1 (edited by iZver 2009-03-29 09:07:27)

Topic: Grafična se je pokvarila

Živjo!

Pred malo manj kot letom dni sem pri sestavi.si kupil grafično kartico. Do sedaj je delala brezhibno. Prek cca. 1 mesec pa se je začela pokvarjati.

Ko prižgem igrice (grafično zahtevne programe) poklekne in prikaže blue screen, ali pa pokaže napačne teksture/kvadratast ekran.

Garancija velja 24mesecov, kot na vse vaše izdelke. V grafično nikoli nesem posegal z t.i. 'overclockanjem'.

Preden se pokvari do konca bi jo rad poslal na servis.

Plačal sem preko okupnine (po prevzemu).


Edino en problem je, ne najdem računa. Imam ta originalno embalažo, z poštnim listom. -.-" Ali to pomeni, da ne morem poslati grafične na servis?

注視黑暗的王斯

Re: Grafična se je pokvarila

Ponavadi se ti prikažejo artefakti pri preobremenitvi grafične kartice.. Sej imaš verjetno shranjen še dokaz o online naročilu, ali si kupil osebno v poslovalnici ?

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

3 (edited by iZver 2009-03-29 17:14:09)

Re: Grafična se je pokvarila

Glede artefaktov, v teoriji je to že res, ampak problem je ta. Če se artefakti pojavijo zaradi preobremenitve/ pregretja ti večinoma ne vodijo do blue screena in crasha.

Pri meni pa se dogaja, da se artefakti pojavijo in tudi zginejo (CoD5, Empires: TW...) ali pa sistem poklekne (Crysis)

Vedno ko se pojavijo artefakti pogledam temperaturo, in ta se ne dviga nad 80°

Po mojih informacijah je Nvidia priznala tehnično napako na karticah 8800GT, saj imajo te obutljive spominske čipe. In prav zaradi spomina se pojavijo artefakti.

Artefakti sami me ne motijo tako zelo. Problem je ker se mi sistem zadnje čase seseda. To pa je znak okvare GPU-ja. Kar pa pomeni okvara grafične. To ni povezano z temperaturo.

Aja, pa še to:
Crysis sem pred 6 meseci igral na high brez problema. (dx9, brez AA) sedaj se mi pa igrica po nekaj sekundah v igri sesede. Prikažejo se invalidne teksture, nato pa blue screen.


In ja, imam dokazilo o nakupu. Tisto ko dobim preko emaila. Tisto še imam. Ampak računa pa ne.  predračun: 3065 Je to to?

注視黑暗的王斯

Re: Grafična se je pokvarila

Ja, vendar ponavadi artefakti vodijo oz. so izvor nekega problema.

To je to ja.

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

5 (edited by iZver 2009-03-29 18:42:44)

Re: Grafična se je pokvarila

hmmm.

No skratka. Artefakti se pojavljajo. Blue screeni tudi. Ni visoke temperature.

Jaz bi to poslal vam, da pogledate, in rešite preden se pokvari do konca. Tole sedaj je čist neuporabno!

注視黑暗的王斯

Re: Grafična se je pokvarila

Se strinjam, bo @admin povedal kako je na stvari..

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Grafična se je pokvarila

a mas originalne windowse

|ASUS M3N79-vm|AMD Phenom 9850 BE|OCZ 4GB|ATi Radeon Gigabyte HD4890 Ultra Durable 1024MB|WD Blue 500GB|Lc 550W|Gmc X7 X-STATION|Razer DeathAdder|