenitev 45stopinj drugače sem pa gledal z everestom, osnovna plošča 45, procesor 35, cpuja okoli 40, disk 35 to so okvirne temperature

Re: Nakup napajalnika

Plato imaš zelo vročo, katero plato imaš?

15 (edited by hejken 2009-07-22 23:45:28)

Re: Nakup napajalnika

p5q pro
edit: osnovna je zdj 36 , nvm zakaj je bla prej visok

Re: Nakup napajalnika

Kolikšna je povprečna temperatura?

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

17 (edited by hejken 2009-07-23 09:52:43)

Re: Nakup napajalnika

okol 35, stopinja gor al pa dol.. ko mam prižgan fan na grafi, ko pa nimam se pa poveča največ do 45.. fan je itak skor pržgan da se ne pregreva grafa tko da s tem ni problema

Re: Nakup napajalnika

Hm..seveda je problem.. plata ti mora brez grafe zdržat tako temperaturo.. imaš hladilne rebre na plati?

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Nakup napajalnika

Verjetno je problem slab pretok zraka skozi ohišje, sumim da ti sploh nimaš exhaust ventilatorja, al se motim?

Re: Nakup napajalnika

mam hladilna rebra na plati pa enermaxov ohišje z 25cm ventilatorjem

Re: Nakup napajalnika

Pa exhaust ventilatorja verjetno nimaš al? Ker ta 25cm ventilator ti sicer tišči ''hladen'' zrak v kišto samo če ti nimaš vsaj enega ventilatorja ki ti bo vročino ven vlekel zadeva ni učinkovita.

22 (edited by hejken 2009-07-23 18:35:52)

Re: Nakup napajalnika

ma ne sj jst mam ponavad da mi vročina ven deva za notri mam itak grafo k mi skoz laufa + proc, ker soba je ponavad ful vroča in ni hladnega zraka sploh