Topic: Windows Vista 64bit

No malo sem razmišljal in mogoce se bom odločil za 64 bitno visto...
Samo rad bi vprašal kaj je pa s kompatibilnostjo programov in driverjov ( pomoje bi moglo use delat kot se spodobi)..In kaj je boljse v 64bit (razen to da podipra vecjo kolicino rama, vecji izkoristek), ce je kaj drugacna od ostalih, itd....
In kaj pa pomeni x64 ali x86, so x64 64bitni?
Zdaj uporabljam windows xp 32bit sp3, tudi o 64bit xpjih sem malo razmišljal.

Prosil bi za kako mnenje uporabnikov 64 bitnih sistemov.

Hvala!

Re: Windows Vista 64bit

Pnin wrote:

In kaj pa pomeni x64 ali x86, so x64 64bitni?

x64 = 64 bitni
x86 = 32 bitni

Pa še iz učbenika za informatiko (bližajoča matura): ...števili bitov ki jih lahko procesor obdela naenkrat...

Drugač pa osebno še nisem sprobal 64 biitne verzije, vendar mislim da ne boš imel težav s programi.

Re: Windows Vista 64bit

Težav s programi neboš imel, vsaj jaz jih nisem imel. Že velika večina programov je narejena tudi za 64bitne sisteme..

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

4 (edited by Pnin 2009-05-29 21:32:24)

Re: Windows Vista 64bit

Ja no potem sem jo installiral..In moram rečt da se kar precej zadvoljen.
Mi dela občutno hitreje kot windows Xp sp3 32bit...Zdej s programi skorajda nism mel težav, sam par jih ni delalo..
Kuri pa rama ko hudiča....Tudi 4 gb ga je bilo v uporabi kot nič... Ja no saj tudi v xpju..Mislim malo več rama za tak sistem tut ne škodi.
Sama design viste je pa prav sexy, sam 7ka bo pomoje še bolša.. In jo bom pomoje zamenjal ko pride sp1 ven.

Pa hvala za odgovore!

Re: Windows Vista 64bit

No super, da si zadovoljen. Javi kaj, ko boš nadgradil na Win7, da vidimo kak se Win7 obnaša

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;